Środa, 21 sierpnia 2019 r., imieniny Joanny, Kazimiery, Wiktorii

Karate: Osiem medali OKKK w Białymstoku

Na sportowo spędzili Dzień Dziecka zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. Licząca dziesięć osób reprezentacja klubu wzięła udział w IV Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin IKO w Białymstoku. Wrócili z ośmioma medalami.

W turnieju wzięło udział blisko 400 zawodników z 33 klubów z sześciu państw.

Srebrne medale w kumite dla ostrołęckiego klubu wywalczyli: Julita Sęk (juniorzy młodsi, kat. 50 kg), Patryk Wekwejt (juniorzy, kat. 64 kg), Bartłomiej Załuska (juniorzy, kat. powyżej 65 kg) oraz Mateusz Malon (kadeci, kat. 50 kg).

Na najniższym stopniu podium znaleźli się z kolei Aleksandra Kukuć (juniorzy młodsi, kat. 54 kg), Agata Malon (juniorzy, kat. powyżej 55 kg) i Natalia Wekwejt (dzieci młodsze, kat. 35 kg).

Jakub Mróz i Bartosz Parzych przegrali swoje walki o wejście do strefy medalowej.

Opiekunami i sekundantami zawodników OKKK byli senpai Beata Opęchowska (zadebiutowała też w roli sędziego maty), senpai Andrzej Święcki, senpai Darek Kukuć i senpai Jakub Niziński.