« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 21 sierpnia 2019 r., imieniny Joanny, Kazimiery, Wiktorii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dominik Kulesza piątym sztangistą w kraju

(fot. UKS Atleta Ostrołęka)

W ciechanowskiej hali sportowej im. Ireneusza Palińskiego odbyły się mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Z dobrej strony zaprezentował się Dominik Kulesza, który zajął w kategorii seniorów do 96 kilogramów piąte miejsce, bijąc swoje rekordy życiowe.


Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego wyrwał 118 kg i podrzucił 145 kg, co dało w dwuboju 263 kg. Z tym wynikiem zawodnik UKS Atleta Ostrołęka uplasował się na piątej pozycji.

Reklama

 

- Do rywalizacji o prymat najlepszego ciężarowca w kategorii wagowej do 96 kilogramów włączył się nasz junior Dominik Kulesza. Wśród najsilniejszych seniorów uplasował się na piątej pozycji, a wszystkie trzy uzyskane wyniki to nowe rekordy życiowe tego zawodnika - informuje Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.

 

Mistrzem Polski został Paweł Kulik (Budowlani Opole), który w dwuboju osiągnął wynik 355 kg. Drugie miejsce zajął Paweł Szmeja (Narew Pułtusk - 337 kg), a podium uzupełnił Bartłomiej Barth (Budowlani Opole - 331 kg).

 

Do czwartego Łukasza Centkowskiego (UMLKS Radomsko) zawodnikowi UKS Atleta Ostrołęka zabrakło 49 kilogramów.


Łubudu

Start Dominika Kuleszy na mistrzostwach Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów był debiutem. Sztangista prowadzony przez trenera Władysława Niedźwieckiego stale czyni postępy i można być pewnym, że w kolejnych startach poprawi swoje dotychczasowe osiągnięcia.

 

 

(mp)

Odsłon: 3142
Komentarzy: 5
07:35, 26.06.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wraki opanowały Kadzidło (zdjęcia, wideo)

Wraki opanowały Kadzidło (zdjęcia, wideo)

Szósta runda Polskiej Ligi Wraków odbyła się dzisiaj w Kadzidle. Na specjalnie przygotowanym torze przy ulicy Lokalnej rywalizowało wielu kierowców z całego kraju. Impreza była doskonałą okazją do spędzenia wolnego czasu w niedzielne przedpołudnie.

Polska Liga Wraków w Kadzidle już w niedzielę

Polska Liga Wraków w Kadzidle już w niedzielę

Na specjalnie przygotowanym torze w Kadzidle zostanie przeprowadzona szósta runda tegorocznej Polskiej Ligi Wraków. W rywalizacji wezmą udział kierowcy, których samochody nie przekraczają wartości tysiąca złotych. Kibice mogą wziąć udział w wydarzeniu bezpłatnie.

Zawody strzeleckie ku chwale Ojczyzny. Dołącz

Zawody strzeleckie ku chwale Ojczyzny. Dołącz

Klub Strzelectwa Sportowego "Obrońca" kontynuuje przedwojenne tradycje zawodów o nazwie "10 strzałów ku chwale Ojczyzny" organizowanych od 1932 roku przez Związek Strzelecki. Kolejna już edycja wydarzenia została zaplanowana na niedzielę 18 sierpnia w Kadzidle.

Triumf ostrołęckich załóg w Mikołajkach

Triumf ostrołęckich załóg w Mikołajkach

Dwie ostrołęckie załogi biorą udział w żeglarskim Grand Prix o puchar burmistrza Mikołajek. Czwarta edycja tegorocznych regat została zakończona sukcesem. Obie załogi z Ostrołęki zaprezentowały wysokie umiejętności i zajęły najwyższe miejsca na podium.

Zajęcia badmintona dla dzieci i młodzieży

Zajęcia badmintona dla dzieci i młodzieży

Klub Sportowy Badminton Ostrołęka zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia. W każdy czwartek miłośnicy badmintona trenują w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 przy ulicy Jaracza w Ostrołęce. Dołącz do klubu już dziś!

» Wasze komentarze

Jan @ 09:36, 26.06.2019r. IP: *.*.169.71

I tak dalej małymi krokami do Mistrza

Dworzanin @ 16:04, 26.06.2019r. IP: *.*.247.172

Tak trzymać i gratuluje wszystkim za przywrócenie tej dyscypliny

$$ @ 06:45, 27.06.2019r. IP: *.*.187.164

To jest tylko przykład jak nisko upadły Polskie ciężary.

3boj @ 18:40, 27.06.2019r. IP: *.*.170.245

Dominik tytan pracy. A Panu $$ dziękujemy za konstruktywny komentarz ;)

Jan @ 13:11, 30.06.2019r. IP: *.*.169.71

$$ wieczny malkontent ze zmiennym IP

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo