« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 18 września 2019 r., imieniny Stefanii, Irmy, Stanisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Świetny występ Niedźwieckiego w stolicy

Damian Niedźwiecki
Damian Niedźwiecki
(fot. Tomasz Kasjaniuk)

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki bardzo udanie zaprezentowali się na starcie letniej części sezonu. Rewelacyjny powrót do rywalizacji zaprezentował podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów - Damian Niedźwiecki.


W konkursie pchnięcia kulą 6 kg w najlepszej próbie uzyskał 17.68 m i potwierdził wysoką formę i medalowe aspiracje w najważniejszych startach. W rzucie dyskiem (1.75 kg) uzyskał 50.20 m, poprawiając w obu konkurencjach rekordy życiowe.

Reklama

 

Kolejne dobre wyniki uzyskali Dominik Kowalczyk w biegu na 1000 m - 2:49.27, będący nowym rekordem życiowy, Adrian Milewski w pchnięciu kulą 5 kg - 12.92 m, Damian Zakrzewski w skoku wzwyż - 180 cm, Marcin Gwiazda w skoku wzwyż - 165 cm z rekordem życiowym, Dawid Zalewski w rzucie dyskiem 1 kg - 25.04 s, również poprawiając rekord życiowy. Kolejne życiówki zapisały na swoim koncie także Alicja Prusik w skoku w dal - 4.80 m i Karolina Grzeszczyk w rzucie dyskiem 0.75 kg - 35.62 m.

 

Gabriela Pszczoła w pchnięciu kulą 3 kg uzyskała 12.30 m, wyrównując najlepsze w karierze osiągnięcie. Dobre wyniki uzyskali także Julia Kaczyńska – 100 m z rezultatem 13.68 m i na 200 m - 28.25 s oraz Kornelia Szymczyk w biegu na 600 m - 1:45.80, Kornelia Zbiczyńska - 600 m - 2:00.65 oraz Julia Mroczkowska 2002 - rzut dyskiem 1 kg - 33,92 m.Na mityngu w rzucie dyskiem wystartowała również wychowanka OKLA Magdalena Olszewska (obecnie AZS AWF Warszawa), która w trudnych warunkach atmosferycznych poprawiła rekord życiowy - 46.38 m.

 

(red)

Odsłon: 2610
Komentarzy: 0
06:50, 18.05.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

OKLA na mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie

OKLA na mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie rozegrano, w sobotę 14 września, Mistrzostwa Mazowsza Młodzików. W zawodach wzięło udział sześcioro reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. W rywalizacji najlepiej wypadła Karolina Grzeszczyk.

Kolejne wartościowe starty UKS Siódemka

Kolejne wartościowe starty UKS Siódemka

W miniony weekend zawodnicy ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka zapisali na swoim koncie dobre wyniki. Najlepiej zaprezentował się Karol Rogoziński, który w Biegu Kolejarza na 3000 metrów stanął na drugim stopniu podium.

Pięć medali OKLA w Olecku

Pięć medali OKLA w Olecku

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki z dobrej strony zaprezentowali się na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U-16 w Olecku. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów, Andrzeja Danelskiego i Bartosza Witkowskiego zdobyli pięć medali.

Bieg Kolejarza dla Dąbrowskiego (zdjęcia, wideo)

Bieg Kolejarza dla Dąbrowskiego (zdjęcia, wideo)

Przemysław Dąbrowski zwyciężył w piątej edycji Biegu Kolejarza na dystansie 3 km. Drugi na linii mety zameldował się ubiegłoroczny triumfator - Karol Rogoziński z Dzbenina. Wśród kobiet najlepsza okazała się Weronika Lenkiewicz z Ostrołęki.

OKLA zaprasza na Mityng Młodzików

OKLA zaprasza na Mityng Młodzików

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki zaprasza do udziału w Mityngu Młodzików U-16 i U-14. Zawody zostaną przeprowadzone we wtorek 17 września na stadionie MZOS-TiIT przy ulicy Witosa 1. Początek rywalizacji został zaplanowany na godz. 15.00.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo