« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mistrzostwa Polski Cheerleaders w Ostrołęce

W niedzielę, 5 maja w hali im. Arkadiusza Gołasia będą gościli uczestnicy II Mistrzostw Polski Cheerleaders. Jak informują organizatorzy, w zawodach weźmie udział ponad 500 osób z całego kraju. Mistrzostwa zostaną rozegrane w dziesięciu kategoriach tanecznych.


- Najmłodsi uczestnicy będą rywalizowali w kategorii do lat siedmiu, a najstarsi wśród seniorów w wieku 15-20 lat - informuje Żaneta Cwalina-Śliwowska ze Stowarzyszenia Progres.

 

Reklama - Zawody rozpoczną się o godz. 9:00 od konkurencji akrobatycznych i taneczno-akrobatycznych. Później o medale będą rywalizowały duety i zespoły. Uczestników mistrzostw będzie oceniało międzynarodowe jury. Poza trójką sędziów z Polski, przyjadą do nas również sędziowie z Odessy, Bolonii i Pragi - dodaje.


Uczestnicy II Mistrzostw Polski Cheerleaders będą walczyli o medale oraz kwalifikację na imprezy międzynarodowe: Mistrzostwa Europy ECU w Rosji i Mistrzostwa Świata ICU w Stanach Zjednoczonych.


W zawodach wystartują też też cheerleaderki z ostrołęckiej Pasji, wśród nich Patrycja Prusińska i Julia Morawska - srebrne medalistki ubiegłorocznych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Ostrowi Maz.


- W konkurencjach zaprezentuje się około 70 zawodniczek z Ostrołęki. Odbędą się też dodatkowe pokazy z udziałem naszych cheerleaderek - zapowiada Żaneta Cwalina-Śliwowska.


JBB

Organizatorem mistrzostw są Polski Związek Sportowy Cheerleadingu i Stowarzyszenie Rozwoju Poprzez Taniec Progres. Imprezę wspiera finansowo Urząd Miejski w Ostrołęce oraz Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.


(cez)

Odsłon: 7038
Komentarzy: 0
07:00, 22.04.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Trzy młode tancerki nagrodzone

Trzy młode tancerki nagrodzone

Trzy zawodniczki Stowarzyszenia Rozwoju Poprzez Taniec Progres zostały wyróżnione stypendium sportowym przez prezydenta Łukasza Kulika. Po nagrodzie za wybitne osiągnięcia dla Julii Morawskiej, laury zebrały również Patrycja Prusińska, Amelia Kulesza i Sandra Bralska.

Najlepszy rok w karierze Julii Morawskiej nagrodzony

Najlepszy rok w karierze Julii Morawskiej nagrodzony

Prezydent Łukasz Kulik postanowił wyróżnić stypendium sportowym utalentowaną Julię Morawską. Złota medalistka Pucharu Świata i Mistrzostw Europy Mażoretek zasłużyła na to swoją ciężką pracą. Wielka w tym zasługa trenerki Żanety Cwaliny-Śliwowskiej.

Tancerze Atrii z sukcesami i stypendiami sportowymi

Tancerze Atrii z sukcesami i stypendiami sportowymi

Klara Radecka i Filip Radecki, decyzją prezydenta Łukasza Kulika, będą otrzymywać w 2020 roku stypendia sportowe. Tancerze Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria Ostrołęka w minionym roku z powodzeniem rywalizowali na arenie krajowej.

Tancerze UKS Atria mistrzami Polski (wideo)

Tancerze UKS Atria mistrzami Polski (wideo)

Klara Radecka i Filip Radecki zostali podwójnymi mistrzami Polski Południowej. Tancerze Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria reprezentowali Ostrołękę, w sobotę 21 grudnia, podczas Mistrzostw Polski Południowej Federacji Tańca Sportowego.

Awans Gabrieli Samsel i Antoniego Wawrzyńskiego do wyższej klasy tanecznej

Awans Gabrieli Samsel i Antoniego Wawrzyńskiego do wyższej klasy tanecznej

Tancerze Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria, działającego przy klubie Lokator OSM, reprezentowali Ostrołękę podczas Grand Prix Polski Federacji Tańca Sportowego Grupa - Majster Cup Sierpc 2019. Gabriela Samsel i Antoni Wawrzyński wytańczyli złote medale.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo