Bowlingowe mistrzostwa miasta (zdjęcia, wideo)

Dużo emocji dostarczyły II Bowlingowe Mistrzostwa Ostrołęki. Do rywalizacji w zawodach przystąpiły dzieci do lat 10, juniorzy do lat 16 oraz grupa open. W sumie zaprezentowało się ponad pięćdziesiąt zawodniczek i zawodników. Kto zdobył najważniejsze trofea?

W kategorii dzieci do lat 10 mistrzem Ostrołęki został Alan Dobkowski, srebrny medal wywalczył Szymon Bałon, a brąz Aleksander Kowalczyk. W gronie juniorów do lat 16 najlepszy okazał się Filip Terlik, przed Jakubem Bałonem i Kacprem Jaskólskim. Udział w zawodach dla dzieci był bezpłatny, a na wszystkich czekały nagrody, które wręczył wiceprezydent miasta Maciej Kleczkowski.

Bardzo dużo emocji dostarczyła rywalizacja zawodników w grupie open. W finale zwyciężył Sylwester Zalewski pokonując Kamila Sienkiewicza 159:126. W meczu o trzecią lokatę Arkadiusz Dłużniewski wygrał z Jerzym Połatyńskim 183:109. Najlepszą zawodniczką została Tatiana Olkowska, która udział w imprezie zakończyła w ćwierćfinale.

Do najlepszych zawodników trafiły puchary i nagrody rzeczowe. Cały dochód z mistrzostw rozgrywanych w ramach Dni Ostrołęki został przekazany na rzecz grupy "WTZ Motylki".