« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 13 kwietnia 2021 r., imieniny Przemysława, Hermenegildy, Marcina

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mistrzostwa Polski Cheerleaders w Ostrołęce

W niedzielę, 5 maja w hali im. Arkadiusza Gołasia będą gościli uczestnicy II Mistrzostw Polski Cheerleaders. Jak informują organizatorzy, w zawodach weźmie udział ponad 500 osób z całego kraju. Mistrzostwa zostaną rozegrane w dziesięciu kategoriach tanecznych.


- Najmłodsi uczestnicy będą rywalizowali w kategorii do lat siedmiu, a najstarsi wśród seniorów w wieku 15-20 lat - informuje Żaneta Cwalina-Śliwowska ze Stowarzyszenia Progres.

 

Reklama - Zawody rozpoczną się o godz. 9:00 od konkurencji akrobatycznych i taneczno-akrobatycznych. Później o medale będą rywalizowały duety i zespoły. Uczestników mistrzostw będzie oceniało międzynarodowe jury. Poza trójką sędziów z Polski, przyjadą do nas również sędziowie z Odessy, Bolonii i Pragi - dodaje.


Uczestnicy II Mistrzostw Polski Cheerleaders będą walczyli o medale oraz kwalifikację na imprezy międzynarodowe: Mistrzostwa Europy ECU w Rosji i Mistrzostwa Świata ICU w Stanach Zjednoczonych.


W zawodach wystartują też też cheerleaderki z ostrołęckiej Pasji, wśród nich Patrycja Prusińska i Julia Morawska - srebrne medalistki ubiegłorocznych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Ostrowi Maz.


- W konkurencjach zaprezentuje się około 70 zawodniczek z Ostrołęki. Odbędą się też dodatkowe pokazy z udziałem naszych cheerleaderek - zapowiada Żaneta Cwalina-Śliwowska.Organizatorem mistrzostw są Polski Związek Sportowy Cheerleadingu i Stowarzyszenie Rozwoju Poprzez Taniec Progres. Imprezę wspiera finansowo Urząd Miejski w Ostrołęce oraz Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.


(cez)

Odsłon: 7379
Komentarzy: 0
07:00, 22.04.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Nowa trenerka w KAS

Nowa trenerka w KAS

Karolina Jóżwiak poprowadzi sekcję cheerleaders w Kadzidle. Kurpiowska Akademia Sportowa wzbogaciła się o trenerkę, która będzie zaangażowana w rozwój sekcji w Kadzidle.

Złoto juniorek Pasji. Brąz Kuleszy i Bralskiej (zdjęcia)

Złoto juniorek Pasji. Brąz Kuleszy i Bralskiej (zdjęcia)

W minioną sobotę w Raszyne odbyły się III Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym organizowane przez Polski Związek Sportowy Cheerleadingu. W tym trudnym okresie Ostrołęcki Klub Cheereaderki Pasja wystawił bardzo okrojony skład - zaledwie 17 zawodniczek. Zawody odbyły się w pełnym reżimie sanitarnym oraz bez udziału publiczności. 

Siedem medali i awans UKS Atria (zdjęcia)

Siedem medali i awans UKS Atria (zdjęcia)

Po siedmiomiesięcznej przerwie w rywalizacji sportowej, odbyły się pierwsze w Polsce turnieje taneczne, rozgrywane w nowej pandemicznej rzeczywistości. Przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria działającego przy Klubie Lokator OSM wywalczyli siedem medali.

Dodatkowa kasa dla tancerzy KTT 'Fan'

Dodatkowa kasa dla tancerzy KTT "Fan"

Klub Tańca Towarzyskiego "Fan", działający przy Ostrołęckim Centrum Kultury, może pochwalić się czwórką utalentowanych tancerzy - Angeliną Staszewską, Wiktorią Szmit, Miłoszem Dobkowski i Wiktorem Śliwowskim. Wszyscy zostali wyróżnieni przez prezydenta Ostrołęki.

Trzy młode tancerki nagrodzone

Trzy młode tancerki nagrodzone

Trzy zawodniczki Stowarzyszenia Rozwoju Poprzez Taniec Progres zostały wyróżnione stypendium sportowym przez prezydenta Łukasza Kulika. Po nagrodzie za wybitne osiągnięcia dla Julii Morawskiej, laury zebrały również Patrycja Prusińska, Amelia Kulesza i Sandra Bralska.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo