« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dominik Kulesza piątym sztangistą w kraju

(fot. UKS Atleta Ostrołęka)

W ciechanowskiej hali sportowej im. Ireneusza Palińskiego odbyły się mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Z dobrej strony zaprezentował się Dominik Kulesza, który zajął w kategorii seniorów do 96 kilogramów piąte miejsce, bijąc swoje rekordy życiowe.


Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego wyrwał 118 kg i podrzucił 145 kg, co dało w dwuboju 263 kg. Z tym wynikiem zawodnik UKS Atleta Ostrołęka uplasował się na piątej pozycji.

Reklama

 

- Do rywalizacji o prymat najlepszego ciężarowca w kategorii wagowej do 96 kilogramów włączył się nasz junior Dominik Kulesza. Wśród najsilniejszych seniorów uplasował się na piątej pozycji, a wszystkie trzy uzyskane wyniki to nowe rekordy życiowe tego zawodnika - informuje Władysław Niedźwiecki, trener UKS Atleta Ostrołęka.

 

Mistrzem Polski został Paweł Kulik (Budowlani Opole), który w dwuboju osiągnął wynik 355 kg. Drugie miejsce zajął Paweł Szmeja (Narew Pułtusk - 337 kg), a podium uzupełnił Bartłomiej Barth (Budowlani Opole - 331 kg).

 

Do czwartego Łukasza Centkowskiego (UMLKS Radomsko) zawodnikowi UKS Atleta Ostrołęka zabrakło 49 kilogramów.Start Dominika Kuleszy na mistrzostwach Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów był debiutem. Sztangista prowadzony przez trenera Władysława Niedźwieckiego stale czyni postępy i można być pewnym, że w kolejnych startach poprawi swoje dotychczasowe osiągnięcia.

 

 

(mp)

Odsłon: 5471
Komentarzy: 5
07:35, 26.06.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ferie z wielobojem atletycznym w Obierwi (zdjęcia)

Ferie z wielobojem atletycznym w Obierwi (zdjęcia)

Aktywne ferie ze Stowarzyszeniem "Projekt Radomir" to kolejne sportowe zmagania. W hali sportowej w Obierwi rywalizowano tym razem w wieloboju atletycznym. Do zawodów zgłosiło się trzydziestu młodych zawodników z Obierwi, Aleksandrowa, Chudka, Kadzidła i Ostrołęki.

Aktywne ferie w Obierwi (zdjęcia)

Aktywne ferie w Obierwi (zdjęcia)

Sześć drużyn wzięło udział w halowym turnieju piłki nożnej dla dzieci z roczników 2008 i młodszych w hali sportowej w Obierwi. Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym i po rozegraniu wszystkich spotkań najlepsza okazała się drużyna Giganci Wydmusy.

Drugi tydzień ferii na ostrołęckich obiektach sportowych. Poznaj harmonogram (zdjęcia)

Drugi tydzień ferii na ostrołęckich obiektach sportowych. Poznaj harmonogram (zdjęcia)

W drugim tygodniu ferii zimowych młodzi mieszkańcy miasta będą mogli ponownie skorzystać m.in. z obiektów sportowych Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Zaplanowano wiele ciekawych zajęć.

Ferie zimowe na sportowo w Obierwi

Ferie zimowe na sportowo w Obierwi

Stowarzyszenie Projekt Radomir wspólnie ze Szkołą Podstawową w Obierwi zapraszają na wydarzenia w hali sportowej. Były aktywne wakacje, jest Klub Aktywnych Dzieciaków, więc i ferie zimowe będą aktywne. Zaplanowano turniej piłki nożnej i wielobój atletyczny.

Ferie w mieście na sportowo. Poznaj harmonogram

Ferie w mieście na sportowo. Poznaj harmonogram

Dziś na całym Mazowszu rozpoczęły się ferie zimowe. Dla uczniów przygotowano obiekty sportowe i szereg zajęć, z których można korzystać bezpłatnie. Wszyscy chętni mogą spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach. Poznaj harmonogram zajęć na najbliższy tydzień.

» Wasze komentarze

Jan @ 09:36, 26.06.2019r. IP: *.*.169.71

I tak dalej małymi krokami do Mistrza

Dworzanin @ 16:04, 26.06.2019r. IP: *.*.247.172

Tak trzymać i gratuluje wszystkim za przywrócenie tej dyscypliny

$$ @ 06:45, 27.06.2019r. IP: *.*.187.164

To jest tylko przykład jak nisko upadły Polskie ciężary.

3boj @ 18:40, 27.06.2019r. IP: *.*.170.245

Dominik tytan pracy. A Panu $$ dziękujemy za konstruktywny komentarz ;)

Jan @ 13:11, 30.06.2019r. IP: *.*.169.71

$$ wieczny malkontent ze zmiennym IP

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo