« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 października 2019 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Aktualności

I Rzekuńska Wieczorna Szybka Dycha. Zapisz się

Już ponad 130 uczestników zapisało się do pierwszej edycji biegu Rzekuńska Wieczorna Szybka Dycha. Zapisz się już dziś, miejsc jest coraz mniej. Organizator zaplanował 250 pakietów startowych. Organizatorem wydarzenia jest LUKS Rzekunianka Rzekuń.


Bieg został zaplanowany w sobotę 22 czerwca. Start oraz meta będą znajdować się na boisku piłkarskim przy ulicy Miłej. Trasa biegu będzie przebiegać po ulicach Rzekunia. Przewidziano dwa 5-kilometrowe okrążenia.

Reklama

 

- Celem wydarzenia jest popularyzacja biegania, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej. Zachęcamy wszystkich miłośników aktywnego ruchu do wzięcia udziału w tych zawodach - mówi Łukasz Chojnacki, prezes LUKS Rzekunianka Rzekuń.

 

Każdy uczestnik biegu głównego na 10 km ponosi koszty opłaty wpisowej. Szczegóły znajdziecie na stronie dostartu.pl.

 

Organizatorzy oprócz biegu głównego na 10 km, który rozpocznie się o godz. 19.00, przewidzieli również atrakcje dla dzieci i młodzieży. O godz. 18.00 pobiegną uczniowie klas I-III szkół podstawowych na 500 metrów, o godz. 18.10 uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych na 800 metrów i o godz. 18.20 uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz III gimnazjum na 1 km. Zapisy do tych biegów w dniu wydarzenia w biurze zawodów.

 

Program:
14.00 - otwarcie biura zawodów,
14.00-17.30 - zapisy do biegu dzieci i młodzieży,
14.00-18.30 - zapisy i weryfikacja zawodników do biegu open i biegu dzieci i młodzieży w biurze zawodów na płycie boiska przy ul. Miłej,
19.00 - start ostry do biegu na dystansie 10 km,
20.30 - dekoracja - biegi dziecięce i młodzieżowe,
21.00 - dekoracja biegu głównego.


Esprit

Głównymi sponsorami I Rzekuńskiej Wieczornej Szybkiej Dychy są Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, wójt gminy Rzekuń i Starostwo Powiatowe w Ostrołęce. Wydarzenie wsparli również prezydent miasta Ostrołęki, Nadleśnictwo Ostrołęka, Agromasz, Margo, Dach-Plus, Agro-Tek i Tettsui. Bieg patronatem medialnym objął portal Moja Ostrołęka.

 

Więcej informacji znajdziecie w regulaminie zawodów.

 

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 3948
Komentarzy: 0
07:05, 11.06.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Biegacz z Wydmin (pow. giżycki) nie dał szans rywalom w VII Biegu Pamięci Marynarzy i Ułanów poległych w 1920 roku. Bartłomiej Osior, w zawodach rozegranych w Susku Starych, 10-kilometrową trasę ukończył z czasem 32:55.93. Drugi na metę dobiegł Patryk Drężek.

Dąbrowski na podium rzeszowskiego maratonu!

Dąbrowski na podium rzeszowskiego maratonu!

Przemysław Dąbrowski wziął udział w kolejnym maratonie. Tym razem reprezentant gminy Rzekuń wystartował w Rzeszowie i ukończył bieg na drugiej pozycji, przegrywając ze zwycięzcą o zaledwie pięć sekund. Na metę dobiegło 422 z 434 zawodników.

UKS Siódemka na 'czwartkach lekkoatletycznych'

UKS Siódemka na "czwartkach lekkoatletycznych"

Czternaścioro najmłodszych zawodników UKS Siódemka Ostrołęka wzięło udział w ostatnim tegorocznym "czwartku lekkoatletycznym" w Łomży. Młodzi lekkoatleci zdobyli w sumie dwanaście medali, ustanawiając przy tym tyle samo rekordów życiowych.

Dobre wyniki UKS Siódemka w Łomży

Dobre wyniki UKS Siódemka w Łomży

Kolejne zawody "czwartków lekkoatletycznych" mają za sobą młodzi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Tym razem lekkoatleci wrócili do domów z pięcioma złotymi, trzema srebrnymi i trzema brązowymi medalami.

Biegacze sprawdzili swoją kondycję (zdjęcia)

Biegacze sprawdzili swoją kondycję (zdjęcia)

Mieszkańcy miasta i regionu wzięli udział w Teście Coopera. Uczestnicy biegnąc przez 12 minut na bieżni stadionu miejskiego przy ulicy Witosa sprawdzili swoją kondycję fizyczną. Pierwsza grupa biegaczy wystartowała punktualnie o godz. 10.00.

» Wasze komentarze

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo