« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 sierpnia 2020 r., imieniny Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Trener Andrzej Dudziec zgłoszony do odznaki

Czy trener ostrołęckich siatkarzy i były zawodnik Narwi, Andrzej Dudziec dołączy do grona osób wyróżnionych odznaką "Za zasługi dla miasta Ostrołęki"? O tym zadecydują radni podczas sesji zaplanowanej na czwartek, 25 maja. Wniosek zgłosił radny Mariusz Łuba.


Wniosek radnego Mariusza Łuby poparli już jednogłośnie członkowie Komisji Sportu i Turystyki.


Reklama Andrzej Dudziec urodził się w 1949 roku w Goworowie. Po ukończeniu technikum elektrycznego w Ostrołęce wyjechał na studia do Gdańska, gdzie podjął studia na Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego zakończone tytułem magistra wychowania fizycznego i zdobyciem tytułu zawodowego trenera II klasy w piłce siatkowej.


- Na Wybrzeżu nastąpił dynamiczny rozwój kariery sportowej młodego studenta. W sezonie 1968/69 reprezentuje barwy III-ligowego Bałtyku Gdynia, następnie w 1969/70 trenuje szlifując swoje umiejętności i zdobywa doświadczenie w I-ligowym GKS Stoczniowiec. Cztery kolejne sezony w latach 1970-1974 spędza w II-ligowym AZS Gdańsk z czego w ostatnim sezonie debiutuje w roli trenera - czytamy we wniosku radnego Łuby.


Po powrocie do Ostrołęki, Andrzej Dudziec od 1975 roku reprezentował barwy II-ligowej Narwi Ostrołęka (odpowiednik obecnej I ligi), gdzie pełni rolę „grającego” trenera aż do 1989 roku. Do największych sukcesów ostrołęckiej siatkówki w tym czasie trzeba zaliczyć 3. miejsce w turnieju finałowym Pucharu Polski rozegranym w Ostrołęce w sezonie 1978/79 oraz 2. miejsce w II lidze w sezonie 1981/82.Po zawieszeniu działalności przez siatkarską sekcję Narwi, trener Andrzej Dudziec skupił się na pracy z ostrołęcką młodzieżą. Do pracy z seniorami wrócił w 2007 roku już w ASPS Net Ostrołęka, z którym w sezonie 2009/10 wywalczył awans do I ligi. Drużynę Energa Pekpol Ostrołęka prowadził do końca sezonu 2015/16.


- Trener Andrzej Dudziec nieprzerwanie prowadził siatkarski zespół seniorów z Ostrołęki w 271 oficjalnych meczach ligowych i pucharowych, nie licząc setek sparingów. Uzyskał w nich bilans 144 zwycięstw i 127 porażek. Wszystko to poparte było tysiącami treningów i ciężką, odpowiedzialną i rzetelną pracą. Andrzej Dudziec poświęcił ostrołęckiej siatkówce ponad 30 lat pracy podczas której wychował i wyszkolił ponad 200 zawodników z których część do dnia dzisiejszego gra na parkietach I ligi czy Plus Ligi - podsumował radny Mariusz Łuba w swoim wniosku.

 

Zobacz sylwetki pozostałych kandydatów do odznaki "Za zasługi dla miasta Ostrołęki", w tym maratończyka Ryszarda Ropiaka.


(cez)

Odsłon: 5563
Komentarzy: 3
11:29, 24.04.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Znamy mistrzów siatkówki (zdjęcia, wideo)

Znamy mistrzów siatkówki (zdjęcia, wideo)

Świetną frekwencją cieszył się Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej zorganizowany w minioną niedzielę. Do walki na piasku przystąpiło 54 uczestników, którzy walczyli w sześciu kategoriach. Zawody przeprowadzono systemem "brazylijskim", a zawodnicy grali do jednego wygranego seta, do 21 pkt. W turnieju rozegrano łącznie 32 mecze.

Narew Różan z triumfem pod siatką (zdjęcia, wideo)

Narew Różan z triumfem pod siatką (zdjęcia, wideo)

Pięć drużyn wzięło udział w turnieju siatkówki plażowej, który ostatecznie odbył się w hali. Rywalizacja była bardzo zacięta, a wygrał Narew Różan, który w końcowym rozrachunku wyprzedził Misiaki Grażynki oraz Szyszkojady.

Zmierz się pod siatką

Zmierz się pod siatką

Miasto Ostrołęka zaprasza chętne zespoły do udziału w Turnieju Siatkówki Plażowej. Start w zmaganiach jest bezpłatny, a na najlepszych czekają puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zawody odbędą się na boiskach plaży miejskiej. Będzie ciekawie!

Magister Grzegorz Łomacz

Magister Grzegorz Łomacz

Rozgrywający reprezentacji Polski oraz Skry Bełchatów może pochwalić się ukończeniem studiów. Wychowanek Olimpu Ostrołęka wraz z kolegami z kadry zakończyli pewien etap w życiu. 33-latek zyskał tytuł magistra.

Wąsy Dandiego najlepsi (zdjęcia)

Wąsy Dandiego najlepsi (zdjęcia)

Pięć drużyn walczyło w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Wakacyjnym Turnieju Dzikich Drużyn w piłce siatkowej. Rywalizację zorganizował Miejski Zarząd Obiektów Sportowo - Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Triumfowali przedstawiciele Wąsów Dandiego, którzy wygrali wszystkie spotkania.

» Wasze komentarze

kibic @ 20:31, 24.04.2019r. IP: *.*.50.60

Brawo ! Już dawno powinien dostać. To jeden z najbardziej zasłużonych trenerów/sportowców/działaczy w Ostrołęce.

skutek @ 09:56, 26.04.2019r. IP: *.*.132.2

Dobry prezent na 70. urodziny.

Tenisista @ 17:24, 30.04.2019r. IP: *.*.168.137

Popieram .Brawo!!!!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo