« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 22 maja 2019 r., imieniny Heleny, Wiesławy, Romy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Prezydent o analizie sportowego budżetu

Wśród licznych interpelacji składanych przez radnych do prezydenta miasta Łukasza Kulika znalazło się zapytanie radnego Jacka Łuby w sprawie “wyników analizy podziału środków z budżetu miasta Ostrołęki w zakresie kultury fizycznej i sportu”. Jaka była odpowiedź?


W poniedziałek, 18 marca prezydent Łukasz Kulik przedstawił odpowiedź w tej sprawie, której treść zamieszczamy poniżej. Warto zwrócić uwagę na to, że prezydent miasta po raz kolejny potwierdził, że sport seniorski będzie wspierany ze środków przeznaczonych na promocję. Podjęto też działania mające na celu obniżenie kosztów wynajmu miejskich obiektów przez kluby i stowarzyszenia sportowe.


Reklama Odpowiedź prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika na interpelację radnego Jacka Łuby:


“Odpowiadając na interpelację z dnia 5 marca 2019 roku w sprawie wyników analizy podziału środków z budżetu Miasta Ostrołęki w zakresie kultury fizycznej i sportu poniżej przedstawiam główne płynące z niej wnioski.


Miasto Ostrołęka przeznaczyło na zadania z zakresu kultury fizycznej w latach 2015-2018 kwotę 5.558.800 zł (pięć milionów pięćset pięćdziesiąt osiem tysięcy osiemset złotych). Kluby i stowarzyszenia sportowe wnioskowały o zdecydowanie wyższe kwoty, dlatego z części zadań musiały zrezygnować lub przeprowadzić je w okrojonym zakresie. Po analizie przeprowadzonych dotacji widać duże dysproporcje w otrzymanych dotacjach pomiędzy klubami prowadzącymi szkolenie w podobnym zakresie.

 

Po przeprowadzonej analizie dotacji przyznanych dla klubów i stowarzyszeń sportowych w latach 2015-2018 należy wskazać główny problem - brak realnego rozdzielenia szkolenia dzieci i młodzieży od realizacji szkolenia dorosłych. Przy podziale dotacji dla klubów sportowych nie były brane pod uwagę koszty poniesione przez kluby sportowe z tytułu korzystania z miejskich obiektów (m.in. sal do ćwiczeń, hal sportowych i boisk), co sprawia, że ostateczny podział dotacji nie odzwierciedla faktycznego całościowego finansowania sportu przez Miasto Ostrołękę. Część klubów korzystało z obiektów bezpłatnie, część przy bardzo preferencyjnych warunkach, a inne musiały płacić pełne stawki. Obecnie podejmuję działania w celu obniżenia kosztów związane z udostępnieniem miejskich obiektów klubom i stowarzyszeniom sportowym działającym na terenie Ostrołęki. Kilka klubów sportowych korzystało dodatkowo ze wsparcia z miejskich spółek i jednostek samorządowych, co sprawia, że dotacje przyznawane w latach 2015-2018 nie były ostatecznym wsparciem z budżetu Ostrołęki.


JBB

W kolejnych latach, od roku 2020, nastąpi zmiana regulaminu podziału dotacji z nastawieniem na kluczowe wsparcie szkolenia dzieci i młodzieży. Seniorzy promujący Miasto Ostrołękę zarówno w sportach indywidualnych, jak i drużynowych, mają otrzymywać dotacje z tytułu promocji miasta. Dopiero takie rozdzielenie finansowania dla poszczególnych roczników dzieci i młodzieży w klubach sportowych da przejrzysty system podziału pieniędzy na sport i sprawi, że dotacja trafi bezpośrednio do grupy docelowej. Obecnie nie można określić kwoty w rozbiciu na dzieci, młodzież oraz seniorów. Z pewnością bieżąca analiza działań poszczególnych klubów sportowych i realizowanego przez nie szkolenia pozwoli zebrać dane, które będą kluczowe dla ostatecznego regulaminu konkursu na realizację zadań zakresu kultury fizycznej w 2020 roku.

 

Jednocześnie zachęcam do uczestnictwa w posiedzeniach Komisji Sportu Rady Miasta Ostrołęki, gdzie będzie możliwość uzyskania szerszych informacji odnośnie wszystkich zagadnień i bieżących działań podejmowanych przez pracowników Referatu Kultury, Sportu i Turystyki.”

Odsłon: 5136
Komentarzy: 13
09:37, 20.03.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Podnoszenie ciężarów: Mistrz Mazowsza LZS

Podnoszenie ciężarów: Mistrz Mazowsza LZS

Krystian Łuba reprezentujący barwy UKS Atleta Ostrołęka zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Mazowsza LZS do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. W trakcie zawodów podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego poprawił rekordy życiowe zarówno w rwaniu, jak i w podrzucie.

Andrzej Dudziec z odznaką, Ryszard Ropiak za chwilę

Andrzej Dudziec z odznaką, Ryszard Ropiak za chwilę

Podczas uroczystej sesji rady miasta odznakę "Za zasługi dla miasta Ostrołęki" odebrał wieloletni szkoleniowiec drużyn siatkówki Andrzej Dudziec. Drugim nagrodzonym został Ryszard Ropiak, który odznaczenie odbierze podczas Półmaratonu Kurpiowskiego.

