Niedziela, 8 grudnia 2019 r., imieniny Marii, Wirginii, Zenona

Pływanie: Trzy medale Squatiny w stolicy

Ośmioosobowa reprezentacja ostrołęckiej Squatiny wzięła udział w kolejnej edycji zawodów pływackich z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka". Na olimpijskim basenie, młodzi pływacy z Ostrołęki wywalczyli trzy medale i uzyskali wartościowe rezultaty.

W zawodach wystartowało 745 zawodników z 63 klubów z całej Polski.

Reklama - Na uwagę zasługuje wynik osiągnięty przez Kamila Szporaka który zdobył złoty medal na 100 m stylem klasycznym w roczniku 2006. Uzyskany czas 1:18,96  to obecnie szósty wynik w Polsce. W drugim starcie na 200m stylem zmiennym do medalu zabrakło niewiele, bo zaledwie 0,36 sekundy - informuje trener Leszek Bieżuński.

Drugi medal dla Squatiny zdobyła Paulina Bieżuńska. Na dystansie 50m stylem klasycznym była trzecia z czasem 0:47,60 (to czwarty wynik w roczniku 2009 w Polsce). Pierwszy swój medal na tak dużej imprezie zdobyła Oliwia Charewicz (rocz. 2008). Startując na wymagającym dystansie 200m stylem zmiennym zdobyła brązowy medal z wynikiem 3:20,91.

- Wszyscy nasi zawodnicy w swoich startach ustanowili nowe rekordy życiowe. Gratulacje należą  dla wszystkich startujących - podkreślił trener Bieżuński.

W Warszawie wystartowali również Weronika Jankowska, Patrycja Marcińczyk, Kornelia Rusiłowicz, Mateusz Jankowski i Jakub Bieżuński.