« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 21 sierpnia 2019 r., imieniny Joanny, Kazimiery, Wiktorii

Moja Ostrołęka

Aktualności

UKS Siódemka z kolejnym doświadczeniem

(fot. UKS Siódemka Ostrołęka)

Reprezentantki ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka wzięły udział w kolejnych zawodach lekkoatletycznych. Tym razem był to ostatni mityng, na którym można było zakwalifikować się do mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.


Na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie wystartowało dziewięć zawodniczek UKS Siódemka Ostrołęka, a spośród nich najlepiej wypadła Martyna Budziłek.

Reklama

 

23-latka przekroczyła linię mety w biegu na 3 km po 10 minutach i 27,02 sekundach, co dało jej zwycięstwo w zawodach. Druga w trójskoku była Wiktoria Pyskło, która skoczyła na odległość 10 metrów i 15 centymetrów, a trzecie miejsce na podium w tej samej konkurencji zajęła Nikolina Dziadak z wynikiem 10,13 m.

 

Pozostałe zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka zajęły miejsca poza podium. Oliwia Budziłek była piąta w trójskoku (9,56 m), Klaudia Pażych siódma w biegu na 800 metrów (2:27,61s), a Magdalena Lenkiewicz ósma w biegu na 200 metrów (26,37s).

 

Małgorzata Wierzbowska bieg na 400 metrów ukończyła z czasem 66,72s, Aleksandra Kuklińska tą samą odległość pokonała w 69,99s, a Izabela Marcińczyk po 2 minutach i 37,54 sekundach dobiegła do mety na 800 metrów.


JBB

Zawody lekkoatletyczne odbyły się w niedzielę 23 czerwca na stadionie AWF w Warszawie.

 

(mp)

Odsłon: 3333
Komentarzy: 0
07:05, 27.06.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Żebrowska: Wiem, że najlepsze jeszcze przede mną

Żebrowska: Wiem, że najlepsze jeszcze przede mną

Magdalena Żebrowska wraz z reprezentacją Polski sięgnęła po drużynowe mistrzostwo Europy. Zawody rozegrane w miniony weekend były historyczne. Biało-czerwoni zwyciężyli w klasyfikacji generalnej pierwszy raz w historii, wyprzedzając m.in. Niemcy i Francję.

Polska drużynowym mistrzem Europy w lekkoatletyce. Złoto również dla Żebrowskiej!

Polska drużynowym mistrzem Europy w lekkoatletyce. Złoto również dla Żebrowskiej!

Po raz pierwszy w historii reprezentacja Polski w lekkoatletyce sięgnęła po drużynowe mistrzostwo Europy. Do historycznego sukcesu biało-czerwonych małą cegiełkę dołożyła Magdalena Żebrowska, która zaprezentowała się w konkursie skoku w dal.

Cross na Ostrej Łące z emocjami (zdjęcia, wideo)

Cross na Ostrej Łące z emocjami (zdjęcia, wideo)

Po raz siódmy biegacze wzięli udział w Crossie na Ostrej Łące. Wydarzenie zorganizowane w ramach Trzeźwościowego Pikniku Rodzinnego przyciągnęło na linię startu ponad 200 zawodników. Poznaj zwycięzców czterech biegów w dwóch kategoriach - kobiet i mężczyzn.

Wysoka pozycja Martyny Budziłek w Gdańsku

Wysoka pozycja Martyny Budziłek w Gdańsku

23-letnia zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka zaprezentowała się z dobrej strony w 26 edycji biegu świętego Dominika w Gdańsku. Na 341 kobiet, które ukończyły bieg Martyna Budziłek zajęła siedemnaste miejsce. Wśród swoich rówieśników była szósta.

Biegacze oddali hołd powstańcom

Biegacze oddali hołd powstańcom

Blisko 13 tys. osób wystartowało w biegu w stolicy kraju, by uczcić pamięć uczestników zrywu z 1 sierpnia 1944 roku. W wydarzeniu wzięli udział również członkowie grupy Biegam Bo Lubię Ostrołęka. Impreza odbyła się, w sobotni wieczór 27 lipca, w świetlne płonących zniczy.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo