« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 18 stycznia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Udane Grand Prix Polski ratowników (zdjęcia, wideo)

Za nami Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym rozgrywane na ostrołęckim basenie. Zawodnicy z Ostrołęki spisali się na medal, tak jak i organizatorzy zawodów z Dariuszem Małkowskim z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS na czele.


W sobotniej imprezie wystartowało 116 zawodników reprezentujących jedenaście klubów, w tym dwa z Ostrołęki: WOPR-OS oraz UKS Piątka.


Reklama Zgodnie z oczekiwaniami doskonale zaprezentował się Hubert Nakielski. Mistrz Świata z Ostrołęki zwyciężył w kategorii open z dużą przewagą.


- Hubert rywalizuje już wśród seniorów i wygrywa ze starszymi rywalami - podkreślił trener Dariusz Małkowski z WOPR-OS Ostrołęka. - Dla mnie ważne jest to, że równie dobrze poradzili sobie nasi młodsi zawodnicy. Cieszy to, że znowu zanotowaliśmy progres w osiąganych wynikach i moi podopieczni poprawiali swoje rekordy życiowe - dodał.


Najlepszym juniorem ostrołęckiego Grand Prix był Mateusz Adamowski, a w gronie juniorów młodszych drugie miejsce wywalczył Kamil Bojarski (obaj WOPR-OS).


Dobrze wypadły też pływaczki z UKS Piątka, które zdobyły srebrne medale w swoich kategoriach wiekowych. Maria Murawska wśród juniorek, a Magda Kowalska wśród juniorek młodszych. Szóste miejsce zdobyła młodziczka Maja Furmaniuk z WOPR-OS.Grand Prix Polski wróciło do Ostrołęki po kilku latach przerwy, ale na kolejną edycję nie będzie trzeba już tak długo czekać.


- Na pewno będziemy chcieli zorganizować Grand Prix również w przyszłym roku. Otrzymaliśmy też propozycję organizacji Zimowych Mistrzostw Polski w 2020 roku - zdradził Dariusz Małkowski.


Zobacz zdjęcia:
Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Ostrołęce

Więcej zdjęć: Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Ostrołęce

 

 

Organizatorem zawodów było Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe "WOPR-OS" w Ostrołęce oraz UKS Piątka Ostrołęka. Patronat honorowy nad imprezą objęli prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Zarzycki.


Sponsorami zawodów byli JBB Bałdyga, Konkret marketpozyczkowy.pl, Piekarnia Kurpiowska Serafin i hurtowniapilkarska.com. Patronat medialny sprawował portal Moja Ostrołęka.

 

Zobacz drugą galerię zdjęć:
Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Parku Wodnym Aquarium

 

(cez)

Odsłon: 4846
Komentarzy: 1
07:00, 30.04.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym z dobrymi startami WOPR-OS (zdjęcia)

Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym z dobrymi startami WOPR-OS (zdjęcia)

Po raz kolejny rewelacyjne starty odnotowali reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka, którzy podczas dziesiątej edycji zimowych mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym zdobyli czternaście medali, w tym: cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych.

Trzynaście medali WOPR-OS w Gdańsku (zdjęcia)

Trzynaście medali WOPR-OS w Gdańsku (zdjęcia)

Kolejny udany start odnotowali zawodnicy ostrołęckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W finałowej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego zdobyli trzynaście medali - 7 złotych i 6 srebrnych.

» Wasze komentarze

Widz @ 00:41, 04.05.2019r. IP: *

Świetnie zorganizowana impreza!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo