« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 4 czerwca 2020 r., imieniny Franciszka, Karola, Gościmiła

Moja Ostrołęka

Aktualności

Przełaje: Przemysław Dąbrowski piąty w kraju

Czołowy biegacz z naszego regionu, Przemysław Dąbrowski z Rzekunia zajął piąte miejsce podczas 91. PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. W sobotę, 23 marca w Olszynie startowali też młodzi zawodnicy z klubów OKLA i UKS Siódemka Ostrołęka.


Przemysław Dąbrowski ukończył bieg na dystansie 10 km z bardzo dobrym czasem 00:34:46. Wygrał Tomasz Grycko z Władysławowa (00:33:08). Reprezentant gminy Rzekuń, wraz z klubowymi kolegami z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża zwyciężył też w klasyfikacji drużynowej mistrzostw.


Reklama - Przed startem moim celem było miejsce w pierwszej ósemce - przyznał Przemysław Dąbrowski. - Plan na bieg był taki by mocno zacząć i trzymać do końca równe tempo. Udało się go zrealizować na trudnej technicznie trasie. W końcówce musiałem jeszcze powalczyć o piąte miejsce. Cieszę się, że to się udało bo osiągnąłem swój najlepszy rezultat w historii startów w biegach przełajowych - dodał.


W mistrzostwach wystartowali również biegacze z ostrołęckich klubów OKLA i UKS Siódemka. Duże nadzieje wiązała ze swoim startem Katarzyna Butler (OKLA), jednak z powodu kontuzji nie ukończyła biegu na dystansie 2 km.


JBB

Wśród zawodników UKS Siódemka najlepiej zaprezentował się Adam Piątkowski, który zajął 19. miejsce wśród zawodników do lat 20 w biegu na dystansie 6 km (00:22:25). Dwudziesta w biegu na 4 km kobiet była Martyna Budziłek (00:17:19).  


(cez)

Odsłon: 7539
Komentarzy: 4
10:06, 27.03.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Biegacze upamiętnili Półmaraton Kurpiowski

Biegacze upamiętnili Półmaraton Kurpiowski

Dziś ulicami Ostrołęki i gminy Rzekuń miały przebiec setki uczestników Półmaratonu Kurpiowskiego. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało odwołane. Nieliczni sportowcy z naszego regionu postanowili jednak upamiętnić ten bieg i ruszyli jego trasą.

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka Ostrołęka dzieli się lokalną historią lekkiej atletyki. Przedstawiamy ostrołęckich medalistów mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985. Poznaj historię i zobacz kto stawał na podium na arenie krajowej.

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

UKS Siódemka Ostrołęka podzielił się lokalną historią lekkiej atletyki. Przypomniano o pierwszych ostrołęckich medalistach mistrzostw Polski. Na pierwszy krążek Ostrołęka czekała do 1976 roku, kiedy to złoty medal w oszczepie wywalczyła Barbara Kulesza.

'Ten bieg jest bliski mojemu sercu'. Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

"Ten bieg jest bliski mojemu sercu". Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

W najbliższą niedzielę 31 maja powinna odbyć się dwudziesta szósta edycja Półmaratonu Kurpiowskiego. W związku z pandemią koronawirusa, MZOS-TiIT postanowił przenieść wydarzenia na 2021 rok. Przemysław Dąbrowski upamiętni jednak ten bieg.

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

W związku z pandemią koronawirusa, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce dbając o zdrowie uczestników, wolontariuszy i kibiców podjął decyzję o przeniesieniu XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego na 2021 rok.

» Wasze komentarze

Rzekuń @ 10:56, 27.03.2019r. IP: *

Jesteśmy dumni !!!

kibic @ 15:08, 27.03.2019r. IP: *.*.1.58

BRAWO !!!!!

kolarz @ 19:29, 29.03.2019r. IP: *.*.31.54

Swego czasu najlepszym biegaczem przełajowym z naszego makroregionu, 10 na mistrzostwach polski był... ostrołęcki kolarz. Odstawił tylko rower na tydzień by wystartować w biegu. To była kategoria do 17 lat (junior młodszy). Czy od tamtego czasu były w przełajach lepsze wyniki osiągane przez "zawodowych" biegaczy? Poza Przemkiem oczywiście.

Marek Mierzejewski @ 11:16, 01.04.2019r. IP: *.*.119.202

Byli:
W 2017 roku Adami Piątkowski z UKS 7 (tr Dariusz Dąbrowski) był 4 na 5 km w kategorii U-18 (do brązu zabrakło 2 sekundy.
w 2015 roku Daniel Gadomski z tego samego Klubu i tego samego trenera by 5 na 5 km także w kategorii U-18.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo