« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 20 lipca 2019 r., imieniny Czesława, Hieronima, Eliasza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Prezydent o analizie sportowego budżetu

Wśród licznych interpelacji składanych przez radnych do prezydenta miasta Łukasza Kulika znalazło się zapytanie radnego Jacka Łuby w sprawie “wyników analizy podziału środków z budżetu miasta Ostrołęki w zakresie kultury fizycznej i sportu”. Jaka była odpowiedź?


W poniedziałek, 18 marca prezydent Łukasz Kulik przedstawił odpowiedź w tej sprawie, której treść zamieszczamy poniżej. Warto zwrócić uwagę na to, że prezydent miasta po raz kolejny potwierdził, że sport seniorski będzie wspierany ze środków przeznaczonych na promocję. Podjęto też działania mające na celu obniżenie kosztów wynajmu miejskich obiektów przez kluby i stowarzyszenia sportowe.


Reklama Odpowiedź prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika na interpelację radnego Jacka Łuby:


“Odpowiadając na interpelację z dnia 5 marca 2019 roku w sprawie wyników analizy podziału środków z budżetu Miasta Ostrołęki w zakresie kultury fizycznej i sportu poniżej przedstawiam główne płynące z niej wnioski.


Miasto Ostrołęka przeznaczyło na zadania z zakresu kultury fizycznej w latach 2015-2018 kwotę 5.558.800 zł (pięć milionów pięćset pięćdziesiąt osiem tysięcy osiemset złotych). Kluby i stowarzyszenia sportowe wnioskowały o zdecydowanie wyższe kwoty, dlatego z części zadań musiały zrezygnować lub przeprowadzić je w okrojonym zakresie. Po analizie przeprowadzonych dotacji widać duże dysproporcje w otrzymanych dotacjach pomiędzy klubami prowadzącymi szkolenie w podobnym zakresie.

 

Po przeprowadzonej analizie dotacji przyznanych dla klubów i stowarzyszeń sportowych w latach 2015-2018 należy wskazać główny problem - brak realnego rozdzielenia szkolenia dzieci i młodzieży od realizacji szkolenia dorosłych. Przy podziale dotacji dla klubów sportowych nie były brane pod uwagę koszty poniesione przez kluby sportowe z tytułu korzystania z miejskich obiektów (m.in. sal do ćwiczeń, hal sportowych i boisk), co sprawia, że ostateczny podział dotacji nie odzwierciedla faktycznego całościowego finansowania sportu przez Miasto Ostrołękę. Część klubów korzystało z obiektów bezpłatnie, część przy bardzo preferencyjnych warunkach, a inne musiały płacić pełne stawki. Obecnie podejmuję działania w celu obniżenia kosztów związane z udostępnieniem miejskich obiektów klubom i stowarzyszeniom sportowym działającym na terenie Ostrołęki. Kilka klubów sportowych korzystało dodatkowo ze wsparcia z miejskich spółek i jednostek samorządowych, co sprawia, że dotacje przyznawane w latach 2015-2018 nie były ostatecznym wsparciem z budżetu Ostrołęki.


JBB

W kolejnych latach, od roku 2020, nastąpi zmiana regulaminu podziału dotacji z nastawieniem na kluczowe wsparcie szkolenia dzieci i młodzieży. Seniorzy promujący Miasto Ostrołękę zarówno w sportach indywidualnych, jak i drużynowych, mają otrzymywać dotacje z tytułu promocji miasta. Dopiero takie rozdzielenie finansowania dla poszczególnych roczników dzieci i młodzieży w klubach sportowych da przejrzysty system podziału pieniędzy na sport i sprawi, że dotacja trafi bezpośrednio do grupy docelowej. Obecnie nie można określić kwoty w rozbiciu na dzieci, młodzież oraz seniorów. Z pewnością bieżąca analiza działań poszczególnych klubów sportowych i realizowanego przez nie szkolenia pozwoli zebrać dane, które będą kluczowe dla ostatecznego regulaminu konkursu na realizację zadań zakresu kultury fizycznej w 2020 roku.

 

Jednocześnie zachęcam do uczestnictwa w posiedzeniach Komisji Sportu Rady Miasta Ostrołęki, gdzie będzie możliwość uzyskania szerszych informacji odnośnie wszystkich zagadnień i bieżących działań podejmowanych przez pracowników Referatu Kultury, Sportu i Turystyki.”

Odsłon: 6463
Komentarzy: 13
09:37, 20.03.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Debiut Anity Parzych w Sopocie (zdjęcia)

Debiut Anity Parzych w Sopocie (zdjęcia)

Anita Parzych zadebiutowała w prestiżowych zawodach w kulturystyce i fitness w Sopocie. Ostrołęczanka zajęła siódme miejsce, w kategorii fitness bikini kobiet do 163 cm, na siedemnaście zawodniczek. Z trójmiasta wróciła do domu z bagażem doświadczeń.

Zawody strzeleckie z broni historycznej w Troszynie

Zawody strzeleckie z broni historycznej w Troszynie

Klub Strzelectwa Sportowego Obrońca Troszyn zaprasza do udziału w corocznych otwartych zawodach strzeleckich z broni historycznej. Impreza pn. "Chwała Bohaterom Warszawy" zostanie przeprowadzona w celu upamiętnienia wydarzeń z 1 sierpnia 1944 roku.

