Sobota, 20 lipca 2019 r., imieniny Czesława, Hieronima, Eliasza

Ewa Bartosik znowu na podium Mistrzostw Świata!

Ewa Bartosik zdobyła srebrny medal podczas Halowych Mistrzostw Świata Weteranów rozgrywanych w Toruniu. W czwartek ostrołęczanka wskoczyła na podium w konkursie trójskoku. To drugi medal zawodniczki OKLA Ostrołęka wywalczony na mistrzostwach.

- Możemy liczyć nawet na złoty medal - mówił przed czwartkowym konkursem trójskoku (kat. 65 lat) trener Bartosz Witkowski.

Reklama Wprawdzie złotego medalu nie udało się zdobyć, ale reprezentantka OKLA Ostrołęka i tak spisała się doskonale. Ewa Bartosik zakończyła konkurs z wynikiem 8,30 m, który dał jej srebrny medal. Zwyciężyła Christina Friedrich z Niemiec osiągając 8,60 m.

To drugi medal na koncie lekkoatletki z Ostrołęki podczas Halowych Mistrzostw Świata Weteranów rozgrywanych w Toruniu.

W środę Ewa Bartosik wywalczyła brązowy medal w biegu na 60m (kat. 65 lat) osiągając czas 9,49 s. Wygrała Caroline Powell z Wielkiej Brytanii (9,01 s).

Ewa Bartosik zdobywała już medale Mistrzostw Świata Weteranów w 2012 roku. Na mistrzostwach rozgrywanych w Finlandii zdobyła dwa złote: w skoku w dal oraz w trójskoku.