« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 20 lipca 2019 r., imieniny Czesława, Hieronima, Eliasza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Polska Liga Wraków w Dawii (zdjęcia, wideo)

Kilka tysięcy kibiców przyciągnęła druga runda Polskiej Ligi Wraków 2019 w Dawii w gminie Łyse. Na świetnie przygotowanym torze offroadowym rywalizowało kilkadziesiąt załóg z całego kraju. Każdy samochód był specjalnie przygotowany do tego typu wyścigu.


Każde auto zgłoszone do rywalizacji musiało było wcześniej zezłomowane, a jego wartość rynkowa nie mogła przekroczyć tysiąca złotych. Jak podkreślali uczestnicy imprezy, to takie samochody, których już nie szkoda i można nimi swobodnie rywalizować bez obawy o kolejne uszkodzenia.

Reklama

 

Wszyscy zawodnicy mieli jednak cel, aby dojechać do mety i zająć w rywalizacji jak najlepsze miejsce. Zawodnicy tradycyjnie do rywalizacji w PLW przystąpili w dwóch kategoriach. W pierwszej ST rywalizowały auta standardowe, czyli takie, które jeździły wcześniej po polski drogach. W nich trzeba było wymontować lampy, ale nie można było dokonać żadnej modyfikacji technicznej.

 

W drugiej kategorii Proto w zmaganiach wzięli udział kierowcy rajdowi w autach własnej koncepcji. W samochodach można było zmieniać praktycznie wszystko, a chętnych do udziału i pokazania własnej motoryzacyjnej fantazji nie brakowało.

 

Kilkugodzinna rywalizacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem kibiców, którzy z dużą uwagą obserwowali tego typu rajdy samochodowe. Kierowcy odpłacili się świetną brawurową jazdą i walczyli do samego końca, po kolejnych wyścigach przeprowadzając niezbędne naprawy, aby nie odpaść z dalszej rywalizacji.Polska Liga Wraków na Kurpiach cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a kolejne edycje planowane są w Wykrocie i Kadzidle. Warty odnotowania jest fakt, iż w jednej z kategorii sukces świętowała ekipa z Łysych. Pełne wyniki rywalizacji opublikujemy po otrzymaniu końcowego protokołu zawodów.

 

Zobacz zdjęcia:
Druga runda Polskiej Ligi Wraków w Dawii

 

 

(red)

Odsłon: 11472
Komentarzy: 10
21:19, 24.03.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Debiut Anity Parzych w Sopocie (zdjęcia)

Debiut Anity Parzych w Sopocie (zdjęcia)

Anita Parzych zadebiutowała w prestiżowych zawodach w kulturystyce i fitness w Sopocie. Ostrołęczanka zajęła siódme miejsce, w kategorii fitness bikini kobiet do 163 cm, na siedemnaście zawodniczek. Z trójmiasta wróciła do domu z bagażem doświadczeń.

Zawody strzeleckie z broni historycznej w Troszynie

Zawody strzeleckie z broni historycznej w Troszynie

Klub Strzelectwa Sportowego Obrońca Troszyn zaprasza do udziału w corocznych otwartych zawodach strzeleckich z broni historycznej. Impreza pn. "Chwała Bohaterom Warszawy" zostanie przeprowadzona w celu upamiętnienia wydarzeń z 1 sierpnia 1944 roku.

Aleksander Waszkiewicz mistrzem Polski (wideo)

Aleksander Waszkiewicz mistrzem Polski (wideo)

Aleksander Waszkiewicz zdobył złoty medal w Tiger Street Workout Poland Championships w Krakowie. Podopieczny UKS Bee Hero Ostrołęka zaprezentował w stolicy Małopolski nieprzeciętne umiejętności i stanął na najwyższym stopniu podium.

Dodatkowa opieka na ostrołęckich orlikach

Dodatkowa opieka na ostrołęckich orlikach

Na wszystkich siedmiu ostrołęckich orlikach przez pierwszy miesiąc wakacji sprawowana będzie dodatkowa opieka nad dziećmi i młodzieżą. Animatorzy będą do dyspozycji w godz. 10.00-14.00 oraz 16.00-22.00 od poniedziałku do piątku oraz w weekendy.

Stadion przy ulicy Witosa zyska nowe oblicze?

Stadion przy ulicy Witosa zyska nowe oblicze?

Na ostatniej sesji rady miasta poruszono temat budowy stadionu miejskiego przy ulicy Witosa w Ostrołęce. Według prezydenta Łukasza Kulika w ciągu roku ma zostać stworzone boisko naturalne na terenie za sztuczną murawą oraz przebudowana jedna trybuna.

» Wasze komentarze

Maniek @ 22:48, 24.03.2019r. IP: *.*.12.32

Powiem to tak byliśmy z rodziną w dawi lecz nic nie znaleźliśmy żadnego rajdu brak dokładnego adresu stracone 100km jazdy A także paliwa następnym razem dajcie adres docelowy ....

Jaa @ 07:35, 25.03.2019r. IP: *

Były w łysych nawet tablice gdzie to jest

Wiola @ 08:23, 25.03.2019r. IP: *.*.161.139

Nie znalazłam także szkoda łyse A dawia to inne wiochy

do Maniek @ 08:33, 25.03.2019r. IP: *.*.156.85

Weź nawigację ze sobą następnym razem.

Hubert do wyżej @ 09:24, 25.03.2019r. IP: *.*.76.250

Nawigacja bogiem nie jest i niema opcji takie że jedź do rajd wraków dawia. Pozdrawiam zagubionych na trasie .

m @ 10:17, 25.03.2019r. IP: *.*.13.3

kiedy nastepne

Do m @ 10:59, 25.03.2019r. IP: *.*.76.250

Za rok o ile każdy trase znajdzie i dojedzie

Babka @ 16:35, 25.03.2019r. IP: *

Bym tam wpadł swoim matizem to bysta zobaczyli jak się lata

75 @ 19:40, 25.03.2019r. IP: *.*.8.148

Super impreza, do zobaczenia za rok!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo