« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Polska Liga Wraków w Dawii (zdjęcia, wideo)

Kilka tysięcy kibiców przyciągnęła druga runda Polskiej Ligi Wraków 2019 w Dawii w gminie Łyse. Na świetnie przygotowanym torze offroadowym rywalizowało kilkadziesiąt załóg z całego kraju. Każdy samochód był specjalnie przygotowany do tego typu wyścigu.


Każde auto zgłoszone do rywalizacji musiało było wcześniej zezłomowane, a jego wartość rynkowa nie mogła przekroczyć tysiąca złotych. Jak podkreślali uczestnicy imprezy, to takie samochody, których już nie szkoda i można nimi swobodnie rywalizować bez obawy o kolejne uszkodzenia.

Reklama

 

Wszyscy zawodnicy mieli jednak cel, aby dojechać do mety i zająć w rywalizacji jak najlepsze miejsce. Zawodnicy tradycyjnie do rywalizacji w PLW przystąpili w dwóch kategoriach. W pierwszej ST rywalizowały auta standardowe, czyli takie, które jeździły wcześniej po polski drogach. W nich trzeba było wymontować lampy, ale nie można było dokonać żadnej modyfikacji technicznej.

 

W drugiej kategorii Proto w zmaganiach wzięli udział kierowcy rajdowi w autach własnej koncepcji. W samochodach można było zmieniać praktycznie wszystko, a chętnych do udziału i pokazania własnej motoryzacyjnej fantazji nie brakowało.

 

Kilkugodzinna rywalizacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem kibiców, którzy z dużą uwagą obserwowali tego typu rajdy samochodowe. Kierowcy odpłacili się świetną brawurową jazdą i walczyli do samego końca, po kolejnych wyścigach przeprowadzając niezbędne naprawy, aby nie odpaść z dalszej rywalizacji.Polska Liga Wraków na Kurpiach cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a kolejne edycje planowane są w Wykrocie i Kadzidle. Warty odnotowania jest fakt, iż w jednej z kategorii sukces świętowała ekipa z Łysych. Pełne wyniki rywalizacji opublikujemy po otrzymaniu końcowego protokołu zawodów.

 

Zobacz zdjęcia:
Druga runda Polskiej Ligi Wraków w Dawii

 

 

(red)

Odsłon: 16911
Komentarzy: 10
21:19, 24.03.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Miasto Ostrołęka odmraża kolejne obiekty sportowe. Od poniedziałku 1 czerwca udostępnione zostaną hale sportowe. Możliwość korzystania będzie ograniczona do uprzednio zgłoszonych zajęć prowadzonych przez kluby, stowarzyszenia i grupy zorganizowane.

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Rząd wyraził zgodę na zgromadzenia na wolnym powietrzu do 150 osób. Oznacza to, że zielone światło na dokończenie rozgrywek będą miały np. kluby piłkarskie z niższych lig.

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Po walce z chorobą nowotworową ośrodkowego układu nerwowego zmarł dziś Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem myszynieckiego Bartnika, od długiego czasu walczył z chorobą. Operowano go kilkukrotnie, nowotwór okazał się jednak nie do pokonania.

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Polski piłkarz ukraińskiego pochodzenia był gościem Sebastiana Staszewskiego w programie "Po Gwizdku". Taras Romanczuk jest kapitanem Jagiellonii Białystok i zdążył już zadebiutować w reprezentacji Polski. Najnowszy odcinek jest już dostępny w sieci.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Od początku roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce powołana zostanie piłkarska klasa w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia wychowania fizycznego mają się tam odbywać przez 16 godzin lekcyjnych w tygodniu.

» Wasze komentarze

Maniek @ 22:48, 24.03.2019r. IP: *.*.12.32

Powiem to tak byliśmy z rodziną w dawi lecz nic nie znaleźliśmy żadnego rajdu brak dokładnego adresu stracone 100km jazdy A także paliwa następnym razem dajcie adres docelowy ....

Jaa @ 07:35, 25.03.2019r. IP: *

Były w łysych nawet tablice gdzie to jest

Wiola @ 08:23, 25.03.2019r. IP: *.*.161.139

Nie znalazłam także szkoda łyse A dawia to inne wiochy

do Maniek @ 08:33, 25.03.2019r. IP: *.*.156.85

Weź nawigację ze sobą następnym razem.

Hubert do wyżej @ 09:24, 25.03.2019r. IP: *.*.76.250

Nawigacja bogiem nie jest i niema opcji takie że jedź do rajd wraków dawia. Pozdrawiam zagubionych na trasie .

m @ 10:17, 25.03.2019r. IP: *.*.13.3

kiedy nastepne

Do m @ 10:59, 25.03.2019r. IP: *.*.76.250

Za rok o ile każdy trase znajdzie i dojedzie

Babka @ 16:35, 25.03.2019r. IP: *

Bym tam wpadł swoim matizem to bysta zobaczyli jak się lata

75 @ 19:40, 25.03.2019r. IP: *.*.8.148

Super impreza, do zobaczenia za rok!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo