« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 25 września 2020 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Udane Grand Prix Polski ratowników (zdjęcia, wideo)

Za nami Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym rozgrywane na ostrołęckim basenie. Zawodnicy z Ostrołęki spisali się na medal, tak jak i organizatorzy zawodów z Dariuszem Małkowskim z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS na czele.


W sobotniej imprezie wystartowało 116 zawodników reprezentujących jedenaście klubów, w tym dwa z Ostrołęki: WOPR-OS oraz UKS Piątka.


Reklama Zgodnie z oczekiwaniami doskonale zaprezentował się Hubert Nakielski. Mistrz Świata z Ostrołęki zwyciężył w kategorii open z dużą przewagą.


- Hubert rywalizuje już wśród seniorów i wygrywa ze starszymi rywalami - podkreślił trener Dariusz Małkowski z WOPR-OS Ostrołęka. - Dla mnie ważne jest to, że równie dobrze poradzili sobie nasi młodsi zawodnicy. Cieszy to, że znowu zanotowaliśmy progres w osiąganych wynikach i moi podopieczni poprawiali swoje rekordy życiowe - dodał.


Najlepszym juniorem ostrołęckiego Grand Prix był Mateusz Adamowski, a w gronie juniorów młodszych drugie miejsce wywalczył Kamil Bojarski (obaj WOPR-OS).


Dobrze wypadły też pływaczki z UKS Piątka, które zdobyły srebrne medale w swoich kategoriach wiekowych. Maria Murawska wśród juniorek, a Magda Kowalska wśród juniorek młodszych. Szóste miejsce zdobyła młodziczka Maja Furmaniuk z WOPR-OS.Grand Prix Polski wróciło do Ostrołęki po kilku latach przerwy, ale na kolejną edycję nie będzie trzeba już tak długo czekać.


- Na pewno będziemy chcieli zorganizować Grand Prix również w przyszłym roku. Otrzymaliśmy też propozycję organizacji Zimowych Mistrzostw Polski w 2020 roku - zdradził Dariusz Małkowski.


Zobacz zdjęcia:
Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Ostrołęce

Więcej zdjęć: Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Ostrołęce

 

 

Organizatorem zawodów było Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe "WOPR-OS" w Ostrołęce oraz UKS Piątka Ostrołęka. Patronat honorowy nad imprezą objęli prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Zarzycki.


Sponsorami zawodów byli JBB Bałdyga, Konkret marketpozyczkowy.pl, Piekarnia Kurpiowska Serafin i hurtowniapilkarska.com. Patronat medialny sprawował portal Moja Ostrołęka.

 

Zobacz drugą galerię zdjęć:
Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Parku Wodnym Aquarium

 

(cez)

Odsłon: 5909
Komentarzy: 1
07:00, 30.04.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

Widz @ 00:41, 04.05.2019r. IP: *

Świetnie zorganizowana impreza!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo