Sobota, 24 sierpnia 2019 r., imieniny Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

Lekcja futbolu od GKS Andrzejewo (zdjęcia, wideo)

Po przeciętnym meczu rezerwy Korony Ostrołęka musiały uznać wyższość GKS Andrzejewo. Na zakończenie sezonu B klasy w grupie Ostrołęka, na sztucznej nawierzchni przy ulicy Witosa, podopieczni trenera Michała Robaszkiewicza przegrali 0:4.

Drużyna z powiatu ostrowskiego od początku spotkania narzuciła swój styl gry. Już po pierwszych akcjach było widać w drużynie gości więcej pomysłów na grę. Wynik w 37 minucie otworzył Adam Sierota. Do przerwy kibice, zgromadzeni na meczu, więcej bramek nie ujrzeli.

W drugiej połowie Korona próbowała swoich sił w akcjach ofensywnych, ale nie potrafiła żadnej z nich wykorzystać. Kolejne bramki strzelali tylko piłkarze GKS Andrzejewo.

Druga bramka padła w 51 minucie spotkania. Po dobrej akcji futbolówkę do siatki skierował Andrzej Piwoński. Na dwadzieścia minut przed końcem wynik podwyższył Radosław Piwoński. Dwie minuty później rezultat ustalił, zaliczając drugie trafienie w meczu, Andrzej Piwoński.

- Po takim meczu ciężko cokolwiek powiedzieć. Na pewno cieszy fakt, że zdobyliśmy więcej punktów w rundzie wiosennej niż w jesiennej. Mimo wszystko nasz wynik uważam za porażkę - powiedział na gorąco po meczu Michał Robaszkiewicz, trener rezerw Korony Ostrołęka.

Ostrołęcki zespół ostatecznie zajął szóste miejsce w ligowej tabeli z 24 punktami na koncie. Mistrzem B klasy w grupie Ostrołęka zostali piłkarze Wymakracza Długosiodło, którzy uzyskali promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.

Korona II Ostrołęka - GKS Andrzejewo 0:4 (0:1)

Bramki: Sierota 37. A. Piwoński 51. 72. R. Piwoński 70.

Korona II: Fuksiński - Blat (55. Ciak), Dasiak, Galara, Kaczyński, Kiernozek, Lubiak, Mierzejewski (62. Rzeszot), Modzelewski (75. Skierkowski), Nisiobęcki, Zabielski

GKS: Płotczyk - A. Piwoński, R. Piwoński, Sierota, Sokołowski, Kowalewski, Kapica, Kraszewski, Szeligowski, Kapusta, Rybiński (80. Kamiński)