« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 22 maja 2019 r., imieniny Heleny, Wiesławy, Romy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Polska Liga Wraków w Dawii (zdjęcia, wideo)

Kilka tysięcy kibiców przyciągnęła druga runda Polskiej Ligi Wraków 2019 w Dawii w gminie Łyse. Na świetnie przygotowanym torze offroadowym rywalizowało kilkadziesiąt załóg z całego kraju. Każdy samochód był specjalnie przygotowany do tego typu wyścigu.


Każde auto zgłoszone do rywalizacji musiało było wcześniej zezłomowane, a jego wartość rynkowa nie mogła przekroczyć tysiąca złotych. Jak podkreślali uczestnicy imprezy, to takie samochody, których już nie szkoda i można nimi swobodnie rywalizować bez obawy o kolejne uszkodzenia.

Reklama

 

Wszyscy zawodnicy mieli jednak cel, aby dojechać do mety i zająć w rywalizacji jak najlepsze miejsce. Zawodnicy tradycyjnie do rywalizacji w PLW przystąpili w dwóch kategoriach. W pierwszej ST rywalizowały auta standardowe, czyli takie, które jeździły wcześniej po polski drogach. W nich trzeba było wymontować lampy, ale nie można było dokonać żadnej modyfikacji technicznej.

 

W drugiej kategorii Proto w zmaganiach wzięli udział kierowcy rajdowi w autach własnej koncepcji. W samochodach można było zmieniać praktycznie wszystko, a chętnych do udziału i pokazania własnej motoryzacyjnej fantazji nie brakowało.

 

Kilkugodzinna rywalizacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem kibiców, którzy z dużą uwagą obserwowali tego typu rajdy samochodowe. Kierowcy odpłacili się świetną brawurową jazdą i walczyli do samego końca, po kolejnych wyścigach przeprowadzając niezbędne naprawy, aby nie odpaść z dalszej rywalizacji.


Energas

Polska Liga Wraków na Kurpiach cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a kolejne edycje planowane są w Wykrocie i Kadzidle. Warty odnotowania jest fakt, iż w jednej z kategorii sukces świętowała ekipa z Łysych. Pełne wyniki rywalizacji opublikujemy po otrzymaniu końcowego protokołu zawodów.

 

Zobacz zdjęcia:
Druga runda Polskiej Ligi Wraków w Dawii

 

 

(red)

Odsłon: 10089
Komentarzy: 10
21:19, 24.03.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Podnoszenie ciężarów: Mistrz Mazowsza LZS

Podnoszenie ciężarów: Mistrz Mazowsza LZS

Krystian Łuba reprezentujący barwy UKS Atleta Ostrołęka zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Mazowsza LZS do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. W trakcie zawodów podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego poprawił rekordy życiowe zarówno w rwaniu, jak i w podrzucie.

Andrzej Dudziec z odznaką, Ryszard Ropiak za chwilę

Andrzej Dudziec z odznaką, Ryszard Ropiak za chwilę

Podczas uroczystej sesji rady miasta odznakę "Za zasługi dla miasta Ostrołęki" odebrał wieloletni szkoleniowiec drużyn siatkówki Andrzej Dudziec. Drugim nagrodzonym został Ryszard Ropiak, który odznaczenie odbierze podczas Półmaratonu Kurpiowskiego.

UKS Atleta: Mistrzostwa Mazowsza do lat 17

UKS Atleta: Mistrzostwa Mazowsza do lat 17

Krystian Łuba reprezentował barwy UKS Atleta podczas Mistrzostw Mazowsza do lat 17, które odbyły się w Siedlcach. Zawodnik ostrołęckiego klubu zakończył zawody na czwartym miejscu w swojej kategorii wagowej ustanawiając rekord życiowy w rwaniu.

UKS Atleta: Kulesza startował w Siedlcach

UKS Atleta: Kulesza startował w Siedlcach

Czołowy zawodnik ostrołęckiego UKS Atleta, Dominik Kulesza startował w Międzynarodowym Turnieju im. Jana Hawrylewicza, który odbył się w Siedlcach. Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego zajął dziesiąte miejsce w rywalizacji z rywalami z kraju i zagranicy. 

Kasa na sport od marszałka. Sprawdź, kto otrzymał

Kasa na sport od marszałka. Sprawdź, kto otrzymał

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej to zadanie na które zarząd województwa mazowieckiego przeznaczył sześć milionów złotych. Z pieniędzy od marszałka na organizację imprez skorzysta kilka klubów z Ostrołęki i powiatu. Sprawdź, kto otrzymał dotację.

» Wasze komentarze

Maniek @ 22:48, 24.03.2019r. IP: *.*.12.32

Powiem to tak byliśmy z rodziną w dawi lecz nic nie znaleźliśmy żadnego rajdu brak dokładnego adresu stracone 100km jazdy A także paliwa następnym razem dajcie adres docelowy ....

Jaa @ 07:35, 25.03.2019r. IP: *

Były w łysych nawet tablice gdzie to jest

Wiola @ 08:23, 25.03.2019r. IP: *.*.161.139

Nie znalazłam także szkoda łyse A dawia to inne wiochy

do Maniek @ 08:33, 25.03.2019r. IP: *.*.156.85

Weź nawigację ze sobą następnym razem.

Hubert do wyżej @ 09:24, 25.03.2019r. IP: *.*.76.250

Nawigacja bogiem nie jest i niema opcji takie że jedź do rajd wraków dawia. Pozdrawiam zagubionych na trasie .

m @ 10:17, 25.03.2019r. IP: *.*.13.3

kiedy nastepne

Do m @ 10:59, 25.03.2019r. IP: *.*.76.250

Za rok o ile każdy trase znajdzie i dojedzie

Babka @ 16:35, 25.03.2019r. IP: *

Bym tam wpadł swoim matizem to bysta zobaczyli jak się lata

75 @ 19:40, 25.03.2019r. IP: *.*.8.148

Super impreza, do zobaczenia za rok!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo