« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 20 lipca 2019 r., imieniny Czesława, Hieronima, Eliasza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Przełaje: Przemysław Dąbrowski piąty w kraju

Czołowy biegacz z naszego regionu, Przemysław Dąbrowski z Rzekunia zajął piąte miejsce podczas 91. PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. W sobotę, 23 marca w Olszynie startowali też młodzi zawodnicy z klubów OKLA i UKS Siódemka Ostrołęka.


Przemysław Dąbrowski ukończył bieg na dystansie 10 km z bardzo dobrym czasem 00:34:46. Wygrał Tomasz Grycko z Władysławowa (00:33:08). Reprezentant gminy Rzekuń, wraz z klubowymi kolegami z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża zwyciężył też w klasyfikacji drużynowej mistrzostw.


Reklama - Przed startem moim celem było miejsce w pierwszej ósemce - przyznał Przemysław Dąbrowski. - Plan na bieg był taki by mocno zacząć i trzymać do końca równe tempo. Udało się go zrealizować na trudnej technicznie trasie. W końcówce musiałem jeszcze powalczyć o piąte miejsce. Cieszę się, że to się udało bo osiągnąłem swój najlepszy rezultat w historii startów w biegach przełajowych - dodał.


W mistrzostwach wystartowali również biegacze z ostrołęckich klubów OKLA i UKS Siódemka. Duże nadzieje wiązała ze swoim startem Katarzyna Butler (OKLA), jednak z powodu kontuzji nie ukończyła biegu na dystansie 2 km.


JBB

Wśród zawodników UKS Siódemka najlepiej zaprezentował się Adam Piątkowski, który zajął 19. miejsce wśród zawodników do lat 20 w biegu na dystansie 6 km (00:22:25). Dwudziesta w biegu na 4 km kobiet była Martyna Budziłek (00:17:19).  


(cez)

Odsłon: 4153
Komentarzy: 4
10:06, 27.03.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Damian Niedźwiecki debiutuje w Europie

Damian Niedźwiecki debiutuje w Europie

35 centymetrów zabrakło Damianowi Niedźwieckiemu do zakwalifikowania się do finału w pchnięciu kulą w szwedzkim Borås. Podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów w swoim debiucie na międzynarodowej imprezie zajął ostatecznie 15 miejsce.

Sebastian Moszczyński drugi w skoku wzwyż w kraju

Sebastian Moszczyński drugi w skoku wzwyż w kraju

Sebastian Moszczyński zdobył srebrny medal w 25 edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu. Zawodnik prowadzony przez trenera Roberta Nazarkiewicza zajął drugie miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 2,02 m. Konkurencję wygrał Jakub Hołub.

Damian Niedźwiecki z powołaniem do kadry Polski

Damian Niedźwiecki z powołaniem do kadry Polski

Kulomiot Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy U-20. Podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów w dniach 18-21 lipca powalczy o jak najlepszy wynik w szwedzkim Borås.

Martyna Budziłek najlepsza w 'Dywickiej 5-ce'

Martyna Budziłek najlepsza w "Dywickiej 5-ce"

Martyna Budziłek nieustannie imponuje świetną dyspozycją biegową. Tym razem podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego nie miała sobie równych w drugiej edycji biegu pn. "Dywicka 5-ka". Zawodniczka cieszyła się z wygranej na dystansie 4,8 km.

Niedźwiecki z brązem na mistrzostwach Polski

Niedźwiecki z brązem na mistrzostwach Polski

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu trwają lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 20. W zawodach z dobrej strony zaprezentował się Damian Niedźwiecki. Kulomiot ustanowił nowy rekord życiowy i zdobył brązowy medal.

» Wasze komentarze

Rzekuń @ 10:56, 27.03.2019r. IP: *

Jesteśmy dumni !!!

kibic @ 15:08, 27.03.2019r. IP: *.*.1.58

BRAWO !!!!!

kolarz @ 19:29, 29.03.2019r. IP: *.*.31.54

Swego czasu najlepszym biegaczem przełajowym z naszego makroregionu, 10 na mistrzostwach polski był... ostrołęcki kolarz. Odstawił tylko rower na tydzień by wystartować w biegu. To była kategoria do 17 lat (junior młodszy). Czy od tamtego czasu były w przełajach lepsze wyniki osiągane przez "zawodowych" biegaczy? Poza Przemkiem oczywiście.

Marek Mierzejewski @ 11:16, 01.04.2019r. IP: *.*.119.202

Byli:
W 2017 roku Adami Piątkowski z UKS 7 (tr Dariusz Dąbrowski) był 4 na 5 km w kategorii U-18 (do brązu zabrakło 2 sekundy.
w 2015 roku Daniel Gadomski z tego samego Klubu i tego samego trenera by 5 na 5 km także w kategorii U-18.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo