Środa, 20 marca 2019 r., imieniny Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Mazuch zwyciężyła w Spaja Cup 2019 (zdjęcia, wideo)

Natalia Mazuch z Pupkowizny gm. Łyse zwyciężyła w turnieju tenisa ziemnego kobiet Spaja Cup 2019. W finale zawodowych rozegranych w hali przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach pokonała po emocjonującym starciu Emilię Pecurę z Ostrowi Mazowieckiej 7:5.

Finałowa rozgrywka miała niezwykle emocjonujący przebieg i wiele wskazywało na to, że to zawodniczka z Ostrowi Mazowieckiej odniesie pewne zwycięstwo. Natalia Mazuch potrafiła jednak wykorzystać błędy rywalki i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W meczach półfinałowych Zuzanna Zych po ciekawej batalii musiała uznać wyższość Natalii Mazuch ulegając 5:7. Emilia Pecura pokonała Joannę Niską 6:1. W turnieju rywalizowały także Karolina Ciepierska, Łucja Kamińska, Edyta Grabowska i Martyna Grzelecka.

Nagrody najlepszym zawodniczkom wręczyli wspólnie prezes Konkret marketpoczykowy.pl Marcin Śpiewak i prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego Rafał Wyrębek. Kolejne edycja zawodów już latem 2019 roku, kiedy to zmagania przeniosą się na korty ziemne przy ulicy Hallera.