« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 10 grudnia 2019 r., imieniny Danieli, Julii, Eulalii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Klaudia Baczewska na podium ekstremalnego biegu

Klaudia Baczewska walcząca ze swoimi słabościami na trasie biegu Rzeźnik Enigma
Klaudia Baczewska walcząca ze swoimi słabościami na trasie biegu Rzeźnik Enigma
(fot. archiwum prywatne)

Klaudia Baczewska po raz kolejny zapisała na swoim koncie wartościowy wynik. Zawodniczka stowarzyszenia Biegam Bo Lubię Ostrołęka zajęła trzecie miejsce w biegu Rzeźnik Enigma. Ostrołęczanka przebiegła prawie 29 km ekstremalnej trasy w czasie 03:48:52.75.


Biegaczka z Ostrołęki zajęła trzecie miejsce w kategorii open kobiet dobiegając do mety 34 minuty i 36 sekund za triumfującą Agą Bratek z Gliwic. W kategorii K20 nie miała jednak sobie równych.

Reklama

 

Na trasie biegu uczestnicy musieli zmierzyć się z zagadkami i zadaniami, po których wykonaniu otrzymywało się opaskę, uprawniającą do kontynuacji wyścigu.

 

- Ten punkt był wspaniałym urozmaiceniem, ale to jednak trasa sprawiła, że rzeźnicka Enigma była moją przygodą życia. Z czymś takim jeszcze nigdy się nie spotkałam - wyjaśnia Klaudia Baczewska.

Biegacze musieli się zmierzyć z wieloma trudnościami. Były ogromne podbiegi, pionowe ściany, tony błota i wysokie trawy. Największą przeszkodą była jednak walka z samym sobą.

 

- Pierwszy krok postawiłam w Bieszczadach zimą. Zmierzyłam się ze swoim lękiem. A teraz, latem udowodniłam sobie, że mogę wszystko - dodaje ostrołęcka biegaczka.

 

W kategorii open zawodniczka Biegam Bo Lubię Ostrołęka zajęła wysokie 23 miejsce na 136 startujących. Wygrał Witold Kociołek z Krakowa z czasem 02:57:47.35.


JBB

W festiwalu biegów Rzeźnika wzięli udział również inni reprezentanci stowarzyszenia Biegam Bo Lubię Ostrołęka. Na dystansie 80 km w parach wystartowali Dorota Korzep-Czekalska i Maciej Sulewski. Bieg ukończyli z czasem 15:05:13. Marek Będźkowski ukończył 107-kilometrową trasę, a Mariusz Czekalski zmierzył się z Rzeźnikiem na dystansie 52,5 km. W Bieszczadach trzeci w swojej kategorii wiekowej w "Dyszce na Jeleni Skok" był Tomasz Stolarczyk. Na tym dystansie wystartowali również: Joanna Stolarczyk, Katarzyna Sulewska, Maciej Sulewski, Marek Będźkowski i Mariusz Czekalski. Mateusz Czekalski, najmłodszy uczestnik tej wyprawy, wziął udział w biegu na 500 metrów.

 

Z najlepszej strony zaprezentował się ostrołęczanin Bartek Pliszka, który wygrał Rzeźnika Ultra. 148-kilometrowy bieg ukończył po 24 godzinach 28 minutach i 14 sekundach.

 

(mp)

Odsłon: 6463
Komentarzy: 8
07:05, 29.06.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęczanie na zawodach w Spale

Ostrołęczanie na zawodach w Spale

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale gościł lekkoatletów z roczników 2007 i 2008. Młodzi zawodnicy rywalizowali w finale czwartej edycji ogólnopolskich halowych czwartków lekkoatletycznych. W zawodach nie zabrakło reprezentantów z Ostrołęki.

'Atmosfera podczas biegu była powalająca'. Dorota Rypina-Gałązka przebiegła nowojorski maraton

"Atmosfera podczas biegu była powalająca". Dorota Rypina-Gałązka przebiegła nowojorski maraton

53513 osób wzięło udział w maratonie po ulicach Nowego Jorku. W wydarzeniu wzięła również udział Dorota Rypina-Gałązka, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce. Na pewno ten bieg zapadnie na długo w jej pamięci.

Zawodnicy OKLA na badaniach do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok

Zawodnicy OKLA na badaniach do zaplecza kadry narodowej na przyszły rok

Dziewięcioro zawodników Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ma szansę trafić do zaplecza kadry narodowej na 2020 rok. Czworo z nich w listopadzie przejdzie specjalne badania, a pozostali mogą zakwalifikować się bez przechodzenia testów.

Rotacje kadrowe w UKS Siódemka Ostrołęka

Rotacje kadrowe w UKS Siódemka Ostrołęka

Dwie zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka, po zdanej maturze i podjęciu studiów, kontynuuje swoją przygodę z lekką atletyką w nowych klubach. Niestety utalentowana Marta Łada zawiesiła swoją dotychczasową przygodę ze sportem.

Międzypowiatowe biegi w Ostrołęce (zdjęcia)

Międzypowiatowe biegi w Ostrołęce (zdjęcia)

Młodzi lekkoatleci z powiatów ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego i wyszkowskiego rywalizowali w międzypowiatowych biegach przełajowych na terenach położonych nad Narwią. Walka odbywała się w trzech kategoriach wiekowych - dzieci, młodzież, licealiada.

» Wasze komentarze

Brawa @ 16:00, 29.06.2019r. IP: *

Gratulacje dla Klaudii, ale chyba tytuł powinien brzmieć Bartosz Pliszka zwycięzcą ekstremalnego biegu...

Biegaczka @ 16:11, 29.06.2019r. IP: *.*.6.199

Brawo dla Wszystkich Ostrołęczan za odwagę,piękne emocje których dostarczyliście oraz za pokonany dystans.Szacun

skut @ 17:51, 29.06.2019r. IP: *

Gość wygrał Rzeźnika Ultra czyli 148 km, a dziennikarzyna pisze o tym na końcu krótką wzmiankę

biegacz @ 22:57, 29.06.2019r. IP: *

Jam można zamieścić taki tytuł i na końcu napisać o ZWYCIĘZCY?
Wstydźcie się!
Klaudio nasza koleżanko zadziałaj sama aby ten tytuł zmienić!

Bartosz Pliszka z Ostrołęki wygrał ŻEŹNIKA ULTRA!
(Inni ostrołęczanie również odnieśli sukcesy)

i
na samym dole wszyscy ostrołęczanie powinni być wymienieni
tyle.

Ppp @ 08:58, 30.06.2019r. IP: *.*.9.43

Ale zenada. Wspolczuje Bartoszowi.

Zmien ten tytul matole znam Klaudie i wiem ze teraz ona przez ciebie sie wstydzi.

do Ppp @ 10:47, 30.06.2019r. IP: *.*.164.239

No, na pewno jak pewnie sama napisała ten artykuł. Przecież w MO pracuje jej brat co z nim mieszka. Gratki dla Bartka!

Tez biegacz @ 13:30, 01.07.2019r. IP: *.*.179.191

Zazdrośnicy. gratulacje wiem co to bieg w ekstremalnych warunkach i wielki szacun dziewczyno

ah @ 14:13, 01.07.2019r. IP: *.*.42.1

Zawsze pisze się o tych co mają znajomości. To prosta zależność. Nie ważne, że ktoś inny dokonał czegoś spektakularnego. Gwiazda jest jedna ! Nie masz znajomości to rób swoje i siedź cicho. Nikt nie musi o Tobie wiedzieć. Taka nasza ostrołęcka natura.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo