Wtorek, 16 lipca 2019 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Ambitna walka kolarzy KK24h w Radzyminie

Reprezentanci Klubu Kolarskiego 24h udanie zaprezentowali się na kolejnym etapie Lotto Poland Bike Marathon w podwarszawskim Radzyminie. Pomimo dość niepewnej pogody w mieście Cudu nad Wisłą wystartowało ponad 750 amatorów na rowerach górskich.

To był czwarty etap tegorocznego cyklu, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Z drużyny Klubu Kolarskiego 24h na udział w tym wyścigu zdecydowali się: Maria Kamińska, Wiesław Kamiński, Marek Karczewski, Maciej Karwowski, Piotr Kowalski i Wiesław Podeszwa.

Na dystansie Max (53 km) najlepszy w swojej kategorii wiekowej M6 okazał się Wiesław Podeszwa, który w rywalizacji open zajął 44 miejsce. Dariusz Aleksandrowicz do mety dojechał 50, a w swojej kategorii M4 był dwunasty. Maciej Karwowski zajęła 19 miejsce w M4 i 77 open, Piotr Kowalski był odpowiednio 21 w M4 i 79 w open.

Na dystansie Mini (30 km) Wiesław Kamiński był szósty w kategorii M5 i 38 w open, Marek Karczewski - 20 w M5 i 157 w open, a Maria Kamińska zwyciężyła w kategorii K5 i zajęła 27 miejsce open.

Esprit

W wyścigu Mini wystartowało 345 zawodników i 50 zawodniczek. Drużyna KK24h zajęła w tym wyścigu dwunaste miejsce na 133 sklasyfikowane kluby.