« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 28 maja 2020 r., imieniny Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Moja Ostrołęka

Aktualności

Niedźwiecki z brązem na mistrzostwach Polski

Damian Niedźwiecki na najniższym stopniu podium
Damian Niedźwiecki na najniższym stopniu podium
(fot. OKLA)

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu trwają lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 20. W zawodach z dobrej strony zaprezentował się Damian Niedźwiecki. Kulomiot ustanowił nowy rekord życiowy i zdobył brązowy medal.


Podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów rywalizował w pierwszym dniu lekkoatletycznych mistrzostw Polski U-20.

Reklama

 

18-latek miał silną konkurencję. Miotacz reprezentujący OKLA Ostrołęka mimo osiągniętego rezultatu 18,47 m i pobitego rekordu życiowego zajął trzecie miejsce. Lepszymi wynikami od Damiana Niedźwieckiego mogli się pochwalić Piotr Goździewicz z Kalisza - 19,31 m i Wojciech Marok ze Środy Wielkopolskiej - 19,27 m.

 

W tym samym konkursie piąte miejsce zajął Oskar Żebrowski. Zawodnik OKLA Ostrołęka uzyskał w swoim najlepszym rzucie odległość 17,27 m, również bijąc dotychczasową życiówkę. W zawodach wzięło udział dwunastu kulomiotów.

 

Cała trójka najlepszych juniorów w kraju w pchnięciu kulą, dzięki osiągniętych wynikom, posiada prawo występu w mistrzostwach Europy, które zaplanowane są w dniach 18-21 lipca br. w szwedzkim Borås.


JBB

W biegu na 800 metrów zaprezentowała się Katarzyna Butler. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego zajęła 14 miejsce z czasem 2 min i 16,47 sek.

 

Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 20 rozpoczęły się w środę 3 lipca, a zakończą się dziś o godz. 17.30 sztafetą 4 x 400 metrów kobiet i mężczyzn.

 

(mp)

Odsłon: 5376
Komentarzy: 2
07:35, 05.07.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

'Ten bieg jest bliski mojemu sercu'. Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

"Ten bieg jest bliski mojemu sercu". Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

W najbliższą niedzielę 31 maja powinna odbyć się dwudziesta szósta edycja Półmaratonu Kurpiowskiego. W związku z pandemią koronawirusa, MZOS-TiIT postanowił przenieść wydarzenia na 2021 rok. Przemysław Dąbrowski upamiętni jednak ten bieg.

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

W związku z pandemią koronawirusa, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce dbając o zdrowie uczestników, wolontariuszy i kibiców podjął decyzję o przeniesieniu XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego na 2021 rok.

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

W dziesięciu miastach w Polsce, na przełomie 2019 i 2020 roku, odbywał się cykl biegów przełajowych na dystansie 5 kilometrów pod nazwą City Trail. W olsztyńskiej edycji tych biegów w klasyfikacji kobiet wygrała Martyna Budziłek z UKS Siódemka Ostrołęka.

Lekkoatleci OKLA z nagrodami

Lekkoatleci OKLA z nagrodami

Karolina Grzeszczyk, Sebastian Moszczyński, Damian Niedźwiecki i Oskar Żebrowski to zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, którzy zostali docenieni przez prezydenta Łukasza Kulika za osiągnięcia uzyskane w minionym roku.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2021 roku. Sportowcy mają czas na przygotowania

Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2021 roku. Sportowcy mają czas na przygotowania

Międzynarodowy Komitet Olimpijski potwierdził, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca 2021 roku. Podjęta decyzja jest równoznaczna z przesunięciem lekkoatletycznych mistrzostw świata na sezon 2022. Czy w wydarzeniach wezmą udział nasi sportowcy?

» Wasze komentarze

LA @ 09:07, 05.07.2019r. IP: *.*.153.212

Brawo dla lekkoatletów z Ostrołęki!
A sympatycy piłki kopanej nadal twierdzą, że w Ostrołęce najważniejsza jest piłka kopana - nie widzą sukcesów LA i domagają się aby prezentować co takiego zdobyli lekkoatleci.

Twierdzą również, że stadion w Ostrołęce powinien być bardziej piłkarski niż lekkoatletyczny ha ha

LA zasługuje na dobry stadion w Ostrołęce!

do LA @ 10:22, 05.07.2019r. IP: *.*.158.83

Pewnie chodzi o popularność dyscypliny. Nawet na MO można zaobserwować ostatnie 10 najbardziej poczytnych artykułów. Ze świecą szukać artykułów związanych z lekkoatletyką.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo