« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 21 sierpnia 2019 r., imieniny Joanny, Kazimiery, Wiktorii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Klaudia Baczewska na podium ekstremalnego biegu

Klaudia Baczewska walcząca ze swoimi słabościami na trasie biegu Rzeźnik Enigma
Klaudia Baczewska walcząca ze swoimi słabościami na trasie biegu Rzeźnik Enigma
(fot. archiwum prywatne)

Klaudia Baczewska po raz kolejny zapisała na swoim koncie wartościowy wynik. Zawodniczka stowarzyszenia Biegam Bo Lubię Ostrołęka zajęła trzecie miejsce w biegu Rzeźnik Enigma. Ostrołęczanka przebiegła prawie 29 km ekstremalnej trasy w czasie 03:48:52.75.


Biegaczka z Ostrołęki zajęła trzecie miejsce w kategorii open kobiet dobiegając do mety 34 minuty i 36 sekund za triumfującą Agą Bratek z Gliwic. W kategorii K20 nie miała jednak sobie równych.

Reklama

 

Na trasie biegu uczestnicy musieli zmierzyć się z zagadkami i zadaniami, po których wykonaniu otrzymywało się opaskę, uprawniającą do kontynuacji wyścigu.

 

- Ten punkt był wspaniałym urozmaiceniem, ale to jednak trasa sprawiła, że rzeźnicka Enigma była moją przygodą życia. Z czymś takim jeszcze nigdy się nie spotkałam - wyjaśnia Klaudia Baczewska.

Biegacze musieli się zmierzyć z wieloma trudnościami. Były ogromne podbiegi, pionowe ściany, tony błota i wysokie trawy. Największą przeszkodą była jednak walka z samym sobą.

 

- Pierwszy krok postawiłam w Bieszczadach zimą. Zmierzyłam się ze swoim lękiem. A teraz, latem udowodniłam sobie, że mogę wszystko - dodaje ostrołęcka biegaczka.

 

W kategorii open zawodniczka Biegam Bo Lubię Ostrołęka zajęła wysokie 23 miejsce na 136 startujących. Wygrał Witold Kociołek z Krakowa z czasem 02:57:47.35.


Łubudu

W festiwalu biegów Rzeźnika wzięli udział również inni reprezentanci stowarzyszenia Biegam Bo Lubię Ostrołęka. Na dystansie 80 km w parach wystartowali Dorota Korzep-Czekalska i Maciej Sulewski. Bieg ukończyli z czasem 15:05:13. Marek Będźkowski ukończył 107-kilometrową trasę, a Mariusz Czekalski zmierzył się z Rzeźnikiem na dystansie 52,5 km. W Bieszczadach trzeci w swojej kategorii wiekowej w "Dyszce na Jeleni Skok" był Tomasz Stolarczyk. Na tym dystansie wystartowali również: Joanna Stolarczyk, Katarzyna Sulewska, Maciej Sulewski, Marek Będźkowski i Mariusz Czekalski. Mateusz Czekalski, najmłodszy uczestnik tej wyprawy, wziął udział w biegu na 500 metrów.

 

Z najlepszej strony zaprezentował się ostrołęczanin Bartek Pliszka, który wygrał Rzeźnika Ultra. 148-kilometrowy bieg ukończył po 24 godzinach 28 minutach i 14 sekundach.

 

(mp)

Odsłon: 5056
Komentarzy: 8
07:05, 29.06.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Żebrowska: Wiem, że najlepsze jeszcze przede mną

Żebrowska: Wiem, że najlepsze jeszcze przede mną

Magdalena Żebrowska wraz z reprezentacją Polski sięgnęła po drużynowe mistrzostwo Europy. Zawody rozegrane w miniony weekend były historyczne. Biało-czerwoni zwyciężyli w klasyfikacji generalnej pierwszy raz w historii, wyprzedzając m.in. Niemcy i Francję.

Polska drużynowym mistrzem Europy w lekkoatletyce. Złoto również dla Żebrowskiej!

Polska drużynowym mistrzem Europy w lekkoatletyce. Złoto również dla Żebrowskiej!

Po raz pierwszy w historii reprezentacja Polski w lekkoatletyce sięgnęła po drużynowe mistrzostwo Europy. Do historycznego sukcesu biało-czerwonych małą cegiełkę dołożyła Magdalena Żebrowska, która zaprezentowała się w konkursie skoku w dal.

Cross na Ostrej Łące z emocjami (zdjęcia, wideo)

Cross na Ostrej Łące z emocjami (zdjęcia, wideo)

Po raz siódmy biegacze wzięli udział w Crossie na Ostrej Łące. Wydarzenie zorganizowane w ramach Trzeźwościowego Pikniku Rodzinnego przyciągnęło na linię startu ponad 200 zawodników. Poznaj zwycięzców czterech biegów w dwóch kategoriach - kobiet i mężczyzn.

Wysoka pozycja Martyny Budziłek w Gdańsku

Wysoka pozycja Martyny Budziłek w Gdańsku

23-letnia zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka zaprezentowała się z dobrej strony w 26 edycji biegu świętego Dominika w Gdańsku. Na 341 kobiet, które ukończyły bieg Martyna Budziłek zajęła siedemnaste miejsce. Wśród swoich rówieśników była szósta.

Biegacze oddali hołd powstańcom

Biegacze oddali hołd powstańcom

Blisko 13 tys. osób wystartowało w biegu w stolicy kraju, by uczcić pamięć uczestników zrywu z 1 sierpnia 1944 roku. W wydarzeniu wzięli udział również członkowie grupy Biegam Bo Lubię Ostrołęka. Impreza odbyła się, w sobotni wieczór 27 lipca, w świetlne płonących zniczy.

» Wasze komentarze

Brawa @ 16:00, 29.06.2019r. IP: *

Gratulacje dla Klaudii, ale chyba tytuł powinien brzmieć Bartosz Pliszka zwycięzcą ekstremalnego biegu...

Biegaczka @ 16:11, 29.06.2019r. IP: *.*.6.199

Brawo dla Wszystkich Ostrołęczan za odwagę,piękne emocje których dostarczyliście oraz za pokonany dystans.Szacun

skut @ 17:51, 29.06.2019r. IP: *

Gość wygrał Rzeźnika Ultra czyli 148 km, a dziennikarzyna pisze o tym na końcu krótką wzmiankę

biegacz @ 22:57, 29.06.2019r. IP: *

Jam można zamieścić taki tytuł i na końcu napisać o ZWYCIĘZCY?
Wstydźcie się!
Klaudio nasza koleżanko zadziałaj sama aby ten tytuł zmienić!

Bartosz Pliszka z Ostrołęki wygrał ŻEŹNIKA ULTRA!
(Inni ostrołęczanie również odnieśli sukcesy)

i
na samym dole wszyscy ostrołęczanie powinni być wymienieni
tyle.

Ppp @ 08:58, 30.06.2019r. IP: *.*.9.43

Ale zenada. Wspolczuje Bartoszowi.

Zmien ten tytul matole znam Klaudie i wiem ze teraz ona przez ciebie sie wstydzi.

do Ppp @ 10:47, 30.06.2019r. IP: *.*.164.239

No, na pewno jak pewnie sama napisała ten artykuł. Przecież w MO pracuje jej brat co z nim mieszka. Gratki dla Bartka!

Tez biegacz @ 13:30, 01.07.2019r. IP: *.*.179.191

Zazdrośnicy. gratulacje wiem co to bieg w ekstremalnych warunkach i wielki szacun dziewczyno

ah @ 14:13, 01.07.2019r. IP: *.*.42.1

Zawsze pisze się o tych co mają znajomości. To prosta zależność. Nie ważne, że ktoś inny dokonał czegoś spektakularnego. Gwiazda jest jedna ! Nie masz znajomości to rób swoje i siedź cicho. Nikt nie musi o Tobie wiedzieć. Taka nasza ostrołęcka natura.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo