« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 1 grudnia 2021 r., imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Polska Liga Wraków w Dawii (zdjęcia, wideo)

Kilka tysięcy kibiców przyciągnęła druga runda Polskiej Ligi Wraków 2019 w Dawii w gminie Łyse. Na świetnie przygotowanym torze offroadowym rywalizowało kilkadziesiąt załóg z całego kraju. Każdy samochód był specjalnie przygotowany do tego typu wyścigu.


Każde auto zgłoszone do rywalizacji musiało było wcześniej zezłomowane, a jego wartość rynkowa nie mogła przekroczyć tysiąca złotych. Jak podkreślali uczestnicy imprezy, to takie samochody, których już nie szkoda i można nimi swobodnie rywalizować bez obawy o kolejne uszkodzenia.

Reklama

 

Wszyscy zawodnicy mieli jednak cel, aby dojechać do mety i zająć w rywalizacji jak najlepsze miejsce. Zawodnicy tradycyjnie do rywalizacji w PLW przystąpili w dwóch kategoriach. W pierwszej ST rywalizowały auta standardowe, czyli takie, które jeździły wcześniej po polski drogach. W nich trzeba było wymontować lampy, ale nie można było dokonać żadnej modyfikacji technicznej.

 

W drugiej kategorii Proto w zmaganiach wzięli udział kierowcy rajdowi w autach własnej koncepcji. W samochodach można było zmieniać praktycznie wszystko, a chętnych do udziału i pokazania własnej motoryzacyjnej fantazji nie brakowało.

 

Kilkugodzinna rywalizacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem kibiców, którzy z dużą uwagą obserwowali tego typu rajdy samochodowe. Kierowcy odpłacili się świetną brawurową jazdą i walczyli do samego końca, po kolejnych wyścigach przeprowadzając niezbędne naprawy, aby nie odpaść z dalszej rywalizacji.Polska Liga Wraków na Kurpiach cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a kolejne edycje planowane są w Wykrocie i Kadzidle. Warty odnotowania jest fakt, iż w jednej z kategorii sukces świętowała ekipa z Łysych. Pełne wyniki rywalizacji opublikujemy po otrzymaniu końcowego protokołu zawodów.

 

Zobacz zdjęcia:
Druga runda Polskiej Ligi Wraków w Dawii

 

 

(red)

Odsłon: 20255
Komentarzy: 9
21:19, 24.03.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Przed nami mistrzostwa województwa w badmintonie. Ale będą emocje!

Przed nami mistrzostwa województwa w badmintonie. Ale będą emocje!

4 grudnia w Ostrołęce rozegrane zostaną Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w badmintonie. W ramach Mazowieckich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej Powiatowy Grodzko-Ziemski Szkolny Związek Sportowy w Ostrołęce z udziałem Klubu Sportowego Badminton Ostrołęka przeprowadzi zmagania badmintonistów z całego województwa mazowieckiego. 

Mistrzostwa Polski w Ostrołęce!

Mistrzostwa Polski w Ostrołęce!

W naszym mieście odbędą się mistrzostwa Polski w kabaddi halowym. Informacja została potwierdzona podczas spotkania organizatorów Kabaddi Poland z Łukaszem Kulikiem - prezydentem Ostrołęki.

Znamy mistrzów turnieju Szach-Mat (zdjęcia)

Znamy mistrzów turnieju Szach-Mat (zdjęcia)

W świetlicy w  Goworowie odbył się VII Powiatowy  Turniej Szachowy „Szach-Mat”. W tegorocznej  edycji wzięło udział 50 zawodników. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy upominki za udział. O wysoki poziom turnieju zadbali organizatorzy: Uczniowski Klub Sportowy TROPS , Szkoła Podstawowa w Goworowie oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie. 

Szachy w Goworowie. Zagrasz?

Szachy w Goworowie. Zagrasz?

27 listopada o godz. 10:00 w świetlicy w Goworowie (sala Ochotniczej Straży Pożarnej) rozegrany zostanie VII Powiatowy Turniej Szachowy "Szach-Mat". Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w rywalizacji. 

Badmintoniści z dobrymi występami

Badmintoniści z dobrymi występami

Zawodnicy Badminton Ostrołęka mają za sobą występ podczas Międzynarodowych Mistrzostwach Mazowsza Seniorów WWL Badminton Yonex Cup 2021 w Zielonce. Był to debiut reprezentantów z naszego miasta w rozgrywkach tej rangi. 

» Wasze komentarze

Maniek @ 22:48, 24.03.2019r. IP: *.*.12.32

Powiem to tak byliśmy z rodziną w dawi lecz nic nie znaleźliśmy żadnego rajdu brak dokładnego adresu stracone 100km jazdy A także paliwa następnym razem dajcie adres docelowy ....

Jaa @ 07:35, 25.03.2019r. IP: *

Były w łysych nawet tablice gdzie to jest

Wiola @ 08:23, 25.03.2019r. IP: *.*.161.139

Nie znalazłam także szkoda łyse A dawia to inne wiochy

do Maniek @ 08:33, 25.03.2019r. IP: *.*.156.85

Weź nawigację ze sobą następnym razem.

Hubert do wyżej @ 09:24, 25.03.2019r. IP: *.*.76.250

Nawigacja bogiem nie jest i niema opcji takie że jedź do rajd wraków dawia. Pozdrawiam zagubionych na trasie .

m @ 10:17, 25.03.2019r. IP: *.*.13.3

kiedy nastepne

Do m @ 10:59, 25.03.2019r. IP: *.*.76.250

Za rok o ile każdy trase znajdzie i dojedzie

Babka @ 16:35, 25.03.2019r. IP: *

Bym tam wpadł swoim matizem to bysta zobaczyli jak się lata

75 @ 19:40, 25.03.2019r. IP: *.*.8.148

Super impreza, do zobaczenia za rok!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo