Środa, 22 maja 2019 r., imieniny Heleny, Wiesławy, Romy

Hubert Nakielski z nagrodą prezydenta miasta

Reprezentant Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS Hubert Nakielski otrzymał specjalną nagrodę prezydenta miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Wyróżnienie zostało przyznane z wybitne osiągnięcia sportowe uzyskanie w 2018 roku.

Nagroda został wręczona podczas sesji rady miasta Ostrołęki. Osiągnięcia zawodnika WOPR-OS prowadzonego przez trenera Dariusza Małkowskiego w 2018 roku przybliżył przewodniczący rady miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki.

Hubert Nakielski z dumą reprezentuje WOPR-OS i miasto Ostrołęka w imprezach najwyższej rangi. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego w 2018 roku zdobył medale Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i mistrzostw świata!

Sezon 2018 dla Huberta Nakielskiego rozpoczął się od świetnego startu w Grand Prix Polski w Żyrardowie, gdzie zdobył aż siedem medali i został uznany najlepszym zawodnikiem w kategorii junior. Do pięciu złotych, srebrnego i brązowego medalu dorzucił jeszcze nowy rekord Polski w kategorii juniorów.

W kolejnym starcie Mistrzostwach Polski w Szczecinie na koncie podopiecznego trenera Dariusza Małkowskiego trafiło aż dziewięć medali (sześć złotych, dwa srebrne i brązowy) oraz tytuł najlepszego zawodnika w gronie juniorów. Z tak wielkim bagażem medalowych osiągnięć Hubert Nakielski wyruszył na Mistrzostwa Europy w Limerick w Irlandii, gdzie zdobył dwa srebrne i dwa brązowe.

Świetną dyspozycję Hubert Nakielski potwierdził także w Grand Prix Polski w Kędzierzynie-Koźlu, zdobywając pięć złotych, srebrny i cztery brązowe medale. Najważniejszy był start w mistrzostwach świata w Australii. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego z imprezy powrócił z czterema medalami - złotym, dwoma srebrnymi i brązowym.

- Chciałbym podziękować, że w tak godny sposób reprezentował pan nasze miasto - mówi przed wręczeniem nagrody prezydent miasta Łukasz Kulik. - Pokazuje pan, że warto ciężko pracować i angażować się w swoją pasję. Chcieliśmy podziękować i wręczyć nagrodę.

Wsparcie otrzymane od miasta w wysokości 3000 złotych ma pomóc Hubertowi Nakielskiemu w odpowiednich przygotowaniach do kolejnych imprez czekających go w 2019 roku.