« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 4 grudnia 2020 r., imieniny Barbary, Krystiana, Berny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Polska Liga Wraków w Dawii (zdjęcia, wideo)

Kilka tysięcy kibiców przyciągnęła druga runda Polskiej Ligi Wraków 2019 w Dawii w gminie Łyse. Na świetnie przygotowanym torze offroadowym rywalizowało kilkadziesiąt załóg z całego kraju. Każdy samochód był specjalnie przygotowany do tego typu wyścigu.


Każde auto zgłoszone do rywalizacji musiało było wcześniej zezłomowane, a jego wartość rynkowa nie mogła przekroczyć tysiąca złotych. Jak podkreślali uczestnicy imprezy, to takie samochody, których już nie szkoda i można nimi swobodnie rywalizować bez obawy o kolejne uszkodzenia.

Reklama

 

Wszyscy zawodnicy mieli jednak cel, aby dojechać do mety i zająć w rywalizacji jak najlepsze miejsce. Zawodnicy tradycyjnie do rywalizacji w PLW przystąpili w dwóch kategoriach. W pierwszej ST rywalizowały auta standardowe, czyli takie, które jeździły wcześniej po polski drogach. W nich trzeba było wymontować lampy, ale nie można było dokonać żadnej modyfikacji technicznej.

 

W drugiej kategorii Proto w zmaganiach wzięli udział kierowcy rajdowi w autach własnej koncepcji. W samochodach można było zmieniać praktycznie wszystko, a chętnych do udziału i pokazania własnej motoryzacyjnej fantazji nie brakowało.

 

Kilkugodzinna rywalizacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem kibiców, którzy z dużą uwagą obserwowali tego typu rajdy samochodowe. Kierowcy odpłacili się świetną brawurową jazdą i walczyli do samego końca, po kolejnych wyścigach przeprowadzając niezbędne naprawy, aby nie odpaść z dalszej rywalizacji.Polska Liga Wraków na Kurpiach cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a kolejne edycje planowane są w Wykrocie i Kadzidle. Warty odnotowania jest fakt, iż w jednej z kategorii sukces świętowała ekipa z Łysych. Pełne wyniki rywalizacji opublikujemy po otrzymaniu końcowego protokołu zawodów.

 

Zobacz zdjęcia:
Druga runda Polskiej Ligi Wraków w Dawii

 

 

(red)

Odsłon: 18274
Komentarzy: 9
21:19, 24.03.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Sportowcy z pieniędzmi od starosty

Sportowcy z pieniędzmi od starosty

Zarząd Powiatu przyznał nagrody okolicznościowe Starosty Ostrołęckiego osobom, które wyróżniają się osiągnięciami w działalności sportowej. Odbierze je siedmioro sportowców z naszego powiatu. Wszyscy wywalczyli miejsca na podium podczas ważnych zawodów. 

Niedźwiecki: kocham to, co robię

Niedźwiecki: kocham to, co robię

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik przyznał nagrodę dla trenera Władysława Niedźwieckiego. Szkoleniowiec UKS Atleta Ostrołęka to żywa legenda sportów siłowych w mieście. W ostatnich miesiącach jego podopieczni świetnie spisywali się na pomostach w różnych częściach naszego kraju.

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Czwarte miejsce podczas World Cup 2020 w trójboju siłowym wywalczył Jakub Borkowski. Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka był zadowolony ze swojego startu w kategorii open do 100 kg. 24-latek uzbierał 625 kg.

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Kolejny udany start UKS Atleta Ostrołęka, tym razem w wykonaniu najmłodszych zawodników. Kolejne dyplomy, medale i puchary trafiły do młodych sportowców. W sobotę ekipa 12 przyszłych ciężarowców rywalizowała w hali sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie podczas Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego. 

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Zawodniczka ćwicząca w ostrołęckim Klubie Sportów Sylwetkowych "Kuźnia" odniosła kolejne sukcesy. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych Federacji NPC Worldwide & IFBB Professional League została mistrzynią i otarła się o podium. Małgorzata Laska otrzymała złoty medal, piękną statuetkę oraz pełną torbę odżywek.

» Wasze komentarze

Maniek @ 22:48, 24.03.2019r. IP: *.*.12.32

Powiem to tak byliśmy z rodziną w dawi lecz nic nie znaleźliśmy żadnego rajdu brak dokładnego adresu stracone 100km jazdy A także paliwa następnym razem dajcie adres docelowy ....

Jaa @ 07:35, 25.03.2019r. IP: *

Były w łysych nawet tablice gdzie to jest

Wiola @ 08:23, 25.03.2019r. IP: *.*.161.139

Nie znalazłam także szkoda łyse A dawia to inne wiochy

do Maniek @ 08:33, 25.03.2019r. IP: *.*.156.85

Weź nawigację ze sobą następnym razem.

Hubert do wyżej @ 09:24, 25.03.2019r. IP: *.*.76.250

Nawigacja bogiem nie jest i niema opcji takie że jedź do rajd wraków dawia. Pozdrawiam zagubionych na trasie .

m @ 10:17, 25.03.2019r. IP: *.*.13.3

kiedy nastepne

Do m @ 10:59, 25.03.2019r. IP: *.*.76.250

Za rok o ile każdy trase znajdzie i dojedzie

Babka @ 16:35, 25.03.2019r. IP: *

Bym tam wpadł swoim matizem to bysta zobaczyli jak się lata

75 @ 19:40, 25.03.2019r. IP: *.*.8.148

Super impreza, do zobaczenia za rok!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo