« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 października 2019 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dominik Kulesza piątym sztangistą w kraju

(fot. UKS Atleta Ostrołęka)

W ciechanowskiej hali sportowej im. Ireneusza Palińskiego odbyły się mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Z dobrej strony zaprezentował się Dominik Kulesza, który zajął w kategorii seniorów do 96 kilogramów piąte miejsce, bijąc swoje rekordy życiowe.


Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego wyrwał 118 kg i podrzucił 145 kg, co dało w dwuboju 263 kg. Z tym wynikiem zawodnik UKS Atleta Ostrołęka uplasował się na piątej pozycji.

Reklama

 

- Do rywalizacji o prymat najlepszego ciężarowca w kategorii wagowej do 96 kilogramów włączył się nasz junior Dominik Kulesza. Wśród najsilniejszych seniorów uplasował się na piątej pozycji, a wszystkie trzy uzyskane wyniki to nowe rekordy życiowe tego zawodnika - informuje Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.

 

Mistrzem Polski został Paweł Kulik (Budowlani Opole), który w dwuboju osiągnął wynik 355 kg. Drugie miejsce zajął Paweł Szmeja (Narew Pułtusk - 337 kg), a podium uzupełnił Bartłomiej Barth (Budowlani Opole - 331 kg).

 

Do czwartego Łukasza Centkowskiego (UMLKS Radomsko) zawodnikowi UKS Atleta Ostrołęka zabrakło 49 kilogramów.


JBB

Start Dominika Kuleszy na mistrzostwach Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów był debiutem. Sztangista prowadzony przez trenera Władysława Niedźwieckiego stale czyni postępy i można być pewnym, że w kolejnych startach poprawi swoje dotychczasowe osiągnięcia.

 

 

(mp)

Odsłon: 4265
Komentarzy: 5
07:35, 26.06.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

UKS Atleta na zawodach w Nidzicy (zdjęcia)

UKS Atleta na zawodach w Nidzicy (zdjęcia)

Ciężarowcy UKS Atleta Ostrołęka wraz z trenerem Władysławem Niedźwieckim rywalizowali na zawodach w Nidzicy. W turnieju uczestniczyło 17 klubów, w tym blisko 100 zawodników z Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Czech i Słowacji.

Udany debiut Magdaleny Morki w Siedlcach (zdjęcia)

Udany debiut Magdaleny Morki w Siedlcach (zdjęcia)

Magdalena Morka, podopieczna trenera Marcina Połatyńskiego, zadebiutowała w zawodach kulturystycznych w kategorii bikini model. 28-letnia ostrołęczanka stanęła na drugim stopniu podium Pucharu Polski w Siedlcach. Wygrała Aneta Brewińska z Koszalina.

Udany start ostrołęckich sztangistów (zdjęcia)

Udany start ostrołęckich sztangistów (zdjęcia)

Sztangiści ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta zaliczyli kolejny udany start. Tym razem podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego rywalizowali w mistrzostwach województwa mazowieckiego dla ciężarowców urodzonych w latach 2001-2003.

'Po Gwizdku': współwłaściciel Wisły Kraków gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

"Po Gwizdku": współwłaściciel Wisły Kraków gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Jarosław Królewski, współwłaściciel Wisły Kraków, był kolejnym gościem Sebastiana Staszewskiego w programie "Po Gwizdku". Tym razem prezes Bartnika Myszyniec rozmawiał z obiecującym młodym polskim biznesmenem, działającym w branży technologicznej.

Niebiesko-czerwona historia (zdjęcia, wideo)

Niebiesko-czerwona historia (zdjęcia, wideo)

W ostrołęckiej Warowni odbyło się wczoraj spotkanie z Tomaszem Mrozkiem, autorem książki o MZKS Narew Ostrołęka. Niebiesko-czerwona księga, licząca 368 stron, odkrywa przed czytelnikami nieznane fakty z historii sportu w Ostrołęce.

» Wasze komentarze

Jan @ 09:36, 26.06.2019r. IP: *.*.169.71

I tak dalej małymi krokami do Mistrza

Dworzanin @ 16:04, 26.06.2019r. IP: *.*.247.172

Tak trzymać i gratuluje wszystkim za przywrócenie tej dyscypliny

$$ @ 06:45, 27.06.2019r. IP: *.*.187.164

To jest tylko przykład jak nisko upadły Polskie ciężary.

3boj @ 18:40, 27.06.2019r. IP: *.*.170.245

Dominik tytan pracy. A Panu $$ dziękujemy za konstruktywny komentarz ;)

Jan @ 13:11, 30.06.2019r. IP: *.*.169.71

$$ wieczny malkontent ze zmiennym IP

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo