« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 19 czerwca 2019 r., imieniny Gerwazego, Protazego, Borzysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Świetny występ Niedźwieckiego w stolicy

Damian Niedźwiecki
Damian Niedźwiecki
(fot. Tomasz Kasjaniuk)

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki bardzo udanie zaprezentowali się na starcie letniej części sezonu. Rewelacyjny powrót do rywalizacji zaprezentował podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów - Damian Niedźwiecki.


W konkursie pchnięcia kulą 6 kg w najlepszej próbie uzyskał 17.68 m i potwierdził wysoką formę i medalowe aspiracje w najważniejszych startach. W rzucie dyskiem (1.75 kg) uzyskał 50.20 m, poprawiając w obu konkurencjach rekordy życiowe.

Reklama

 

Kolejne dobre wyniki uzyskali Dominik Kowalczyk w biegu na 1000 m - 2:49.27, będący nowym rekordem życiowy, Adrian Milewski w pchnięciu kulą 5 kg - 12.92 m, Damian Zakrzewski w skoku wzwyż - 180 cm, Marcin Gwiazda w skoku wzwyż - 165 cm z rekordem życiowym, Dawid Zalewski w rzucie dyskiem 1 kg - 25.04 s, również poprawiając rekord życiowy. Kolejne życiówki zapisały na swoim koncie także Alicja Prusik w skoku w dal - 4.80 m i Karolina Grzeszczyk w rzucie dyskiem 0.75 kg - 35.62 m.

 

Gabriela Pszczoła w pchnięciu kulą 3 kg uzyskała 12.30 m, wyrównując najlepsze w karierze osiągnięcie. Dobre wyniki uzyskali także Julia Kaczyńska – 100 m z rezultatem 13.68 m i na 200 m - 28.25 s oraz Kornelia Szymczyk w biegu na 600 m - 1:45.80, Kornelia Zbiczyńska - 600 m - 2:00.65 oraz Julia Mroczkowska 2002 - rzut dyskiem 1 kg - 33,92 m.Na mityngu w rzucie dyskiem wystartowała również wychowanka OKLA Magdalena Olszewska (obecnie AZS AWF Warszawa), która w trudnych warunkach atmosferycznych poprawiła rekord życiowy - 46.38 m.

 

(red)

Odsłon: 2070
Komentarzy: 0
06:50, 18.05.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Love'Las Run w Przystani (zdjęcia, wideo)

Love'Las Run w Przystani (zdjęcia, wideo)

W sobotnie popołudnie biegacze z całego regionu wzięli udział w rywalizacji w Przystani. Stowarzyszenie Biegam Bo Lubię Ostrołęka zorganizowało dwa biegi, na 5 i 10 km. Poznaj zwycięzców w dwóch kategoriach - kobiet i mężczyzn.

Magdalena Żebrowska z brązem w Bydgoszczy

Magdalena Żebrowska z brązem w Bydgoszczy

Polski Związek Lekkiej Atletyki zaprosił najlepszych sportowców na pierwszy memoriał Ireny Szewińskiej. Wśród startujących znalazła się także 23-letnia Magdalena Żebrowska, która rozpoczynała swoją przygodę ze sportem w OKLA Ostrołęka.

Bezpłatny Love'Las Run po raz drugi w Przystani

Bezpłatny Love'Las Run po raz drugi w Przystani

Po raz drugi w Przystani miłośnicy aktywnego spędzania czasu będą mogli wziąć udział w biegach o nazwie Love'Las Run. Do rywalizacji może dołączyć każdy chętny, bezpłatnie. Organizatorami rywalizacji są stowarzyszenie Biegam Bo Lubię Ostrołęka i gmina Olszewo-Borki.

I Rzekuńska Wieczorna Szybka Dycha. Zapisz się

I Rzekuńska Wieczorna Szybka Dycha. Zapisz się

Już ponad 130 uczestników zapisało się do pierwszej edycji biegu Rzekuńska Wieczorna Szybka Dycha. Zapisz się już dziś, miejsc jest coraz mniej. Organizator zaplanował 250 pakietów startowych. Organizatorem wydarzenia jest LUKS Rzekunianka Rzekuń.

Martyna Budziłek z brązowym i złotymi medalami

Martyna Budziłek z brązowym i złotymi medalami

Dobrą formę zaprezentowała Martyna Budziłek. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka wywalczyła dwa złote medale, w Łodzi na dystansie 1500 metrów i w Warszawie na 800 metrów, oraz jeden brązowy w Łomży.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo