Sobota, 17 sierpnia 2019 r., imieniny Jacka, Anity, Mirona

A-klasa: Kluczowy mecz dla Narwi (zdjęcia, wideo)

Pięć goli padło w meczu na szczycie piłkarskiej A-klasy, w którym Narew Ostrołęka podejmowała lidera GKS Pokrzywnica. Dwa gole dla Narwi w sobotnie popołudnie zdobył Tomasz Niedźwiecki, ale decydujący cios zadał w doliczonym czasie gry Konrad Sobotka.

- Czekam z optymizmem na to spotkanie. Jak zawsze zagramy o zwycięstwo i trzy punkty - mówił przed meczem Dariusz Narolewski w rozmowie z Moją Ostrołęka.

Reklama Do przerwy wszystko układało się zgodnie z planem trenera Narwi. Wprawdzie goście jako pierwsi stworzyli sobie okazję bramkową (napastnik z Pokrzywnicy spudłował z dwóch metrów), ale to Narew otworzyła wynik spotkania.

Postacią numer jeden w szeregach gospodarzy był Tomasz Niedźwiecki, który przed przerwą zdobył dwa gole. Pierwszego po sprytnym zagraniu, a drugiego po kapitalnej asyście od Kamila Gontarza i minięciu obrońcy.

Osiem minut po przerwie goście zdobyli gola kontaktowego po strzale z dystansu, ale to Narew nadal przeważała. Kolejne sytuacje miał Niedźwiecki, lecz sam nie mógł wygrać tego spotkania.

Ku zaskoczeniu licznej publiczności i w 69. minucie padł gol na 2:2 i w szeregach gospodarzy zrobiło się nerwowo. Na szczęście zimną krew do końca zachował Konrad Sobotka. Już w doliczonym czasie gry wykorzystał on podanie kapitana Tomasza Jóźwiaka i pokonał bramkarza gości strzałem z szóstego metra.

JBB

Narew wygrała kluczowy mecz w walce o bezpośredni awans do ligi okręgowej. Na dwie kolejki przed końcem sezonu jest druga w tabeli z 48 punktami na koncie. Tyle samo punktów ma prowadzący GKS Pokrzywnica

Narew Ostrołęka - GKS Pokrzywnica 3:2 (2:0)

Bramki: Niedźwiecki 21. i 38., Sobotka 90+2.

Narew: Dreżek - Jóźwiak, Skarzyński, Sowa, Popieniek (65. Cendrowski) - Gontarz, Markowski (90. Przyborowski), Bednarczyk (46. Mierzejewski), Sobotka (90. Piersa)- Kuzia (83. Karwowski) - Niedźwiecki (77. Dąbrowski).

Mecz 24. kolejki A-klasy: Narew Ostrołęka - GKS Pokrzywnica

Więcej zdjęć: Mecz 24. kolejki A-klasy: Narew Ostrołęka - GKS Pokrzywnica