II liga: Gra w obronie kluczem do zwycięstwa

Piłkarze ręczni Trójki Ostrołęka wygrali w Pabianicach, chociaż do przerwy przegrywali z Pabiksem trzema bramkami. Zespół Rafała Niećko pokazał charakter w drugiej połowie. W sobotę ostatni mecz sezonu 2018/19 w II lidze. Trójka zagra u siebie z Azotami II Puławy.

Pierwsza połowa sobotniego meczu Pabiks Pabianice - Trójka Ostrołęka toczyła się pod dyktando gospodarzy.

Trener Rafał Niećko zmienił ustawienie obrony na system 5:1, z którym gospodarze przestali sobie radzić. Kolejne dobre akcje w defensywie, uskrzydliły też Trójkę w ataku. W drugiej połowie zespół z Ostrołęki zdobył siedemnaście bramek, tracąc tylko sześć!

- Kluczem do zwycięstwa była gra w obronie - potwierdza Robert Wojdyna z Trójki. - Zagraliśmy na swoim dobry poziomie. Na wyróżnienie zasługują wszyscy zawodnicy, którzy zagrali w Pabianicach. Mam nadzieję, że podtrzymamy tę dyspozycję również w ostatnim meczu sezonu - dodał prezes klubu.

Na zakończenie sezonu 2018/19 Trójka zmierzy się z Azotami Puławy II. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 6 kwietnia w hali przy Zespole Szkół nr 5 w Ostrołęce. Początek o godz. 17:00.

Pabiks Pabianice - Trójka Ostrołęka 20:28 (14:11)

Trójka: Dworak, Frąckiewicz - Deptuła 7, Niećko 7, Dmowski 6, Obidziński 3, Wojdyna 3, Kosiński 1, Pachucki 1, Lesiński, Gąska, Kraszewski.