« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 4 czerwca 2020 r., imieniny Franciszka, Karola, Gościmiła

Moja Ostrołęka

Aktualności

Cross szalonego Kurpsia w niedzielę (video)

Już po raz piąty stowarzyszenie Arkadia zaprasza na bieg przełajowy "Cross szalonego Kurpsia". Na liście startowej jest ponad 300 biegaczy, którzy do rywalizacji przystąpią w niedzielę. Start biegu przy pętli MZK przy ul. Chemicznej obok "starego szpitala".


Uczestnicy pobiegną na dystansach 2km, 5km i 10km. Przygotowano też trasę dla dzieci liczącą 300m. Jak informują organizatorzy można jeszcze zgłosić się do biegu w dniu zawodów. Od uczestników nie jest pobierane wpisowe. 


Reklama W ubiegłym roku, w biegu głównym zwyciężył Przemysław Dąbrowski. Dystans 10km ukończył z czasem 37 minut i 43 sekund. W niedzielę Dąbrowskiego zabraknie na trasie crossu, gdyż w tego dnia startuje w maratonie w Łodzi. Wśród pań najszybsza była Patrycja Niedźwiecka z Chojnik z czasem 52 minut i 28 sekund.

 

Program V Biegu Przełajowego "Cross szalonego Kurpsia":


9:00 otwarcie biura zawodów

11:00 otwarcie imprezy

11:15 bieg na 300m dla maluchów

11:30 start biegu na 2km

12:00 start ostry biegu na 5km i 10km

ok. 13:40 zakończenie imprezy (dekoracja, losowanie nagród)Organizatorem biegu jest Ostrołęckie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia i Trzeźwości Arkadia. Impreza jest wspierana z budżetu Miasta Ostrołęki.

 

Zobacz jak Kurpsie biegli w ubiegłym roku:(cez)

Odsłon: 6142
Komentarzy: 1
17:49, 05.04.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Biegacze upamiętnili Półmaraton Kurpiowski

Biegacze upamiętnili Półmaraton Kurpiowski

Dziś ulicami Ostrołęki i gminy Rzekuń miały przebiec setki uczestników Półmaratonu Kurpiowskiego. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało odwołane. Nieliczni sportowcy z naszego regionu postanowili jednak upamiętnić ten bieg i ruszyli jego trasą.

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka Ostrołęka dzieli się lokalną historią lekkiej atletyki. Przedstawiamy ostrołęckich medalistów mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985. Poznaj historię i zobacz kto stawał na podium na arenie krajowej.

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

UKS Siódemka Ostrołęka podzielił się lokalną historią lekkiej atletyki. Przypomniano o pierwszych ostrołęckich medalistach mistrzostw Polski. Na pierwszy krążek Ostrołęka czekała do 1976 roku, kiedy to złoty medal w oszczepie wywalczyła Barbara Kulesza.

'Ten bieg jest bliski mojemu sercu'. Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

"Ten bieg jest bliski mojemu sercu". Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

W najbliższą niedzielę 31 maja powinna odbyć się dwudziesta szósta edycja Półmaratonu Kurpiowskiego. W związku z pandemią koronawirusa, MZOS-TiIT postanowił przenieść wydarzenia na 2021 rok. Przemysław Dąbrowski upamiętni jednak ten bieg.

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

W związku z pandemią koronawirusa, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce dbając o zdrowie uczestników, wolontariuszy i kibiców podjął decyzję o przeniesieniu XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego na 2021 rok.

» Wasze komentarze

Biegacz @ 18:48, 06.04.2019r. IP: *

Czy w tym roku też będzie grochóweczka? Słyszałem że coś się dzieje w szeregach organizatora

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo