Klaudia Baczewska na podium ekstremalnego biegu

Klaudia Baczewska walcząca ze swoimi słabościami na trasie biegu Rzeźnik Enigma
(fot. archiwum prywatne)

Klaudia Baczewska po raz kolejny zapisała na swoim koncie wartościowy wynik. Zawodniczka stowarzyszenia Biegam Bo Lubię Ostrołęka zajęła trzecie miejsce w biegu Rzeźnik Enigma. Ostrołęczanka przebiegła prawie 29 km ekstremalnej trasy w czasie 03:48:52.75.

Biegaczka z Ostrołęki zajęła trzecie miejsce w kategorii open kobiet dobiegając do mety 34 minuty i 36 sekund za triumfującą Agą Bratek z Gliwic. W kategorii K20 nie miała jednak sobie równych.

Na trasie biegu uczestnicy musieli zmierzyć się z zagadkami i zadaniami, po których wykonaniu otrzymywało się opaskę, uprawniającą do kontynuacji wyścigu.

- Ten punkt był wspaniałym urozmaiceniem, ale to jednak trasa sprawiła, że rzeźnicka Enigma była moją przygodą życia. Z czymś takim jeszcze nigdy się nie spotkałam - wyjaśnia Klaudia Baczewska.

Biegacze musieli się zmierzyć z wieloma trudnościami. Były ogromne podbiegi, pionowe ściany, tony błota i wysokie trawy. Największą przeszkodą była jednak walka z samym sobą.

- Pierwszy krok postawiłam w Bieszczadach zimą. Zmierzyłam się ze swoim lękiem. A teraz, latem udowodniłam sobie, że mogę wszystko - dodaje ostrołęcka biegaczka.

W kategorii open zawodniczka Biegam Bo Lubię Ostrołęka zajęła wysokie 23 miejsce na 136 startujących. Wygrał Witold Kociołek z Krakowa z czasem 02:57:47.35.

W festiwalu biegów Rzeźnika wzięli udział również inni reprezentanci stowarzyszenia Biegam Bo Lubię Ostrołęka. Na dystansie 80 km w parach wystartowali Dorota Korzep-Czekalska i Maciej Sulewski. Bieg ukończyli z czasem 15:05:13. Marek Będźkowski ukończył 107-kilometrową trasę, a Mariusz Czekalski zmierzył się z Rzeźnikiem na dystansie 52,5 km. W Bieszczadach trzeci w swojej kategorii wiekowej w "Dyszce na Jeleni Skok" był Tomasz Stolarczyk. Na tym dystansie wystartowali również: Joanna Stolarczyk, Katarzyna Sulewska, Maciej Sulewski, Marek Będźkowski i Mariusz Czekalski. Mateusz Czekalski, najmłodszy uczestnik tej wyprawy, wziął udział w biegu na 500 metrów.

Z najlepszej strony zaprezentował się ostrołęczanin Bartek Pliszka, który wygrał Rzeźnika Ultra. 148-kilometrowy bieg ukończył po 24 godzinach 28 minutach i 14 sekundach.