« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 8 kwietnia 2020 r., imieniny Dionizego, Cezaryny, Radosława

Moja Ostrołęka

Aktualności

XIV Memoriał Piotra Dobrzyńskiego (zdjęcia, wideo)

Szesnaście zespołów z całego kraju zagrało w XIV Memoriale Piotra Dobrzyńskiego w piłce ręcznej. Rywalizacja toczyła się przez trzy dni w hali przy Zespole Szkół nr 3 oraz w hali im. Arkadiusza Gołasia. Rywalizację w roczniku 2007 wygrał zespół UKS Diament Ostrołęka. 


Trzeba podkreślić, że turniej zorganizowany został wzorowo, a w jego przygotowanie zaangażowany był klub UKS Diament Ostrołęka przy wsparciu ostrołęckiego samorządu i sponsorów. Przy organizacji pomagali też rodzice piłkarzy ręcznych UKS Diament oraz byłe zawodniczki Trójki, które grały w drużynie prowadzonej przez śp. Piotra Dobrzyńskiego.


Reklama Na poziom sportowy również nie można było narzekać. Wiele spotkań stało na wysokim poziomie, a emocji ostrołęckim kibicom dostarczyły występy piłkarzy ręcznych Diamentu (dwie drużyny) i Trójki. Doskonale spisali się chłopcy z pierwszego zespołu UKS Diament.


- Zdecydowanie najtrudniejszy mecz rozegraliśmy z drużyną z Dąbrowy Białostockiej. Graliśmy na dużej hali przy licznej publiczności, więc początek był trochę nerwowy - ocenił trener Radosław Bloch z UKS Diament.


Na szczęście młodzi piłkarze ręczni z Ostrołęki szybko opanowali nerwy i przejęli inicjatywę na boisku. Zagrali też bardzo dobrze w obronie. UKS Diament pokonał UKS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 14:6 i bez porażki zwyciężył w rywalizacji rocznika 2007.


Najlepszym zawodnikiem turnieju w tej kategorii wiekowej został Gabriel Bieniek (UKS Diament I), a najlepszym bramkarzem Wiktor Damięcki (UKS Diament II). Nagrodę dla najskuteczniejszego gracza odebrał Kacper Gądek (UKS SP Rozogi).


W turnieju rocznika 2006 najlepszym strzelcem był Dominik Borowiecki z Trójki Ostrołęka. Drużyna prowadzona przez Radosława Żebrowskiego zakończyła rywalizację na szóstym miejscu. Wygrał zespół UKPR Agrykola Warszawa.


JBB

- Turniej był wymagający dla uczestniczących w nim zespołów, ponieważ graliśmy systemem “każdy z każdym”. Było, więc dużo grania, ale o to właśnie chodzi. Drużyny przyjechały do Ostrołęki nie na wycieczkę, a po to by zrealizować cele szkoleniowe. Część uczestników już zarezerwowała sobie możliwość gry w naszym turnieju w przyszłym roku  - podkreślił Radosław Bloch z UKS Diament.


Najlepsze zespoły oraz wyróżnieniu zawodnicy odbierali puchary i nagrody z rąk Anny Dobrzyńskiej, prezydenta Łukasza Kulika, przewodniczącego rady miasta Wojciecha Zarzyckiego oraz dyrektor SP 10 Jolanty Mrozek.


Zobacz zdjęcia:
XIV Memoriał Piotra DobrzyńskiegoXIV Memoriał Piotra Dobrzyńskiego w piłce ręcznej chłopców (Ostrołęka, 15-17 marca)


Końcowa kolejność w roczniku 2006: 1. UKPR Agrykola Warszawa, 2. MDK Pasja Bartoszyce, 3. SP 18 Koszalin, 4. KS Victoria Piaseczno, 5. Start Konin, 6. UMKS Trójka Ostrołęka, 7 AZS Politechnika Koszalin, 8. UKS Handball Legionowo.


Końcowa kolejność w roczniku 2007: 1. UKS Diament I Ostrołęka, 2. UKS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka, 3. AMMS Siódemka Białystok, 4. UKS SP Rozogi, 5. UKS Wkra Sochocin, 6. UKS Diament II Ostrołęka, 7. KS Victoria Piaseczno, 8. UKPR Agrykola Warszawa.


(cez)

Odsłon: 6055
Komentarzy: 0
12:56, 19.03.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Sezon ligowy najlepszych piłkarzy ręcznych w kraju zakończony. To samo czeka ostrołęcką Trójkę?

Sezon ligowy najlepszych piłkarzy ręcznych w kraju zakończony. To samo czeka ostrołęcką Trójkę?

Ze względu na sytuację związaną z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, podjęto decyzję o zakończeniu rozgrywek najwyższej ligi piłki ręcznej sezonu 2019/2020. Prawdopodobnie taki sam rozwój wydarzeń czeka ligę, w której występuje UMKS Trójka Ostrołęka.

Fatalna seria i ostatnia pozycja Trójki. Kolejne mecze odwołane

Fatalna seria i ostatnia pozycja Trójki. Kolejne mecze odwołane

Podopieczni trenera Rafała Niećki nie najlepiej prezentowali się w ostatnich meczach ligowych. W grupie finałowej, w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, ostrołęczanie notowali same porażki. Prawdopodobnie nie polepszą już swojego dorobku.

UKS Diament z kolejnymi zwycięstwami

UKS Diament z kolejnymi zwycięstwami

Po awansie do finałowej grupy mazowieckiej ligi, młodzi szczypiorniści UKS Diament Ostrołęka udali się na kolejny turniej ligowy. Tym razem podopieczni trenera Radosława Blocha rywalizowali w Węgrowie z miejscowym UKS Niedźwiadek i MKS Mazur Sierpc.

Trójka minimalnie słabsza od Warszawianki

Trójka minimalnie słabsza od Warszawianki

Podopieczni trenera Rafała Niećki musieli uznać wyższość rywala w kolejnym meczu w rozgrywkach 2 ligi w grupie III F. Tym razem UMKS Trójka Ostrołęka uległa w stolicy kraju z miejscową Warszawianką 23:24. To czwarta porażka z rzędu ostrołęckich szczypiornistów.

Trójka zagra o zwycięstwo w Warszawie

Trójka zagra o zwycięstwo w Warszawie

Podopieczni trenera Rafała Niećki rozegrają dziś kolejne ligowe starcie w rozgrywkach 2 ligi mężczyzn w gr. III F. Ostrołęczanie zmierzą się w Warszawie z miejscową Warszawianką. UMKS Trójka Ostrołęka spisuje się poniżej oczekiwań kibiców i notuje same porażki.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo