Poniedziałek, 27 maja 2019 r., imieniny Jana, Juliusza, Radowita

Karate: Siedem medali OKKK w Pniewach

Z siedmioma medalami wrócili zawodnicy OKKK Ostrołęka z VI Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Karate Kyokushin, które w sobotę odbyły się w Pniewach. W punktacji drużynowej, ostrołęcki klub został sklasyfikowany na wysokiej czwartej pozycji.

Doskonale w turnieju zaprezentował się Jakub Niziński, który wywalczył dwa złote medale, zarówno w kata, jak i w kumite juniorów (kat. +65 kg).

Reklama Na pierwszym miejscu, rywalizację ukończyła też młodziczka Julita Sęk (kat. 50 kg). Srebrne medale dla OKKK Ostrołęka wywalczyli juniorzy Agata Malon (open) i Damian Sadlak (kat. +65 kg) oraz kadet Paweł Goździewski (kat. 45kg).

Medalowy dorobek powiększyła Małgorzata Goździewska, która była trzecia wśród juniorek w kategorii open. Wyniki te dały ostrołęckim karatekom czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej turnieju.

Sędzią i opiekunem zawodników byli sensei Radosław Sikora (II dan) oraz senpai Andrzej Chojnowski.

Zobacz jak wyglądała ceremonia nadania czarnych pasów w Ostrołęckim Klubie Karate Kyokushin.