Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Beata Opęchowska wicemistrzynią Europy!

Beata Opęchowska z Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin wywalczyła srebrny medal podczas 33. Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin, które w ostatni weekend odbyły się we wrocławskiej hali Orbita. Brązowy medal zdobyła też młodziczka Julita Sęk.

W mistrzostwach wzięło udział 730 zawodników z 29 krajów. OKKK miał na tej imprezie dziesięciu reprezentantów.

Reklama Wśród seniorów doskonale zaprezentowała się Beata Opęchowska walcząca w kategorii powyżej 65 kg. Podopieczna sensei Wiesława Orzoła stoczyła zakończyła rywalizację z tytułem wicemistrzyni Europy.

- Beata stoczyła cztery ciężkie walki na drodze do srebrnego medalu osiągając tym samym największy sukces w historii ostrołęckiego karate. Medal zdobyty na Mistrzostwach Europy oznacza też kwalifikację do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, które w listopadzie odbędą się w Japonii - mówi sensei Wiesław Orzoł stojący na czele OKKK.

Senpai Beata Opęchowska jest drugą zawodniczką w historii karate kyokushin w Ostrołęce, która wywalczyła podium seniorskich Mistrzostw Europy w karate kyokushin. Wcześniej dwukrotnie trzecie miejsce wywalczyła sensei Emilia Chimkowska (w 2011 roku w Padwie i w 2017 roku w Lyonie).

We Wrocławiu medal zdobyła też młodziczka Julita Sęk, która była trzecia w kumite w kategorii do 45 kg. Szóste miejsce w kata juniorów zajął Patryk Wekwejt.

- Julita już wcześniej zdobywała medale na dużych zawodach, a teraz potwierdziła, że ma ma bardzo duże możliwości. To ogromny sukces dla klubu oraz młodej i obiecującej zawodniczki. To również nagroda za ciężką pracę i skupienie na treningach - podkreślił Wiesław Orzoł.

Sędziami podczas mistrzostw byli sensei Wiesław Orzoł (IV dan) i sensei Krzysztof Ślaski (III dan). Opiekunem zawodników OKKK na zawodach był sensei Radosław Sikora (II dan).

(cez)

Odsłon: 14886
Komentarzy: 7
09:23, 21.05.2019r.

Ćwiczyli pod okiem naszego mistrza. Zyśk pokazał tajniki boksu (zdjęcia)

Hala sportowo-widowiskowa im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce zamieniła się w ring. Chętni i to za darmo mogli wziąć udział w treningu z Przemysławem Zyśkiem, który ma 19 zwycięstw i dwie porażki w zawodowej karierze bokserskiej.

Darmowy trening z Zyśkiem? Proszę bardzo (wideo)

31-letni bokser zaprasza. Przemysław Zyśk jest doświadczonym zawodnikiem. Na koncie ma 19 zwycięstw oraz dwie porażki. W ostatnim pojedynku w Operze i Filharmonii w Białymstoku na punkty pokonał Kamila Urbańskiego.

No Przemku. Duży test przed Tobą

20 kwietnia we Wrocławiu. Będzie się działo. Będzie grubo. Po raz kolejny w ringu zobaczymy Przemysława Zyśka. Przed "Ostrołęckim Taranem" duże wyzwanie. Rywalem będzie zawodnik, który jeszcze ani razu nie przegrał!

Król Karol wchodzi do ringu!

Już oficjalnie! 20 kwietnia kolejną walkę w Strike. Jakiś czas temu Karol Łasiewicki został zwycięzcą I turnieju czteroosobowego na Strike King 1. Wówczas pokonał Filipa Miszczaka, a w najważniejszym starciu gali w Kopani Soli Wieliczka okazał się lepszy od Łukasza Bartnika.

Ludwiczak szkoli najlepszych. Piersa mistrzem! Orzoł ma brąz! (zdjęcia)

Pracowity weekend mają za sobą przedstawiciele Ostrołęka Fight Academy. Podopieczni Arkadiusza Ludwiczaka mierzyli się w Mistrzostwach Polski Full Contact w Płocku. Marcel Piersa został mistrzem w kat. 67 kg wśród juniorów. Szymon Orzoł wywalczył brąz w grupie seniorów do 75 kg.  Mistrzostwa Polski Full Contact w Płocku zgromadziły 319 zawodników z 69 klubów z całej Polski.

?? @ 12:25, 21.05.2019r. IP: *

Brawo Gratulacje

:) @ 16:59, 21.05.2019r. IP: *.*.0.221

Brawo Beata! Gratulacje!

EX-pert @ 18:59, 21.05.2019r. IP: *.*.39.15

Pytanie jaka jest konkurencja i ilu zawodników trenuje ten niszowy sport? Niewielu. Sukces nie jest szczególnym wyczynem, nie pomniejszając, gratuluję.

Do EX-pert @ 18:59 @ 20:11, 21.05.2019r. IP: *

No rzeczywiście karate niszowy sport i było tylko 730 zawodników z 29 krajów... gratuluję głupoty wypowiedzi

k-1 @ 08:31, 22.05.2019r. IP: *

Moim zdaniem Kyokushin jest nr 1 wśród sztuk walki a nie jakieś turlanie się po ziemi to jest prawdziwa Walka w Kyokushin , ale kto co lubi. Pozdrawiam

amakin @ 14:57, 22.05.2019r. IP: *.*.123.14

Nie wiem czy Wasze dylematy odnośnie tego która sztuka walki jest najlepsza są poprawne , wydaje mi się iż wszystko zależy od tego jak bardzo wyszkolony jest zawodnik i i jakie ma atuty : szybkość , spryt , gibkość , siła uderzenia itp. Wiem jednak dobrze ,że paręnaście lat temu gdy klub W. Orła miał monopol w powiecie jego trenerze zachowywali się jak lordowie , przechwalali się jacy to z nich wojownicy , robili sobie dwa miesiące wakacji od nauczania w wakacje , a dzieciaki w tym czasie chodziły po ulicy i aby trenować trzeba było dostać się do oki bo trenowali prawie wyłącznie na hali. A dziś jak wyrosło im mnóstwo konkurencji to dojeżdżają to każdej dziury aby uczyć dzieciaki i ogłosili iż trenować będą bez przerwy nawet w wakacje i ferie. Gdyby takie kroki i walkę o uczniów podjęli jeszcze 10 lat temu to dziś mieli by ich więcej i może udało by się zrealizować marzenie W. Orła o wyszkoleniu olimpijczyka.

EX-pert @ 09:31, 23.05.2019r. IP: *.*.39.15

W ilu kategoriach te liczby? Ile osób trenuje w Europie. Wszyscy co trenują startują w zawodach = kilkanaście tysięcy zawodników?/na kilkadziesiąt kategorii łącznie w obu płciach. Jeśli ledwo połowa krajów z Europy ma jakiegoś reprezentanta to niszowy, a konkurencje relatywnie do TOP 10 sportów niewielka, więc niszowy.