Sobota, 20 lipca 2019 r., imieniny Czesława, Hieronima, Eliasza

Przełaje: UKS Siódemka na mistrzostwach

Dziesięciu reprezentantów miał UKS Siódemka Ostrołęka na Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w biegach przełajowych, które w niedzielę odbyły się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Tym razem młodzi lekkoatleci wrócili bez medali.

Reklama Najlepiej wypadł Adam Piątkowski, który w biegu na 3 km uplasował się na czwartym miejscu wśród zawodników do lat 20, a w kategorii open był szósty z czasem 00:09:16. Zwyciężył Aleksander Więcek ze Startu Otwock (00:08:44).

Wyniki zawodników UKS Siódemka:

Kobiety. 1 km (U-16): 11. Małgorzata Wierzbowska, 33. Julita Trzaska, 40. Angelika Murach, 41. Aleksandra Kuklińska. 1,5 km (U-18): 7. Izabela Marcińczyk, 10. Klaudia Pażych. 2 km open: 7. Martyna Budziłek.

Mężczyźni: 2 km (U-16): 22. Kamil Drabot. 3 km open: 6. Adam Piątkowski, 15. Karol Rogoziński.

Trenerem biegaczy w UKS Siódemka Ostrołęka jest Dariusz Dąbrowski.

(cez)

Odsłon: 3364
20:20, 18.03.2019r.

Damian Niedźwiecki debiutuje w Europie

35 centymetrów zabrakło Damianowi Niedźwieckiemu do zakwalifikowania się do finału w pchnięciu kulą w szwedzkim Borås. Podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów w swoim debiucie na międzynarodowej imprezie zajął ostatecznie 15 miejsce.

Sebastian Moszczyński drugi w skoku wzwyż w kraju

Sebastian Moszczyński zdobył srebrny medal w 25 edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu. Zawodnik prowadzony przez trenera Roberta Nazarkiewicza zajął drugie miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 2,02 m. Konkurencję wygrał Jakub Hołub.

Damian Niedźwiecki z powołaniem do kadry Polski

Kulomiot Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy U-20. Podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów w dniach 18-21 lipca powalczy o jak najlepszy wynik w szwedzkim Borås.

Martyna Budziłek najlepsza w 'Dywickiej 5-ce'

Martyna Budziłek najlepsza w "Dywickiej 5-ce"

Martyna Budziłek nieustannie imponuje świetną dyspozycją biegową. Tym razem podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego nie miała sobie równych w drugiej edycji biegu pn. "Dywicka 5-ka". Zawodniczka cieszyła się z wygranej na dystansie 4,8 km.

Niedźwiecki z brązem na mistrzostwach Polski

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu trwają lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 20. W zawodach z dobrej strony zaprezentował się Damian Niedźwiecki. Kulomiot ustanowił nowy rekord życiowy i zdobył brązowy medal.