« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 21 listopada 2019 r., imieniny Janusza, Marii, Konrada

Moja Ostrołęka

Aktualności

Udane Grand Prix Polski ratowników (zdjęcia, wideo)

Za nami Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym rozgrywane na ostrołęckim basenie. Zawodnicy z Ostrołęki spisali się na medal, tak jak i organizatorzy zawodów z Dariuszem Małkowskim z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS na czele.


W sobotniej imprezie wystartowało 116 zawodników reprezentujących jedenaście klubów, w tym dwa z Ostrołęki: WOPR-OS oraz UKS Piątka.


Reklama Zgodnie z oczekiwaniami doskonale zaprezentował się Hubert Nakielski. Mistrz Świata z Ostrołęki zwyciężył w kategorii open z dużą przewagą.


- Hubert rywalizuje już wśród seniorów i wygrywa ze starszymi rywalami - podkreślił trener Dariusz Małkowski z WOPR-OS Ostrołęka. - Dla mnie ważne jest to, że równie dobrze poradzili sobie nasi młodsi zawodnicy. Cieszy to, że znowu zanotowaliśmy progres w osiąganych wynikach i moi podopieczni poprawiali swoje rekordy życiowe - dodał.


Najlepszym juniorem ostrołęckiego Grand Prix był Mateusz Adamowski, a w gronie juniorów młodszych drugie miejsce wywalczył Kamil Bojarski (obaj WOPR-OS).


Dobrze wypadły też pływaczki z UKS Piątka, które zdobyły srebrne medale w swoich kategoriach wiekowych. Maria Murawska wśród juniorek, a Magda Kowalska wśród juniorek młodszych. Szóste miejsce zdobyła młodziczka Maja Furmaniuk z WOPR-OS.Grand Prix Polski wróciło do Ostrołęki po kilku latach przerwy, ale na kolejną edycję nie będzie trzeba już tak długo czekać.


- Na pewno będziemy chcieli zorganizować Grand Prix również w przyszłym roku. Otrzymaliśmy też propozycję organizacji Zimowych Mistrzostw Polski w 2020 roku - zdradził Dariusz Małkowski.


Zobacz zdjęcia:
Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Ostrołęce

Więcej zdjęć: Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Ostrołęce

 

 

Organizatorem zawodów było Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe "WOPR-OS" w Ostrołęce oraz UKS Piątka Ostrołęka. Patronat honorowy nad imprezą objęli prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Zarzycki.


Sponsorami zawodów byli JBB Bałdyga, Konkret marketpozyczkowy.pl, Piekarnia Kurpiowska Serafin i hurtowniapilkarska.com. Patronat medialny sprawował portal Moja Ostrołęka.

 

Zobacz drugą galerię zdjęć:
Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Parku Wodnym Aquarium

 

(cez)

Odsłon: 4309
Komentarzy: 1
07:00, 30.04.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Przed nami pływackie mistrzostwa Ostrołęki

Przed nami pływackie mistrzostwa Ostrołęki

Po raz ósmy UKS Piątka Ostrołęka zaprasza do rywalizacji w otwartych pływackich mistrzostwach miasta. W zmaganiach weźmie wielu młodych adeptów pływania z kilkunastu klubów z różnych miejscowości. Wśród nich nie zabraknie reprezentantów Ostrołęki.

Trzy medale Huberta Nakielskiego w Chinach!

Trzy medale Huberta Nakielskiego w Chinach!

Hubert Nakielski, zawodnik WOPR-OS Ostrołęka, reprezentuje nasz kraj na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. Siódma edycja wydarzenia odbywa się w chińskim Wuhan. W stolicy prowincji Hubei ostrołęczanin zdobył już trzy medale.

Squatina z rekordami i medalami w Warszawie

Squatina z rekordami i medalami w Warszawie

Dobry występ po wakacyjnej przerwie odnotowała ostrołęcka Squatina. Podczas pierwszego weekendu października pływacy klubu z Ostrołęki wzięli udział w czwartej edycji pływackiego festiwalu sprinterskiego na 50-metrowej pływalni Warszawianki.

Czternaście medali WOPR-OS w Redzie (zdjęcia)

Czternaście medali WOPR-OS w Redzie (zdjęcia)

Kolejny udany start zanotowali zawodnicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Ostrołęki. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego zdobyli czternaście medali - cztery złote, siedem srebrnych i trzy brązowe oraz uzyskali wiele wartościowych wyników.

Młodzi pływacy UKS Piątka z medalami

Młodzi pływacy UKS Piątka z medalami

Z czterema medalami, trzema srebrnymi i jednym brązowym, wrócili z Ciechanowa zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka. Po dwa medale zdobyli Natalia Skórzewska i Maciej Romanowski. Z dobrej strony zaprezentował się również Szymon Pliszka.

» Wasze komentarze

Widz @ 00:41, 04.05.2019r. IP: *

Świetnie zorganizowana impreza!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo