Wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

IV liga: Kłopoty Korony za pięć dwunasta przed ligą

Podstawowi zawodnicy, Maciej Staszczuk i Marcin Kraska nie zagrają w pierwszym wiosennym meczu Korony Ostrołęka w IV-lidze. Spotkanie z trzecią w tabeli Ożarowianką Ożarów Maz. w sobotę o godz. 16:00 na boisku sztucznym przy ul. Witosa.

Ból głowy przed ligowym debiutem w roli trenera Korony ma Tomasz Staniórski. W ostatnim tygodniu przed ligą ze składu wypadło mu dwóch podstawowych piłkarzy, którzy stanowili o sile ataku ostrołęckiego zespołu.

W ostatnich zajęciach przed grą o punkty uczestniczyli wszyscy zawodnicy z kadry poza napastnikiem Maciejem Staszczukiem i pomocnikiem Marcinem Kraską. Obaj przyglądali się treningowi zza linii bocznej.

- We wtorek czeka mnie operacja i kilka miesięcy przerwy w grze - powiedział Maciej Staszczuk, który kontuzji kolana nabawił się w ostatnim sparingu. - Bardzo żałuję, bo był to mój najlepszy okres przygotowawczy w Koronie. Może uda się wrócić do gry w maju lub czerwcu i pomóc drużynie - dodał.

Problem z kolanem ma też Marcin Kraska. - Ból w ostatnim czasie nasilił się na tyle, że nie będę mógł zagrać w najbliższych tygodniach. Nie wiem ile potrwa przerwa - przyznał.

W piątek normalnie trenował bramkarz Andrzej Łyziński, który również narzekał na uraz w czasie przerwy zimowej. Będzie on do dyspozycji trenera Staniórskiego w sobotnim meczu.

Mecz Korona Ostrołęka - Ożarowianka Ożarów Maz. w ramach 17. Kolejki IV ligi o godz. 16:00 na sztucznym boisku przy ul. Witosa.