Aleksander Waszkiewicz mistrzem Polski (wideo)

Aleksander Waszkiewicz mistrzem Polski (wideo)

Aleksander Waszkiewicz zdobył złoty medal w Tiger Street Workout Poland Championships w Krakowie. Podopieczny UKS Bee Hero Ostrołęka zaprezentował w stolicy Małopolski nieprzeciętne umiejętności i stanął na najwyższym stopniu podium.

Dodatkowa opieka na ostrołęckich orlikach

Dodatkowa opieka na ostrołęckich orlikach

Na wszystkich siedmiu ostrołęckich orlikach przez pierwszy miesiąc wakacji sprawowana będzie dodatkowa opieka nad dziećmi i młodzieżą. Animatorzy będą do dyspozycji w godz. 10.00-14.00 oraz 16.00-22.00 od poniedziałku do piątku oraz w weekendy.

Stadion przy ulicy Witosa zyska nowe oblicze?

Stadion przy ulicy Witosa zyska nowe oblicze?

Na ostatniej sesji rady miasta poruszono temat budowy stadionu miejskiego przy ulicy Witosa w Ostrołęce. Według prezydenta Łukasza Kulika w ciągu roku ma zostać stworzone boisko naturalne na terenie za sztuczną murawą oraz przebudowana jedna trybuna.

» Wasze komentarze

Gosc @ 10:29, 20.03.2019r. IP: *.*.232.123

Sport zginie dzięki Kulikowi, co innego gada co innego robi. Wstyd mi za prezydenta

Amel @ 10:42, 20.03.2019r. IP: *.*.55.109

Jeszcze tak źle w sporcie nie było jak za rządów tego pana... Wrrr

k @ 11:04, 20.03.2019r. IP: *.*.254.137

Dwa komentarze z klubu na "K" hahaha

No tak @ 11:22, 20.03.2019r. IP: *

Ktoś chyba obawia się, że nie bedzie juz dodatkowej kasy z miejskich spolek dla wybranych. Wreszcie trochę porzadku.

sw @ 11:39, 20.03.2019r. IP: *.*.239.128

Bardzo dobry plan podziału środków, nareszcie b÷dziej bardziej sprawiedliwie.

Adams @ 12:33, 20.03.2019r. IP: *.*.238.120

Bardzo mi się podoba, że seniorzy będą z promocji a młodzież z dotacji. Niech tylko te pieniądze dla seniorów będą rozdawane z rozsądkiem, na kluby które rzeczywiście promują miasto, a nie mają puste trybuny.

do wyżej @ 12:43, 20.03.2019r. IP: *.*.155.153

Promować można miasto np w Konopkach Pokrzywnicy Kuczborku Uniecku Karolinowie i przegrywać mecze tylko gdzie mieszcza się ww miejscowości? Wiem za to gdzie miesci sie Przasnysz Mława Ciechanów Siedlce Płock Warszawa ......co to znaczy promocja?

Adams @ 13:10, 20.03.2019r. IP: *.*.238.120

Panie Arturze, przecież jesienią Korona będzie jeździć do Uniecka, Pokrzywnicy i Karolinowa, o co chodzi?

kibic @ 17:47, 20.03.2019r. IP: *.*.172.127

pisałem bez większego odzewu się obyło więc jeszcze powtórze po co ostrołęckie kluby wydają kasę na transfery z zewnątrz jakie jest szkolenie żeby trzeba było wzmacniać grając w takich ligach co grają dla nas wielu osób to jest marnowanie kasy

Wielki stan @ 22:04, 20.03.2019r. IP: *.*.34.58

K*wafa jak można coś takiego napisac: "okrojonym zakresie" co to za język urzędniczy? Czy to pisał jakiś Seba dorwany pod sklepem?? ,,Zakresie' co druga linijka. Masło maslane, Wstyd!!! Gdzie jakaś powaga instytucji? Gdzie jakieś wyliczenia? Gdzie faktyczna praca za 8 klocków? Co to za gniot. Mieszkaniec jak by otrzymał pismo w tym stylu z takim poplątaniem z przemieszaniem to chyba najnormalniej w świecie zaczoł by się śmiać a potem zastanawiać czy to nie dziecko z podstawówki robi sobie jakieś żarty. Stylu! Klasy! Merytoryki! Powagi Urzędu! To także przez pisma wychodzące odbywa się reprezentacja i podstawy do poszanowania tego przybytku!!! No ale jak dyrektorów teraz tam została garstka to kto ma to merytorycznie sprawdzać...ehhh szkoda gadać

Adams @ 09:29, 21.03.2019r. IP: *.*.238.120

Ej, "Wielki stan", jako możesz komuś wytykać styl pisma, pisząc samemu "ZACZOŁ", ignorując interpunkcję oraz budując karkołomne konstrukcje zdaniowe. To co napisałeś nie ma stylu, klasy, "merytoryki" (nie ma takiego wyrazu), ani powagi komentarzy.

Cba @ 21:24, 21.03.2019r. IP: *.*.244.29

Prokuratura powinna zbadać te działalność i wtedy będzie jasne czy jest Ok czy nie

Do wielki stan @ 22:53, 21.03.2019r. IP: *

Czlowieku, mas naprawde problemy empcjonalne. Polece ci pomoc psychologa I poradisz sobie z sytuacjo ... zaczoles zle, ale dobrE BedZie.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo