Wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Cenna bramka Korony w Kozienicach

Podopieczni trenera Tomasza Staniórskiego w pierwszym meczu barażowym o pozostanie w IV lidze mazowieckiej zremisowali w Kozienicach z miejscową Energią 1:1. Niezwykle ważną bramkę na wyjeździe, w kontekście dwumeczu, strzelił z rzutu karnego Piotr Strzeżysz.

W prawie 30-stopniowym upale przyszło grać piłkarzom Korony Ostrołęka na stadionie imienia Marka Łuczyńskiego w Kozienicach.

W pierwszej połowie obie drużyny grały ostrożnie i za wszelką cenę nie chciały stracić bramki. Kibice zgromadzeni na trybunach zmuszeni byli oglądać piłkarskie szachy i do przerwy nie ujrzeli goli.

Po zmianie stron zaatakowali gospodarze. W pięćdziesiątej pierwszej minucie meczu Energia wyszła na prowadzenie po strzale Bartłomieja Książka. Zespół z Kozienic po strzelonej bramce złapał wiatr w żagle i usiłować podwyższyć prowadzenie, jednak na linii bramkowej dobrze prezentował się Andrzej Łyziński.

Korona szukała swoich szans w kontratakach, po jednym z nich i dośrodkowaniu Arkadiusza Kowalczyka ręką w polu karnym zagrał obrońca Energii i sędzia wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Piotr Strzeżysz. Żółto-niebiescy mogli skończyć ten mecz na swoją korzyść, ale brakowało skuteczności pod bramką gospodarzy.

Ostatecznie podopieczni trenera Tomasza Staniórskiego zremisowali z Energią Kozienice 1:1 i na pewno z optymizmem mogą patrzeć na mecz rewanżowy, który został zaplanowany na środę 26 czerwca o godz. 18.00 w Ostrołęce.

Energia Kozienice - Korona Ostrołęka 1:1 (0:0)

Bramki: Książek 51. - Strzeżysz 83. (k)

Korona: Łyziński - Dzbeński, D. Jastrzębski, Borkowski, Drozdowski - Laska (69. Kowalczyk), Strzeżysz, Gąska, Muchin (63. Ludwiczak), Dzwonkowski - K. Jastrzębski