« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 22 sierpnia 2019 r., imieniny Cezarego, Zygfryda, Marii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Świetny występ Niedźwieckiego w stolicy

Damian Niedźwiecki
Damian Niedźwiecki
(fot. Tomasz Kasjaniuk)

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki bardzo udanie zaprezentowali się na starcie letniej części sezonu. Rewelacyjny powrót do rywalizacji zaprezentował podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów - Damian Niedźwiecki.


W konkursie pchnięcia kulą 6 kg w najlepszej próbie uzyskał 17.68 m i potwierdził wysoką formę i medalowe aspiracje w najważniejszych startach. W rzucie dyskiem (1.75 kg) uzyskał 50.20 m, poprawiając w obu konkurencjach rekordy życiowe.

Reklama

 

Kolejne dobre wyniki uzyskali Dominik Kowalczyk w biegu na 1000 m - 2:49.27, będący nowym rekordem życiowy, Adrian Milewski w pchnięciu kulą 5 kg - 12.92 m, Damian Zakrzewski w skoku wzwyż - 180 cm, Marcin Gwiazda w skoku wzwyż - 165 cm z rekordem życiowym, Dawid Zalewski w rzucie dyskiem 1 kg - 25.04 s, również poprawiając rekord życiowy. Kolejne życiówki zapisały na swoim koncie także Alicja Prusik w skoku w dal - 4.80 m i Karolina Grzeszczyk w rzucie dyskiem 0.75 kg - 35.62 m.

 

Gabriela Pszczoła w pchnięciu kulą 3 kg uzyskała 12.30 m, wyrównując najlepsze w karierze osiągnięcie. Dobre wyniki uzyskali także Julia Kaczyńska – 100 m z rezultatem 13.68 m i na 200 m - 28.25 s oraz Kornelia Szymczyk w biegu na 600 m - 1:45.80, Kornelia Zbiczyńska - 600 m - 2:00.65 oraz Julia Mroczkowska 2002 - rzut dyskiem 1 kg - 33,92 m.Na mityngu w rzucie dyskiem wystartowała również wychowanka OKLA Magdalena Olszewska (obecnie AZS AWF Warszawa), która w trudnych warunkach atmosferycznych poprawiła rekord życiowy - 46.38 m.

 

(red)

Odsłon: 2463
Komentarzy: 0
06:50, 18.05.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Test Coopera na miejskim stadionie. Sprawdź się!

Test Coopera na miejskim stadionie. Sprawdź się!

Uczniowski Klub Sportowy Clan w Ostrołęce zaprasza do sprawdzenia swojej kondycji fizycznej w teście Coopera. Wydarzenie odbędzie się, pod koniec września, na stadionie miejskim przy ulicy Witosa. Zapisz się już dziś i sprawdź się w 12-minutowym biegu.

Żebrowska: Wiem, że najlepsze jeszcze przede mną

Żebrowska: Wiem, że najlepsze jeszcze przede mną

Magdalena Żebrowska wraz z reprezentacją Polski sięgnęła po drużynowe mistrzostwo Europy. Zawody rozegrane w miniony weekend były historyczne. Biało-czerwoni zwyciężyli w klasyfikacji generalnej pierwszy raz w historii, wyprzedzając m.in. Niemcy i Francję.

Polska drużynowym mistrzem Europy w lekkoatletyce. Złoto również dla Żebrowskiej!

Polska drużynowym mistrzem Europy w lekkoatletyce. Złoto również dla Żebrowskiej!

Po raz pierwszy w historii reprezentacja Polski w lekkoatletyce sięgnęła po drużynowe mistrzostwo Europy. Do historycznego sukcesu biało-czerwonych małą cegiełkę dołożyła Magdalena Żebrowska, która zaprezentowała się w konkursie skoku w dal.

Cross na Ostrej Łące z emocjami (zdjęcia, wideo)

Cross na Ostrej Łące z emocjami (zdjęcia, wideo)

Po raz siódmy biegacze wzięli udział w Crossie na Ostrej Łące. Wydarzenie zorganizowane w ramach Trzeźwościowego Pikniku Rodzinnego przyciągnęło na linię startu ponad 200 zawodników. Poznaj zwycięzców czterech biegów w dwóch kategoriach - kobiet i mężczyzn.

Wysoka pozycja Martyny Budziłek w Gdańsku

Wysoka pozycja Martyny Budziłek w Gdańsku

23-letnia zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka zaprezentowała się z dobrej strony w 26 edycji biegu świętego Dominika w Gdańsku. Na 341 kobiet, które ukończyły bieg Martyna Budziłek zajęła siedemnaste miejsce. Wśród swoich rówieśników była szósta.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo