Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

A-klasa: Narew o krok od awansu (zdjęcia, wideo)

W meczu drużyn, dla których w sobotę liczyły się "tylko trzy punkty" górą Narew Ostrołęka, którą już tylko jedno zwycięstwo dzieli od bezpośredniego awansu do ligi okręgowej. Wystarczy wygrać za tydzień z Borutą Kuczbork. Kurpik Kadzidło coraz bliżej spadku do B-klasy.

Jesienią na stadionie w Wojciechowicach lepsi byli piłkarze z Kadzidła. Narew prowadzona wtedy przez trenera Mariana Szaramę przegrała 1:2.

Reklama Do ostatnich minut pierwszej połowy sobotniego meczu również zanosiło się na niespodziankę. W 23. minucie spotkania kontratak Kurpika zakończył się efektownym strzałem w okienko. Autorem gola dla zespołu Łukasza Pokory był Szymon Samsel.

Narew atakowała, ale nie potrafiła znaleźć sposobu na defensywę gospodarzy. Zmiany wyniku nie przyniosły strzały z dystansu, jak też stałe fragmenty gry. Podopieczni Dariusza Narolewskiego nie potrafili oddać groźnego strzału w światło bramki rywali, aż do doliczonego czasu gry. Wtedy to "firmowym" uderzeniem zza linii pola karnego popisał się Paweł Kuzia. Bartosz Łaszczych był bez szans na skuteczną obronę.

Pięć minut po przerwie Narew wyszła na prowadzenie. Tomasz Niedźwiecki wykorzystał dobre podanie ze środka pola, ograł bramkarza i zdobył kolejnego ważnego gola dla Narwi w tym sezonie.

Niedźwiecki miał też udział przy następnym golu dla Narwi, którego strzelił Kamil Gontarz. Wynik podwyższył jeszcze Kamil Zygmunt, a "kropkę nad i" postawił Jakub Żendzian ustalając wynik spotkania na 5:1 dla Narwi.

W sobotę, 15 czerwca o godz. 16:00 na stadionie w Wojciechowicach rozegrane zostanie spotkanie ostatniej kolejki ciechanowsko-ostrołęckiej A-klasy. Narew będzie podejmowała Borutę Kuczbork i jeśli wygra to zapewni sobie awans do ligi okręgowej.

Kurpik Kadzidło - Narew Ostrołęka 1:5 (1:1)

Bramki: Samsel 23. - Kuzia 45., Niedźwiecki 50., Gontarz 54., Zygmunt 71., Żendzian 90.

Narew: Drężek - Jóźwiak (80. Mierzejewski), Pełtak, Skarzyński, Popieniek (87. Przyborowski) - Gontarz, Sowa (18. Karwowski), Markowski (84. Żendzian), Dworecki (78. Piersa) - Kuzia (69. Zygmunt) - Niedźwiecki (74. Dąbrowski).