UKS Atleta: Mistrzostwa Mazowsza do lat 17

UKS Atleta: Mistrzostwa Mazowsza do lat 17

Krystian Łuba reprezentował barwy UKS Atleta podczas Mistrzostw Mazowsza do lat 17, które odbyły się w Siedlcach. Zawodnik ostrołęckiego klubu zakończył zawody na czwartym miejscu w swojej kategorii wagowej ustanawiając rekord życiowy w rwaniu.

UKS Atleta: Kulesza startował w Siedlcach

UKS Atleta: Kulesza startował w Siedlcach

Czołowy zawodnik ostrołęckiego UKS Atleta, Dominik Kulesza startował w Międzynarodowym Turnieju im. Jana Hawrylewicza, który odbył się w Siedlcach. Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego zajął dziesiąte miejsce w rywalizacji z rywalami z kraju i zagranicy. 

Kasa na sport od marszałka. Sprawdź, kto otrzymał

Kasa na sport od marszałka. Sprawdź, kto otrzymał

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej to zadanie na które zarząd województwa mazowieckiego przeznaczył sześć milionów złotych. Z pieniędzy od marszałka na organizację imprez skorzysta kilka klubów z Ostrołęki i powiatu. Sprawdź, kto otrzymał dotację.

» Wasze komentarze

Gosc @ 10:29, 20.03.2019r. IP: *.*.232.123

Sport zginie dzięki Kulikowi, co innego gada co innego robi. Wstyd mi za prezydenta

Amel @ 10:42, 20.03.2019r. IP: *.*.55.109

Jeszcze tak źle w sporcie nie było jak za rządów tego pana... Wrrr

k @ 11:04, 20.03.2019r. IP: *.*.254.137

Dwa komentarze z klubu na "K" hahaha

No tak @ 11:22, 20.03.2019r. IP: *

Ktoś chyba obawia się, że nie bedzie juz dodatkowej kasy z miejskich spolek dla wybranych. Wreszcie trochę porzadku.

sw @ 11:39, 20.03.2019r. IP: *.*.239.128

Bardzo dobry plan podziału środków, nareszcie b÷dziej bardziej sprawiedliwie.

Adams @ 12:33, 20.03.2019r. IP: *.*.238.120

Bardzo mi się podoba, że seniorzy będą z promocji a młodzież z dotacji. Niech tylko te pieniądze dla seniorów będą rozdawane z rozsądkiem, na kluby które rzeczywiście promują miasto, a nie mają puste trybuny.

do wyżej @ 12:43, 20.03.2019r. IP: *.*.155.153

Promować można miasto np w Konopkach Pokrzywnicy Kuczborku Uniecku Karolinowie i przegrywać mecze tylko gdzie mieszcza się ww miejscowości? Wiem za to gdzie miesci sie Przasnysz Mława Ciechanów Siedlce Płock Warszawa ......co to znaczy promocja?

Adams @ 13:10, 20.03.2019r. IP: *.*.238.120

Panie Arturze, przecież jesienią Korona będzie jeździć do Uniecka, Pokrzywnicy i Karolinowa, o co chodzi?

kibic @ 17:47, 20.03.2019r. IP: *.*.172.127

pisałem bez większego odzewu się obyło więc jeszcze powtórze po co ostrołęckie kluby wydają kasę na transfery z zewnątrz jakie jest szkolenie żeby trzeba było wzmacniać grając w takich ligach co grają dla nas wielu osób to jest marnowanie kasy

Wielki stan @ 22:04, 20.03.2019r. IP: *.*.34.58

K*wafa jak można coś takiego napisac: "okrojonym zakresie" co to za język urzędniczy? Czy to pisał jakiś Seba dorwany pod sklepem?? ,,Zakresie' co druga linijka. Masło maslane, Wstyd!!! Gdzie jakaś powaga instytucji? Gdzie jakieś wyliczenia? Gdzie faktyczna praca za 8 klocków? Co to za gniot. Mieszkaniec jak by otrzymał pismo w tym stylu z takim poplątaniem z przemieszaniem to chyba najnormalniej w świecie zaczoł by się śmiać a potem zastanawiać czy to nie dziecko z podstawówki robi sobie jakieś żarty. Stylu! Klasy! Merytoryki! Powagi Urzędu! To także przez pisma wychodzące odbywa się reprezentacja i podstawy do poszanowania tego przybytku!!! No ale jak dyrektorów teraz tam została garstka to kto ma to merytorycznie sprawdzać...ehhh szkoda gadać

Adams @ 09:29, 21.03.2019r. IP: *.*.238.120

Ej, "Wielki stan", jako możesz komuś wytykać styl pisma, pisząc samemu "ZACZOŁ", ignorując interpunkcję oraz budując karkołomne konstrukcje zdaniowe. To co napisałeś nie ma stylu, klasy, "merytoryki" (nie ma takiego wyrazu), ani powagi komentarzy.

Cba @ 21:24, 21.03.2019r. IP: *.*.244.29

Prokuratura powinna zbadać te działalność i wtedy będzie jasne czy jest Ok czy nie

Do wielki stan @ 22:53, 21.03.2019r. IP: *

Czlowieku, mas naprawde problemy empcjonalne. Polece ci pomoc psychologa I poradisz sobie z sytuacjo ... zaczoles zle, ale dobrE BedZie.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo