« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 września 2019 r., imieniny Franciszka, Hildegardy, Roberta

Moja Ostrołęka

Aktualności

XIV Memoriał Piotra Dobrzyńskiego (zdjęcia, wideo)

Szesnaście zespołów z całego kraju zagrało w XIV Memoriale Piotra Dobrzyńskiego w piłce ręcznej. Rywalizacja toczyła się przez trzy dni w hali przy Zespole Szkół nr 3 oraz w hali im. Arkadiusza Gołasia. Rywalizację w roczniku 2007 wygrał zespół UKS Diament Ostrołęka. 


Trzeba podkreślić, że turniej zorganizowany został wzorowo, a w jego przygotowanie zaangażowany był klub UKS Diament Ostrołęka przy wsparciu ostrołęckiego samorządu i sponsorów. Przy organizacji pomagali też rodzice piłkarzy ręcznych UKS Diament oraz byłe zawodniczki Trójki, które grały w drużynie prowadzonej przez śp. Piotra Dobrzyńskiego.


Reklama Na poziom sportowy również nie można było narzekać. Wiele spotkań stało na wysokim poziomie, a emocji ostrołęckim kibicom dostarczyły występy piłkarzy ręcznych Diamentu (dwie drużyny) i Trójki. Doskonale spisali się chłopcy z pierwszego zespołu UKS Diament.


- Zdecydowanie najtrudniejszy mecz rozegraliśmy z drużyną z Dąbrowy Białostockiej. Graliśmy na dużej hali przy licznej publiczności, więc początek był trochę nerwowy - ocenił trener Radosław Bloch z UKS Diament.


Na szczęście młodzi piłkarze ręczni z Ostrołęki szybko opanowali nerwy i przejęli inicjatywę na boisku. Zagrali też bardzo dobrze w obronie. UKS Diament pokonał UKS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 14:6 i bez porażki zwyciężył w rywalizacji rocznika 2007.


Najlepszym zawodnikiem turnieju w tej kategorii wiekowej został Gabriel Bieniek (UKS Diament I), a najlepszym bramkarzem Wiktor Damięcki (UKS Diament II). Nagrodę dla najskuteczniejszego gracza odebrał Kacper Gądek (UKS SP Rozogi).


W turnieju rocznika 2006 najlepszym strzelcem był Dominik Borowiecki z Trójki Ostrołęka. Drużyna prowadzona przez Radosława Żebrowskiego zakończyła rywalizację na szóstym miejscu. Wygrał zespół UKPR Agrykola Warszawa.


Łubudu

- Turniej był wymagający dla uczestniczących w nim zespołów, ponieważ graliśmy systemem “każdy z każdym”. Było, więc dużo grania, ale o to właśnie chodzi. Drużyny przyjechały do Ostrołęki nie na wycieczkę, a po to by zrealizować cele szkoleniowe. Część uczestników już zarezerwowała sobie możliwość gry w naszym turnieju w przyszłym roku  - podkreślił Radosław Bloch z UKS Diament.


Najlepsze zespoły oraz wyróżnieniu zawodnicy odbierali puchary i nagrody z rąk Anny Dobrzyńskiej, prezydenta Łukasza Kulika, przewodniczącego rady miasta Wojciecha Zarzyckiego oraz dyrektor SP 10 Jolanty Mrozek.


Zobacz zdjęcia:
XIV Memoriał Piotra DobrzyńskiegoXIV Memoriał Piotra Dobrzyńskiego w piłce ręcznej chłopców (Ostrołęka, 15-17 marca)


Końcowa kolejność w roczniku 2006: 1. UKPR Agrykola Warszawa, 2. MDK Pasja Bartoszyce, 3. SP 18 Koszalin, 4. KS Victoria Piaseczno, 5. Start Konin, 6. UMKS Trójka Ostrołęka, 7 AZS Politechnika Koszalin, 8. UKS Handball Legionowo.


Końcowa kolejność w roczniku 2007: 1. UKS Diament I Ostrołęka, 2. UKS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka, 3. AMMS Siódemka Białystok, 4. UKS SP Rozogi, 5. UKS Wkra Sochocin, 6. UKS Diament II Ostrołęka, 7. KS Victoria Piaseczno, 8. UKPR Agrykola Warszawa.


(cez)

Odsłon: 4126
Komentarzy: 0
12:56, 19.03.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Młodzi szczypiorniści na obozie w Wilkasach

Młodzi szczypiorniści na obozie w Wilkasach

Młodzi piłkarze ręczni ostrołęckich klubów UKS Diament i UMKS Trójka byli na obozie przygotowawczym w Wilkasach. W zgrupowaniu wzięło udział 30 zawodników z roczników 2006 i 2007, na co dzień uczniów klas sportowych ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce.

Memoriał Majewskiego z emocjami (zdjęcia, wideo)

Memoriał Majewskiego z emocjami (zdjęcia, wideo)

Cztery drużyny rywalizowały w szesnastej edycji memoriału Zbigniewa Majewskiego rozegranego w hali sportowej III LO przy ulicy Blachnickiego w Ostrołęce. Najlepszym zespołem zawodów okazał się KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka.

Szczypiorniści Trójki stracili ważne ogniwo

Szczypiorniści Trójki stracili ważne ogniwo

Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki szlifują formę przed nowym sezonem rozgrywek II ligi. Niespodziewanie z zespołu prowadzonego przez trenera Rafała Niećkę odszedł podstawowy zawodnik Sławomir Dmowski, który świadczył o sile drużyny z Ostrołęki.

XVI memoriał Majewskiego. Plan gier

XVI memoriał Majewskiego. Plan gier

XVI memoriał Zbigniewa Majewskiego będzie ostatnim sprawdzianem dla piłkarzy ręcznych ostrołęckiej Trójki przed nowym sezonem II ligi. Podopieczni trenera Rafała Niećki rozegrają trzy mecze w hali III Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Blachnickiego w Ostrołęce.

Trójka poznała rywali i terminarz II ligi

Trójka poznała rywali i terminarz II ligi

Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki za kilka dni rozpoczną przygotowania do nowego sezonu II ligi. Podopieczni trenera Rafała Niećki znają już rywali w grupie B oraz terminarz. Sprawdź, z kim przyjdzie się zmierzyć naszym piłkarzom ręcznym.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo