Wtorek, 10 grudnia 2019 r., imieniny Danieli, Julii, Eulalii

Matyczak mistrzem Ostrołęki (zdjęcia, wideo)

Za nami singlowe mistrzostwa Ostrołęki w tenisie ziemnym. Najlepszym zawodnikiem okazał się Mateusz Matyczak. W finałowym spotkaniu pokonał Piotra Mrozka w dwóch setach 6:2 6:0. W zawodach na kortach przy ulicy Hallera wzięło udział 33 tenisistów.

Trzydzieści dwa mecze, przez dwa dni, rozegrano na kortach ziemnych przy ulicy Hallera. Ostatecznie w niedzielne popołudnie wyłoniono zwycięzcę.

W niedzielnym finale spotkali się Mateusz Matyczak i Piotr Mrozek. Matyczak, aby dotrzeć do finału musiał pokonać Piotra Szczepanka 6:2 6:4, Pawła Muracha 6:3 6:3, Rafała Dmochowskiego 6:3 6:3 i Kamila Woźniaka 7:5, 7:5.

Piotr Mrozek miał łatwiejszą drogę do finałowego starcia. Ostrołęczanin musiał rozegrać tylko dwa mecze - z Marcinem Laskowskim 6:2 6:3 i Adamem Gomulińskim 3:6 7:6 10:1. Ćwierćfinał z Bartoszem Nowakiem i półfinał z Jakubem Noskiem zwyciężył bez gry.

W walce o mistrzowski tytuł skuteczniejszy okazał się Mateusz Matyczak, który pokonał Piotra Mrozka w dwóch setach 6:2 6:0.

Do najlepszych zawodników trafiły nagrody ufundowane przez władze samorządowe Ostrołęki. Mistrzostwa miasta odbyły się w dniach 15-16 czerwca.