Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Półmaraton: Kenijczycy wygrywają (zdjęcia, wideo)

Biwot Wycliffe Kipkorir z Kenii zwyciężył w jubileuszowym XXV Półmaratonie Kurpiowskim. Faworyt gospodarzy, Przemysław Dąbrowski  finiszował na czwartym miejscu. Biegacz z Rzekunia nie wygrał trzeci raz z rzędu w Ostrołęce, ale osiągnął bardzo dobry wynik.

Biwot Wycliffe Kipkorir ukończył trasę biegu z czasem 01:05:44.

Reklama Drugi na mecie był Wambua Elijah Mutuku (01:06:49) również z Kenii, a trzeci Abderrahim Elasri pochodzący z Maroka (01:07:42). Sześć sekund za nim finiszował Przemysław Dąbrowski z Rzekunia biegnący w barwach Agro-Metal Ostrołęka (01:07:48).

Dąbrowski wygrał dwie poprzednie edycje ostrołęckiego półmaratonu, ale był zadowolony ze swojego startu w niedzielę.

- Szkoda trzeciego miejsca, bo o tym, że nie znalazłem się na podium zadecydowała końcówka biegu. Jestem jednak zadowolony z czwartego miejsca i czasu, który osiągnąłem. To mój drugi najlepszy wynik w półmaratonie w karierze - powiedział biegacz z Rzekunia.

Szóste miejsce w półmaratonie wywalczył Damian Świerdzewski z Dzbenina (01:09:07).

Wśród kobiet, pierwsze pięć miejsc zajęły zawodniczki z zagranicy. Wygrała Jane Ngima Mbogo z Kenii z czasem 01:17:18. Za nią była następna Kenijka, dwie Ukrainki i zawodniczka z Czech. Szóste miejsce zajęła Alicja Kordowska (Kurpiewskie), a dziewiąte Klaudia Baczewska (Ostrołęka).

XXV Półmaraton  Kurpiowski ukończyło 237 zawodników. Z kolei, do mety III Kurpiowskiej Dziesiątki dotarło 137 osób.

Bieg na 10 km wygrał Siarhei Kravchenia z Białorusi (00:31:00). Siódmy był Bartłomiej Kulawik z Ostrołęki (00:37:20). Wśród pań zwyciężyła Dorota Korzep-Czekalska z Białobieli 00:47:15), przed Olgą Figurą z Ostrołęki (00:47:51).

Przed startem biegu głównego na bieżni stadionu odbyły się biegi dla dzieci, do których zgłosiło się 100 osób.

Kordel otarła się o podium

W Kamionie niedaleko Sochaczewa odbyły się finały wojewódzkie Szkolnych Igrzysk Sportowych w biegach przełajowych. Startowały w nich zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka, które w tych zawodach reprezentowały swoje szkoły.

Magdalena Bokun podjęła ważną decyzję (zdjęcia)

27-latka jest jedną z najlepszych zawodniczek w skoku w dal. Magdalena Bokun obecnie reprezentuje barwy AZS-u AWF Katowice. W momencie zakończenia sezonu halowego zakończyła współpracę z Robertem Nazarkiewiczem.

Szybka Martyna Budziłek. Ale rekord!

W minioną sobotę w Ustce odbyły się mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m. W zmaganiach kobiet wystąpiła zawodniczka Siódemki Ostrołęka. Martyna Budziłek zaprezentowała się ze znakomitej strony.

Dąbrowski spełnionym sportowcem

Kolejny sukces 34-latka rodem z Borawego. Mieszkaniec Rzekunia wraz z kolegami zdobył drużynowe mistrzostwo Polski podczas zmagań na 10 000 m, które odbyły się w Ustce. To 20 medal w karierze Przemysława Dąbrowskiego.

Ola na kadrze. Trenuje w Spale

Utalentowana zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka przygotowuje się do sezonu. Aleksandra Dobkowska przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej skoku wzyż.

Leszek @ 13:48, 26.05.2019r. IP: *.*.66.140

Prosze zbadac tego pana bo dyskawalifikowano go juz kilka razy! Podobno to jeden z tych Kenijczyków na wspomaganiu

Pomarańczka @ 15:44, 26.05.2019r. IP: *.*.30.12

Nie ma to jak dopuscic do półmaratonu KURPIOWSKIEGO jakichs czarnoskórych, nie przypominam sobie zeby żyli na naszej kurpiowskiej ziemi. Jeżdżą po całej Polsce i odbierają podium miejscowym. Niech wygrywają sobie u siebie, a nie zabierają pierwsze miejsca rodowitym mieszkańcom. Nie powinno tak byc!

Sv @ 17:02, 26.05.2019r. IP: *.*.5.23

Ty pomarańczka-jak byś sprawdziła rodowody to 90% ze startujących byś musiała usunąć. Ale nie ma to jak nacjonalizm. Witasz się jeszcze normalnie czy już tylko hajlujesz? Nie pozdrawiam

Ppp @ 17:45, 26.05.2019r. IP: *.*.168.194

Mafia wygrala. Menadzerowie wykorzystujacy kenijczykow zacieraja rączki.

Do sv.
90%? Ty jakis uposledzony jestes czy flaszka juz za mocno wszedla?

Ppp @ 17:49, 26.05.2019r. IP: *.*.168.194

Pal licho marokana ale kenijczycy skad? Benedek team i wszystko jasne :D wegier trzepiacy kase na wysylaniu kenijczykow na takie biegi jak nasz po pieniazki
Zainteresujcie sie to bedziecie wiedziec ze to czysty biznes i nie ma nic wspolnego z rywalizacja uczciwa

Sv @ 17:59, 26.05.2019r. IP: *.*.5.23

A co, uważasz że więcej niż 90%? Chciałem być optymistą-ale być może masz rację.

, @ 19:18, 26.05.2019r. IP: *.*.190.134

Super wkoncu oby jak nawiecej z afryki tam za ta kase cała wloska zyje moze zamieszkaja na stale moze dostana mieszkania od prezydenta

Leszek @ 19:22, 26.05.2019r. IP: *.*.82.149

To jest Benedek Team, zgarniaja kase na bieganiu, poczytajcie na necie jak sie szprycuja. Oni maja zakaz startow na wiekszosci imprez

kibic @ 22:11, 26.05.2019r. IP: *.*.153.171

Generalnie wszytsko ładnie i pięknie tylko brak szacunku dla kibiców chcących dopingować swoich faworytów na finiszu. Wypraszanie na trybuny ,dzieci chcących dopingować wujka który akurat dobiega do mety wygląda naprawdę SŁABO
.Mam nadzieję że w kolejnej edycji organizator zauważy że jest to impreza nie tylko dla organizatorów i oficjeli ale też dla zawodnikówi kibiców.

Hubert @ 07:34, 27.05.2019r. IP: *

To prawda jest to impreza lokalna, nie powinno byc uczestnikow zza oceanu. Chyba ze biegli w specjalnym maratonie z "Kenii na Kurpie", alento mało prawdopodobne. Organizatorzy niestety nie postarali sie o atmosferę może zrozumieją i następnym razem staną na wysokości zadania. Tego życzę naszemu regionowi.

Oj @ 09:41, 27.05.2019r. IP: *.*.169.172

Kibice właśnie powinni być na trybunach, a nie na bieżni.

biegacz @ 13:12, 27.05.2019r. IP: *.*.36.173

Właśnie to jest dziwne, że trybuny, które są dla kibiców są puste a nieogarnięci stoją na bieżni i przeszkadzają biegaczom.
Bieżnia jest dla biegaczy a trybuny dla kibiców!

do wszystkich komentujących @ 22:30, 27.05.2019r. IP: *.*.81.72

Po pierwsze Czarni też ludzie i startują w całym Świecie i nikt niema pretensji bo ten maraton widnieje w ogólnopolskim kalendarzu.
Po drugie kibicom nie wolno wchodzić na trasę biegu. Tak jest na zawodach wszędzie.
Po trzecie nie krytykujcie a sami próbójcie coś zrobić.