Poniedziałek, 27 maja 2019 r., imieniny Jana, Juliusza, Radowita

Udany start drużyny młodych atletów

Drużyna młodych sportowców startująca w barwach UKS Atleta Ostrołęka rywalizowała w zawodach wieloboju atletycznego, które odbyły się w Nowym Dworze Maz. W klasyfikacji drużynowej I Rzutu Ligi Wojewódzkiej w Wieloboju Atletycznym wywalczyli czwarte miejsce.

W piątek, 12 kwietnia o zwycięstwo w hali NOSiR w Nowym Dworze Maz. rywalizowało 20 dziewcząt i 45 chłopców z całego Mazowsza.

- Wielobój atletyczny rozgrywany był w czterech konkurencjach: bieg wahadłowy 4x10 m, skok w dal z miejsca obunóż, siady z leżenia na plecach i rwanie na technikę. Osiągnięte wyniki w poszczególnych konkurencjach przeliczano na punkty i to one wyznaczały uzyskane miejsce w zawodach - informuje trener Władysław Niedźwiecki.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt najlepiej wypadły Dominika Sokołowska (SP 10), która zajęła piąte miejsce oraz Maja Kulesza (SP 10), która była szósta. Wystartowały również: Gabriela Zapust (SP 10), Julia Wysocka (SP 10), Nikola Zakrzewska (SP 10), Oliwia Janczewska (SP 1), Oliwia Niedźwiecka (SP Obierwia) i Dagmara Krawczyk (SP 10). Wśród chłopców Kacper Mróz wywalczył siódme miejsce, a Kacper Krajza był dziewiętnasty (obaj z SP Obierwia),

Przeprowadzono również klasyfikację drużynową, w której UKS Atleta został sklasyfikowany na czwartym miejscu, wśród ośmiu startujących drużyn.

Młodzi atleci wystartowali w zawodach pod opieką starszych zawodników UKS Atleta Justyny Niedźwieckiej i Jakuba Borkowskiego oraz trenerów Władysława Niedźwieckiego i Karola Janczewskiego.