« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 18 lipca 2019 r., imieniny Erwina, Kamila, Wespazjana

Moja Ostrołęka

Aktualności

I Rzekuńska Wieczorna Szybka Dycha. Zapisz się

Już ponad 130 uczestników zapisało się do pierwszej edycji biegu Rzekuńska Wieczorna Szybka Dycha. Zapisz się już dziś, miejsc jest coraz mniej. Organizator zaplanował 250 pakietów startowych. Organizatorem wydarzenia jest LUKS Rzekunianka Rzekuń.


Bieg został zaplanowany w sobotę 22 czerwca. Start oraz meta będą znajdować się na boisku piłkarskim przy ulicy Miłej. Trasa biegu będzie przebiegać po ulicach Rzekunia. Przewidziano dwa 5-kilometrowe okrążenia.

Reklama

 

- Celem wydarzenia jest popularyzacja biegania, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej. Zachęcamy wszystkich miłośników aktywnego ruchu do wzięcia udziału w tych zawodach - mówi Łukasz Chojnacki, prezes LUKS Rzekunianka Rzekuń.

 

Każdy uczestnik biegu głównego na 10 km ponosi koszty opłaty wpisowej. Szczegóły znajdziecie na stronie dostartu.pl.

 

Organizatorzy oprócz biegu głównego na 10 km, który rozpocznie się o godz. 19.00, przewidzieli również atrakcje dla dzieci i młodzieży. O godz. 18.00 pobiegną uczniowie klas I-III szkół podstawowych na 500 metrów, o godz. 18.10 uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych na 800 metrów i o godz. 18.20 uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz III gimnazjum na 1 km. Zapisy do tych biegów w dniu wydarzenia w biurze zawodów.

 

Program:
14.00 - otwarcie biura zawodów,
14.00-17.30 - zapisy do biegu dzieci i młodzieży,
14.00-18.30 - zapisy i weryfikacja zawodników do biegu open i biegu dzieci i młodzieży w biurze zawodów na płycie boiska przy ul. Miłej,
19.00 - start ostry do biegu na dystansie 10 km,
20.30 - dekoracja - biegi dziecięce i młodzieżowe,
21.00 - dekoracja biegu głównego.Głównymi sponsorami I Rzekuńskiej Wieczornej Szybkiej Dychy są Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, wójt gminy Rzekuń i Starostwo Powiatowe w Ostrołęce. Wydarzenie wsparli również prezydent miasta Ostrołęki, Nadleśnictwo Ostrołęka, Agromasz, Margo, Dach-Plus, Agro-Tek i Tettsui. Bieg patronatem medialnym objął portal Moja Ostrołęka.

 

Więcej informacji znajdziecie w regulaminie zawodów.

 

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 2608
Komentarzy: 0
07:05, 11.06.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Damian Niedźwiecki z powołaniem do kadry Polski

Damian Niedźwiecki z powołaniem do kadry Polski

Kulomiot Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy U-20. Podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów w dniach 18-21 lipca powalczy o jak najlepszy wynik w szwedzkim Borås.

Martyna Budziłek najlepsza w 'Dywickiej 5-ce'

Martyna Budziłek najlepsza w "Dywickiej 5-ce"

Martyna Budziłek nieustannie imponuje świetną dyspozycją biegową. Tym razem podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego nie miała sobie równych w drugiej edycji biegu pn. "Dywicka 5-ka". Zawodniczka cieszyła się z wygranej na dystansie 4,8 km.

Niedźwiecki z brązem na mistrzostwach Polski

Niedźwiecki z brązem na mistrzostwach Polski

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu trwają lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 20. W zawodach z dobrej strony zaprezentował się Damian Niedźwiecki. Kulomiot ustanowił nowy rekord życiowy i zdobył brązowy medal.

Bartosz Pliszka zwycięzcą Rzeźnika Ultra

Bartosz Pliszka zwycięzcą Rzeźnika Ultra

Bartosz Pliszka wygrał w miejscowości Cisna piątą edycję biegu Rzeźnika Ultra. Ostrołęczanin na blisko 148-kilometrowej ekstremalnej trasie w Bieszczadach nie miał sobie równych. Pokonanie dystansu zajęło mu 24 godziny 28 minut i 13 sekund.

Klaudia Baczewska na podium ekstremalnego biegu

Klaudia Baczewska na podium ekstremalnego biegu

Klaudia Baczewska po raz kolejny zapisała na swoim koncie wartościowy wynik. Zawodniczka stowarzyszenia Biegam Bo Lubię Ostrołęka zajęła trzecie miejsce w biegu Rzeźnik Enigma. Ostrołęczanka przebiegła prawie 29 km ekstremalnej trasy w czasie 03:48:52.75.

» Wasze komentarze

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo