Piątek, 23 sierpnia 2019 r., imieniny Apolinarego, Filipa, Róży

Medalowe starty młodych pływaków Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą pływacy z ostrołęckiej Squatiny. Podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich zdobyli dwanaście medali na imprezach pływackich rozgrywanych w Pułtusku oraz w Warszawie gdzie odbywały się zawody z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka".

Reprezentanci Ostrołęki po raz kolejny wystartowali na olimipijskim basenie Warszawianki, gdzie odbyły się ostatnie eliminacyjne zawody "Od młodzika do olimpijczyka" (15 maja).

Reklama W zawodach wystartowało 725 zawodników z 57 klubów. W tym gronie, dziewięcioosobowa drużyna Squatiny spisała się znakomicie. W trakcie osiemnastu startów pływacy z Ostrołęki ustanowili aż szesnaście rekordów życiowych.

Najlepiej zaprezentował się Kamil Szporak, który zdobył dwa brązowe medale na dystansach 100 m stylem klasycznym i 200 m stylem zmiennym. Startowali również: Maja Barańska, Oliwia Charewicz, Kornelia Rusiłowicz, Blanka Mulewska, Paulina Bieżuńska, Maja Wołosz, Mateusz Jankowski i Jakub Bieżuński.

Esprit

Wcześniej (27 kwietnia) pływacy z Ostrołęki rywalizowali w Pułtusku, gdzie zdobyli dziesięć medali, a tytuł najlepszej zawodniczki w roczniku 2009 trafił do Pauliny Bieżuńskiej.

Medale dla Squatiny zdobywali:

Kamil Szporak - złoty na 50 m klasycznym i 100 m zmiennym oraz brązowy na 50 m motylkowym.

Jakub Bieżuński - srebrny na 50 m klasycznym i brązowy na 200 m dowolnym.

Paulina Bieżuńska - złoty na 50 m klasycznym i 100 m zmiennym.

Weronika Jankowska - srebrny na 50 m klasycznym i 100 m zmiennym.

Maja Barańska – złoty na 50 m klasycznym.

W zawodach udział wzięli również: Maja Wołosz, Oliwia Charewicz, Kornelia Rusiłowicz i Mateusz Jankowski.