Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Super Sportowiec w półfinale Ligi Mistrzów!

PGE Skra Bełchatów z ostrołęczaninem Grzegorzem Łomaczem w składzie, po dramatycznym boju, awansowała do półfinału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Do wyłonienia zwycięzcy rywalizacji potrzebny był “złoty set”, w którym górą był polski zespół.

W ćwierćfinale Ligi Mistrzów siatkarze Skry rywalizowali z Zenitem Sankt Petersburg. W pierwszym meczu polski zespół zwyciężył 3:1, więc do awansu potrzebował dwóch setów wygranych w spotkaniu wyjazdowym.

Reklama W rozgrywanym w środę spotkaniu rewanżowym gospodarze zwyciężyli jednak 3:1 i o awansie rozstrzygnął “złoty set. Tu lepszy był już “Łomacz i spółka”, którzy wygrali 15:11.

Rozgrywający Skry i reprezentacji Polski, Grzegorz Łomacz jest laureatem wyróżnienia “Super Sportowiec” za rok 2018, przyznanego po raz pierwszy przez kapitułę plebiscytu “Sportowiec roku w regionie” organizowanego przez redakcję Mojej Ostrołęki.

Rywalem Skry w półfinale będzie lepszy zespół z pary Dynamo Moskwa - Cucine Lube Civitanova. W pierwszym meczu zwyciężył zespół z Włoch 3:2.

JBB

Zenit Sankt Petersburg - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:20, złoty set: 11:15)

Zenit: Antipkin, Camejo, Volkov, Grozer, Shivozhelez, Safonov, Kritvitchenko (libero) oraz Makarenko, Pankov, Cherviakov

PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Wlazły, Katić, Kochanowski, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Teppan, Szalpuk.