Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Puchar Polski: Korona w półfinale! (zdjęcia, wideo)

Korona Ostrołęka po emocjonującym meczu pokonała III-ligowy Świt Nowy Dwór Maz. i awansowała do półfinału Pucharu Polski na Mazowszu. W sobotę, zespół trenera Tomasza Staniórskiego czeka bardzo ważny wyjazdowy mecz w IV lidze z Drukarzem Warszawa.

Mecz mógł się podobać kibicom, którzy w środę zdecydowali się przyjść na stadion przy ul. Witosa.

Reklama W początkowej fazie spotkania pierwsze skrzypce grał Damian Słowik, który wypracował doskonała sytuację Arturowi Muchinowi, a później sam strzelał tuż przy słupku. Mateusz Prus z trudem wybronił ten strzał.

W końcu Damian Słowik został sfaulowany w polu karnym, po czym sędzia podyktował "jedenastkę". Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Piotr Strzeżysz.

Tuż po przerwie w roli "egzekutora" wystąpił Michał Borkowski, który wbił piłkę do bramki gości po rzucie rożnym wykonywanym przez Arkadiusza Kowalczyka. Minęły trzy minuty i efektownym uderzeniem popisał się Dominik Dzwonkowski i było już 3:0 dla podopiecznych Tomasza Staniórskiego.

Korona kontrolowała sytuację na boisku tylko do 80. minuty spotkania. Wtedy to goście zdobyli gola, gdy po kontrataku piłka pechowo odbiła się od Dariusza Jastrzębskiego i wpadła do bramki strzeżonej przez Andrzeja Łyzińskiego.

Chwilę później "Łyżwa" wyciągał piłkę z siatki po rzucie karnym wykonywanym przez Rafała Maciejewskiego. Goście przycisnęli w końcówce, ale nie zdołali już doprowadzić do dogrywki i to Korona awansowała.

Mecze półfinałowe Pucharu Polski na Mazowszu zostały zaplanowane na środę, 8 maja. A już w najbliższą sobotę, o godz. 11:00 Korona Ostrołęka zagra mecz ligowy na wyjeździe z Drukarzem Warszawa.

Korona Ostrołęka - Świt Nowy Dwór Maz. 3:2 (1:0)

Bramki: Strzeżysz 22. (karny), Borkowski 49., Dzwonkowski 52. - D. Jastrzębski 80. (sam.), Maciejewski 85. (karny)

Korona: Łyziński - Kowalczyk (77. Karczewski), Górski, D. Jastrzębski, Borkowski (60. Drozdowski) - Dzbeński (71. K. Jastrzębski), Strzeżysz, Gąska (90+7. Buchalski), Skorupka - Słowik (90+8. Galarski) - Muchin (46. Dzwonkowski).

Puchar Polski: Korona Ostrołęka - Świt Nowy Dwór Maz.

Więcej zdjęć: Puchar Polski: Korona Ostrołęka - Świt Nowy Dwór Maz.