« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 2 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny, Marzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dominik Kulesza piątym sztangistą w kraju

(fot. UKS Atleta Ostrołęka)

W ciechanowskiej hali sportowej im. Ireneusza Palińskiego odbyły się mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Z dobrej strony zaprezentował się Dominik Kulesza, który zajął w kategorii seniorów do 96 kilogramów piąte miejsce, bijąc swoje rekordy życiowe.


Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego wyrwał 118 kg i podrzucił 145 kg, co dało w dwuboju 263 kg. Z tym wynikiem zawodnik UKS Atleta Ostrołęka uplasował się na piątej pozycji.

Reklama

 

- Do rywalizacji o prymat najlepszego ciężarowca w kategorii wagowej do 96 kilogramów włączył się nasz junior Dominik Kulesza. Wśród najsilniejszych seniorów uplasował się na piątej pozycji, a wszystkie trzy uzyskane wyniki to nowe rekordy życiowe tego zawodnika - informuje Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.

 

Mistrzem Polski został Paweł Kulik (Budowlani Opole), który w dwuboju osiągnął wynik 355 kg. Drugie miejsce zajął Paweł Szmeja (Narew Pułtusk - 337 kg), a podium uzupełnił Bartłomiej Barth (Budowlani Opole - 331 kg).

 

Do czwartego Łukasza Centkowskiego (UMLKS Radomsko) zawodnikowi UKS Atleta Ostrołęka zabrakło 49 kilogramów.Start Dominika Kuleszy na mistrzostwach Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów był debiutem. Sztangista prowadzony przez trenera Władysława Niedźwieckiego stale czyni postępy i można być pewnym, że w kolejnych startach poprawi swoje dotychczasowe osiągnięcia.

 

 

(mp)

Odsłon: 6160
Komentarzy: 5
07:35, 26.06.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Miasto Ostrołęka odmraża kolejne obiekty sportowe. Od poniedziałku 1 czerwca udostępnione zostaną hale sportowe. Możliwość korzystania będzie ograniczona do uprzednio zgłoszonych zajęć prowadzonych przez kluby, stowarzyszenia i grupy zorganizowane.

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Rząd wyraził zgodę na zgromadzenia na wolnym powietrzu do 150 osób. Oznacza to, że zielone światło na dokończenie rozgrywek będą miały np. kluby piłkarskie z niższych lig.

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Po walce z chorobą nowotworową ośrodkowego układu nerwowego zmarł dziś Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem myszynieckiego Bartnika, od długiego czasu walczył z chorobą. Operowano go kilkukrotnie, nowotwór okazał się jednak nie do pokonania.

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Polski piłkarz ukraińskiego pochodzenia był gościem Sebastiana Staszewskiego w programie "Po Gwizdku". Taras Romanczuk jest kapitanem Jagiellonii Białystok i zdążył już zadebiutować w reprezentacji Polski. Najnowszy odcinek jest już dostępny w sieci.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Od początku roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce powołana zostanie piłkarska klasa w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia wychowania fizycznego mają się tam odbywać przez 16 godzin lekcyjnych w tygodniu.

» Wasze komentarze

Jan @ 09:36, 26.06.2019r. IP: *.*.169.71

I tak dalej małymi krokami do Mistrza

Dworzanin @ 16:04, 26.06.2019r. IP: *.*.247.172

Tak trzymać i gratuluje wszystkim za przywrócenie tej dyscypliny

$$ @ 06:45, 27.06.2019r. IP: *.*.187.164

To jest tylko przykład jak nisko upadły Polskie ciężary.

3boj @ 18:40, 27.06.2019r. IP: *.*.170.245

Dominik tytan pracy. A Panu $$ dziękujemy za konstruktywny komentarz ;)

Jan @ 13:11, 30.06.2019r. IP: *.*.169.71

$$ wieczny malkontent ze zmiennym IP

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo