« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Prezydent o analizie sportowego budżetu

Wśród licznych interpelacji składanych przez radnych do prezydenta miasta Łukasza Kulika znalazło się zapytanie radnego Jacka Łuby w sprawie “wyników analizy podziału środków z budżetu miasta Ostrołęki w zakresie kultury fizycznej i sportu”. Jaka była odpowiedź?


W poniedziałek, 18 marca prezydent Łukasz Kulik przedstawił odpowiedź w tej sprawie, której treść zamieszczamy poniżej. Warto zwrócić uwagę na to, że prezydent miasta po raz kolejny potwierdził, że sport seniorski będzie wspierany ze środków przeznaczonych na promocję. Podjęto też działania mające na celu obniżenie kosztów wynajmu miejskich obiektów przez kluby i stowarzyszenia sportowe.


Reklama Odpowiedź prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika na interpelację radnego Jacka Łuby:


“Odpowiadając na interpelację z dnia 5 marca 2019 roku w sprawie wyników analizy podziału środków z budżetu Miasta Ostrołęki w zakresie kultury fizycznej i sportu poniżej przedstawiam główne płynące z niej wnioski.


Miasto Ostrołęka przeznaczyło na zadania z zakresu kultury fizycznej w latach 2015-2018 kwotę 5.558.800 zł (pięć milionów pięćset pięćdziesiąt osiem tysięcy osiemset złotych). Kluby i stowarzyszenia sportowe wnioskowały o zdecydowanie wyższe kwoty, dlatego z części zadań musiały zrezygnować lub przeprowadzić je w okrojonym zakresie. Po analizie przeprowadzonych dotacji widać duże dysproporcje w otrzymanych dotacjach pomiędzy klubami prowadzącymi szkolenie w podobnym zakresie.

 

Po przeprowadzonej analizie dotacji przyznanych dla klubów i stowarzyszeń sportowych w latach 2015-2018 należy wskazać główny problem - brak realnego rozdzielenia szkolenia dzieci i młodzieży od realizacji szkolenia dorosłych. Przy podziale dotacji dla klubów sportowych nie były brane pod uwagę koszty poniesione przez kluby sportowe z tytułu korzystania z miejskich obiektów (m.in. sal do ćwiczeń, hal sportowych i boisk), co sprawia, że ostateczny podział dotacji nie odzwierciedla faktycznego całościowego finansowania sportu przez Miasto Ostrołękę. Część klubów korzystało z obiektów bezpłatnie, część przy bardzo preferencyjnych warunkach, a inne musiały płacić pełne stawki. Obecnie podejmuję działania w celu obniżenia kosztów związane z udostępnieniem miejskich obiektów klubom i stowarzyszeniom sportowym działającym na terenie Ostrołęki. Kilka klubów sportowych korzystało dodatkowo ze wsparcia z miejskich spółek i jednostek samorządowych, co sprawia, że dotacje przyznawane w latach 2015-2018 nie były ostatecznym wsparciem z budżetu Ostrołęki.W kolejnych latach, od roku 2020, nastąpi zmiana regulaminu podziału dotacji z nastawieniem na kluczowe wsparcie szkolenia dzieci i młodzieży. Seniorzy promujący Miasto Ostrołękę zarówno w sportach indywidualnych, jak i drużynowych, mają otrzymywać dotacje z tytułu promocji miasta. Dopiero takie rozdzielenie finansowania dla poszczególnych roczników dzieci i młodzieży w klubach sportowych da przejrzysty system podziału pieniędzy na sport i sprawi, że dotacja trafi bezpośrednio do grupy docelowej. Obecnie nie można określić kwoty w rozbiciu na dzieci, młodzież oraz seniorów. Z pewnością bieżąca analiza działań poszczególnych klubów sportowych i realizowanego przez nie szkolenia pozwoli zebrać dane, które będą kluczowe dla ostatecznego regulaminu konkursu na realizację zadań zakresu kultury fizycznej w 2020 roku.

 

Jednocześnie zachęcam do uczestnictwa w posiedzeniach Komisji Sportu Rady Miasta Ostrołęki, gdzie będzie możliwość uzyskania szerszych informacji odnośnie wszystkich zagadnień i bieżących działań podejmowanych przez pracowników Referatu Kultury, Sportu i Turystyki.”

Odsłon: 10775
Komentarzy: 13
09:37, 20.03.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Miasto Ostrołęka odmraża kolejne obiekty sportowe. Od poniedziałku 1 czerwca udostępnione zostaną hale sportowe. Możliwość korzystania będzie ograniczona do uprzednio zgłoszonych zajęć prowadzonych przez kluby, stowarzyszenia i grupy zorganizowane.

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Rząd wyraził zgodę na zgromadzenia na wolnym powietrzu do 150 osób. Oznacza to, że zielone światło na dokończenie rozgrywek będą miały np. kluby piłkarskie z niższych lig.

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Po walce z chorobą nowotworową ośrodkowego układu nerwowego zmarł dziś Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem myszynieckiego Bartnika, od długiego czasu walczył z chorobą. Operowano go kilkukrotnie, nowotwór okazał się jednak nie do pokonania.

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Polski piłkarz ukraińskiego pochodzenia był gościem Sebastiana Staszewskiego w programie "Po Gwizdku". Taras Romanczuk jest kapitanem Jagiellonii Białystok i zdążył już zadebiutować w reprezentacji Polski. Najnowszy odcinek jest już dostępny w sieci.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Od początku roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce powołana zostanie piłkarska klasa w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia wychowania fizycznego mają się tam odbywać przez 16 godzin lekcyjnych w tygodniu.

» Wasze komentarze

Gosc @ 10:29, 20.03.2019r. IP: *.*.232.123

Sport zginie dzięki Kulikowi, co innego gada co innego robi. Wstyd mi za prezydenta

Amel @ 10:42, 20.03.2019r. IP: *.*.55.109

Jeszcze tak źle w sporcie nie było jak za rządów tego pana... Wrrr

k @ 11:04, 20.03.2019r. IP: *.*.254.137

Dwa komentarze z klubu na "K" hahaha

No tak @ 11:22, 20.03.2019r. IP: *

Ktoś chyba obawia się, że nie bedzie juz dodatkowej kasy z miejskich spolek dla wybranych. Wreszcie trochę porzadku.

sw @ 11:39, 20.03.2019r. IP: *.*.239.128

Bardzo dobry plan podziału środków, nareszcie b÷dziej bardziej sprawiedliwie.

Adams @ 12:33, 20.03.2019r. IP: *.*.238.120

Bardzo mi się podoba, że seniorzy będą z promocji a młodzież z dotacji. Niech tylko te pieniądze dla seniorów będą rozdawane z rozsądkiem, na kluby które rzeczywiście promują miasto, a nie mają puste trybuny.

do wyżej @ 12:43, 20.03.2019r. IP: *.*.155.153

Promować można miasto np w Konopkach Pokrzywnicy Kuczborku Uniecku Karolinowie i przegrywać mecze tylko gdzie mieszcza się ww miejscowości? Wiem za to gdzie miesci sie Przasnysz Mława Ciechanów Siedlce Płock Warszawa ......co to znaczy promocja?

Adams @ 13:10, 20.03.2019r. IP: *.*.238.120

Panie Arturze, przecież jesienią Korona będzie jeździć do Uniecka, Pokrzywnicy i Karolinowa, o co chodzi?

kibic @ 17:47, 20.03.2019r. IP: *.*.172.127

pisałem bez większego odzewu się obyło więc jeszcze powtórze po co ostrołęckie kluby wydają kasę na transfery z zewnątrz jakie jest szkolenie żeby trzeba było wzmacniać grając w takich ligach co grają dla nas wielu osób to jest marnowanie kasy

Wielki stan @ 22:04, 20.03.2019r. IP: *.*.34.58

K*wafa jak można coś takiego napisac: "okrojonym zakresie" co to za język urzędniczy? Czy to pisał jakiś Seba dorwany pod sklepem?? ,,Zakresie' co druga linijka. Masło maslane, Wstyd!!! Gdzie jakaś powaga instytucji? Gdzie jakieś wyliczenia? Gdzie faktyczna praca za 8 klocków? Co to za gniot. Mieszkaniec jak by otrzymał pismo w tym stylu z takim poplątaniem z przemieszaniem to chyba najnormalniej w świecie zaczoł by się śmiać a potem zastanawiać czy to nie dziecko z podstawówki robi sobie jakieś żarty. Stylu! Klasy! Merytoryki! Powagi Urzędu! To także przez pisma wychodzące odbywa się reprezentacja i podstawy do poszanowania tego przybytku!!! No ale jak dyrektorów teraz tam została garstka to kto ma to merytorycznie sprawdzać...ehhh szkoda gadać

Adams @ 09:29, 21.03.2019r. IP: *.*.238.120

Ej, "Wielki stan", jako możesz komuś wytykać styl pisma, pisząc samemu "ZACZOŁ", ignorując interpunkcję oraz budując karkołomne konstrukcje zdaniowe. To co napisałeś nie ma stylu, klasy, "merytoryki" (nie ma takiego wyrazu), ani powagi komentarzy.

Cba @ 21:24, 21.03.2019r. IP: *.*.244.29

Prokuratura powinna zbadać te działalność i wtedy będzie jasne czy jest Ok czy nie

Do wielki stan @ 22:53, 21.03.2019r. IP: *

Czlowieku, mas naprawde problemy empcjonalne. Polece ci pomoc psychologa I poradisz sobie z sytuacjo ... zaczoles zle, ale dobrE BedZie.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo