« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 19 lutego 2020 r., imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta

Moja Ostrołęka

Aktualności

XIV Memoriał Piotra Dobrzyńskiego (zdjęcia, wideo)

Szesnaście zespołów z całego kraju zagrało w XIV Memoriale Piotra Dobrzyńskiego w piłce ręcznej. Rywalizacja toczyła się przez trzy dni w hali przy Zespole Szkół nr 3 oraz w hali im. Arkadiusza Gołasia. Rywalizację w roczniku 2007 wygrał zespół UKS Diament Ostrołęka. 


Trzeba podkreślić, że turniej zorganizowany został wzorowo, a w jego przygotowanie zaangażowany był klub UKS Diament Ostrołęka przy wsparciu ostrołęckiego samorządu i sponsorów. Przy organizacji pomagali też rodzice piłkarzy ręcznych UKS Diament oraz byłe zawodniczki Trójki, które grały w drużynie prowadzonej przez śp. Piotra Dobrzyńskiego.


Reklama Na poziom sportowy również nie można było narzekać. Wiele spotkań stało na wysokim poziomie, a emocji ostrołęckim kibicom dostarczyły występy piłkarzy ręcznych Diamentu (dwie drużyny) i Trójki. Doskonale spisali się chłopcy z pierwszego zespołu UKS Diament.


- Zdecydowanie najtrudniejszy mecz rozegraliśmy z drużyną z Dąbrowy Białostockiej. Graliśmy na dużej hali przy licznej publiczności, więc początek był trochę nerwowy - ocenił trener Radosław Bloch z UKS Diament.


Na szczęście młodzi piłkarze ręczni z Ostrołęki szybko opanowali nerwy i przejęli inicjatywę na boisku. Zagrali też bardzo dobrze w obronie. UKS Diament pokonał UKS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 14:6 i bez porażki zwyciężył w rywalizacji rocznika 2007.


Najlepszym zawodnikiem turnieju w tej kategorii wiekowej został Gabriel Bieniek (UKS Diament I), a najlepszym bramkarzem Wiktor Damięcki (UKS Diament II). Nagrodę dla najskuteczniejszego gracza odebrał Kacper Gądek (UKS SP Rozogi).


W turnieju rocznika 2006 najlepszym strzelcem był Dominik Borowiecki z Trójki Ostrołęka. Drużyna prowadzona przez Radosława Żebrowskiego zakończyła rywalizację na szóstym miejscu. Wygrał zespół UKPR Agrykola Warszawa.- Turniej był wymagający dla uczestniczących w nim zespołów, ponieważ graliśmy systemem “każdy z każdym”. Było, więc dużo grania, ale o to właśnie chodzi. Drużyny przyjechały do Ostrołęki nie na wycieczkę, a po to by zrealizować cele szkoleniowe. Część uczestników już zarezerwowała sobie możliwość gry w naszym turnieju w przyszłym roku  - podkreślił Radosław Bloch z UKS Diament.


Najlepsze zespoły oraz wyróżnieniu zawodnicy odbierali puchary i nagrody z rąk Anny Dobrzyńskiej, prezydenta Łukasza Kulika, przewodniczącego rady miasta Wojciecha Zarzyckiego oraz dyrektor SP 10 Jolanty Mrozek.


Zobacz zdjęcia:
XIV Memoriał Piotra DobrzyńskiegoXIV Memoriał Piotra Dobrzyńskiego w piłce ręcznej chłopców (Ostrołęka, 15-17 marca)


Końcowa kolejność w roczniku 2006: 1. UKPR Agrykola Warszawa, 2. MDK Pasja Bartoszyce, 3. SP 18 Koszalin, 4. KS Victoria Piaseczno, 5. Start Konin, 6. UMKS Trójka Ostrołęka, 7 AZS Politechnika Koszalin, 8. UKS Handball Legionowo.


Końcowa kolejność w roczniku 2007: 1. UKS Diament I Ostrołęka, 2. UKS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka, 3. AMMS Siódemka Białystok, 4. UKS SP Rozogi, 5. UKS Wkra Sochocin, 6. UKS Diament II Ostrołęka, 7. KS Victoria Piaseczno, 8. UKPR Agrykola Warszawa.


(cez)

Odsłon: 5722
Komentarzy: 0
12:56, 19.03.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

UKS Diament wygrywa rozgrywki ligowe

UKS Diament wygrywa rozgrywki ligowe

Młodzi szczypiorniści mają za sobą ostatni turniej rundy zasadniczej w rozgrywkach mazowieckiej ligi chłopców. Tym razem zawody rozgrywane były w Sierpcu, a podopieczni trenera Radosława Blocha, mimo wielu ubytków składzie, odnieśli dwie przekonywujące wygrane.

330 bramek ostrołęckiej Trójki w II lidze

330 bramek ostrołęckiej Trójki w II lidze

Przed świętami Bożego Narodzenia ostrołęccy szczypiorniści zakończyli pierwszą część sezonu II ligi. W dwunastu rozegranych meczach podopieczni trenera Rafała Niećki zdobyli 330 bramek, co daje średnią 27,5 trafień na mecz. Kto był najskuteczniejszy?

Trójka z awansem do rundy finałowej (wyniki, tabela)

Trójka z awansem do rundy finałowej (wyniki, tabela)

Podopieczni trenera Rafała Niećki pierwszą część sezonu rozgrywek II ligi mężczyzn w grupie III B zakończyli na czwartym miejscu i awansowali do fazy finałowej. Ostrołęccy szczypiorniści staną przed szansą wywalczenia awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Bolesna lekcja dla Trójki. Ostrołęccy szczypiorniści rozgromieni w Białej Podlaskiej

Bolesna lekcja dla Trójki. Ostrołęccy szczypiorniści rozgromieni w Białej Podlaskiej

Ostrołęccy szczypiorniści nie najlepiej będą wspominać wczorajsze spotkanie z UKS Olimpia Biała Podlaska. Podopieczni trenera Rafała Niećki musieli uznać wyższość swojego rywala. Trójka w meczu wyjazdowym przegrała różnicą aż siedemnastu bramek.

Trójka zawalczy o ligowe podium

Trójka zawalczy o ligowe podium

Ostatni mecz sezonu, w rundzie zasadniczej, czeka szczypiornistów ostrołęckiej Trójki. Podopieczni trenera Rafała Niećki udadzą się tym razem na wyjazdowe starcie. Rywalem drużyny z Ostrołęki będzie UKS Olimpia Biała Podlaska. Będzie to mecz o trzecie miejsce w lidze.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo