Sobota, 19 października 2019 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Półmaraton: Szczęśliwa trasa i numer Dąbrowskiego

Przemysław Dąbrowski z Rzekunia wygrał dwie ostatnie edycje Półmaratonu Kurpiowskiego. W ubiegłym roku zwyciężył z wynikiem 1:09:45 pokonując rywali z Polski, Ukrainy i Białorusi. Czy w najbliższą niedzielę wygra po raz kolejny na ulicach Ostrołęki?

Wśród rywali czołowego biegacza z naszego regionu będą też zawodnicy z Kenii, którzy specjalizują się w wygrywaniu tego typu biegów.

Reklama - To będzie mocna ekipa do biegania. Wydaje się, że rywale będą silniejsi niż przed rokiem, ale ja również jestem lepszym zawodnikiem - powiedział Przemysław Dąbrowski podczas czwartkowej konferencji prasowej. - Ten bieg to dobra wizytówka Ostrołęki i cieszę się, że będę mógł w nim powalczyć o zwycięstwo na trasie, która jest ciekawa i szybka. A dla mnie jest to też szczęśliwa trasa, bo od kiedy została zmieniona to wygrałem wszystkie edycje półmaratonu w Ostrołęce - dodał.

Dla Dąbrowskiego szczęśliwa jest nie nowa trasa Półmaratonu Kurpiowskiego, ale i numer 13, z którym w tym roku również pobiegnie. - Nie ukrywam, że poprosiłem organizatorów o ten numer startowy - przyznał.

- Cieszę się, że przy okazji biegu głównego rozegrany zostanie bieg na 10 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży. To bardzo dobry pomysł, który należy kontynuować. Ja sam przyjadę do Ostrołęki z grupą zawodników, którzy wystartują w różnych biegach - podkreślił.

Trwa wydawanie pakietów startowych dla uczestników XXV Półmaratonu Kurpiowskiego i III Kurpiowskiej Dziesiątki. W piątek biuro zawodów będzie czynne do godz. 20:00.