« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 21 września 2019 r., imieniny Jonasza, Mateusza, Hipolita

Moja Ostrołęka

Aktualności

Udane Grand Prix Polski ratowników (zdjęcia, wideo)

Za nami Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym rozgrywane na ostrołęckim basenie. Zawodnicy z Ostrołęki spisali się na medal, tak jak i organizatorzy zawodów z Dariuszem Małkowskim z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS na czele.


W sobotniej imprezie wystartowało 116 zawodników reprezentujących jedenaście klubów, w tym dwa z Ostrołęki: WOPR-OS oraz UKS Piątka.


Reklama Zgodnie z oczekiwaniami doskonale zaprezentował się Hubert Nakielski. Mistrz Świata z Ostrołęki zwyciężył w kategorii open z dużą przewagą.


- Hubert rywalizuje już wśród seniorów i wygrywa ze starszymi rywalami - podkreślił trener Dariusz Małkowski z WOPR-OS Ostrołęka. - Dla mnie ważne jest to, że równie dobrze poradzili sobie nasi młodsi zawodnicy. Cieszy to, że znowu zanotowaliśmy progres w osiąganych wynikach i moi podopieczni poprawiali swoje rekordy życiowe - dodał.


Najlepszym juniorem ostrołęckiego Grand Prix był Mateusz Adamowski, a w gronie juniorów młodszych drugie miejsce wywalczył Kamil Bojarski (obaj WOPR-OS).


Dobrze wypadły też pływaczki z UKS Piątka, które zdobyły srebrne medale w swoich kategoriach wiekowych. Maria Murawska wśród juniorek, a Magda Kowalska wśród juniorek młodszych. Szóste miejsce zdobyła młodziczka Maja Furmaniuk z WOPR-OS.


Łubudu

Grand Prix Polski wróciło do Ostrołęki po kilku latach przerwy, ale na kolejną edycję nie będzie trzeba już tak długo czekać.


- Na pewno będziemy chcieli zorganizować Grand Prix również w przyszłym roku. Otrzymaliśmy też propozycję organizacji Zimowych Mistrzostw Polski w 2020 roku - zdradził Dariusz Małkowski.


Zobacz zdjęcia:
Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Ostrołęce

Więcej zdjęć: Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Ostrołęce

 

 

Organizatorem zawodów było Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe "WOPR-OS" w Ostrołęce oraz UKS Piątka Ostrołęka. Patronat honorowy nad imprezą objęli prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Zarzycki.


Sponsorami zawodów byli JBB Bałdyga, Konkret marketpozyczkowy.pl, Piekarnia Kurpiowska Serafin i hurtowniapilkarska.com. Patronat medialny sprawował portal Moja Ostrołęka.

 

Zobacz drugą galerię zdjęć:
Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Parku Wodnym Aquarium

 

(cez)

Odsłon: 3756
Komentarzy: 1
07:00, 30.04.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Treningi pływania dla dzieci i młodzieży

Treningi pływania dla dzieci i młodzieży

Sekcja pływania ostrołęckiej Narwi rozpoczęła nabór dzieci i młodzieży chcących doskonalić swoje umiejętności pływackie. Szkolenie odbywać się będzie pod okiem utytułowanej pływaczki Manueli Wikieł - wielokrotnej medalistki mistrzostw Polski w stylu dowolnym.

Dobre starty Squatiny w prestiżowych zawodach

Dobre starty Squatiny w prestiżowych zawodach

Młodzi pływacy ostrołęckiej Squatiny wystąpili w czerwcu w trzech silnie obsadzonych zawodach - letnich mistrzostwach Warszawy, wielkim finale "OMDO" w Warszawie i ogólnopolskim drużynowym wieloboju pływackim w Ciechanowie. Jak wypadli?

Grad medali WOPR-OS w Szczecinie

Grad medali WOPR-OS w Szczecinie

Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce. Tym razem podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego zdobyli osiemnaście medali w Letnich Mistrzostwach Polski w Szczecinie.

Ratownictwo: Udany start przed mistrzostwami

Ratownictwo: Udany start przed mistrzostwami

Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka w trakcie zawodów drugiej rundy Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2019, która odbyła się w niedzielę w Słupsku. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego dobyli dwanaście medali.

Medalowe starty młodych pływaków Squatiny

Medalowe starty młodych pływaków Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą pływacy z ostrołęckiej Squatiny. Podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich zdobyli dwanaście medali na imprezach pływackich rozgrywanych w Pułtusku oraz w Warszawie gdzie odbywały się zawody z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka".

» Wasze komentarze

Widz @ 00:41, 04.05.2019r. IP: *

Świetnie zorganizowana impreza!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo