« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 16 września 2019 r., imieniny Edyty, Kornela, Kamili

Moja Ostrołęka

Aktualności

Niedźwiecki z brązem na mistrzostwach Polski

Damian Niedźwiecki na najniższym stopniu podium
Damian Niedźwiecki na najniższym stopniu podium
(fot. OKLA)

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu trwają lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 20. W zawodach z dobrej strony zaprezentował się Damian Niedźwiecki. Kulomiot ustanowił nowy rekord życiowy i zdobył brązowy medal.


Podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów rywalizował w pierwszym dniu lekkoatletycznych mistrzostw Polski U-20.

Reklama

 

18-latek miał silną konkurencję. Miotacz reprezentujący OKLA Ostrołęka mimo osiągniętego rezultatu 18,47 m i pobitego rekordu życiowego zajął trzecie miejsce. Lepszymi wynikami od Damiana Niedźwieckiego mogli się pochwalić Piotr Goździewicz z Kalisza - 19,31 m i Wojciech Marok ze Środy Wielkopolskiej - 19,27 m.

 

W tym samym konkursie piąte miejsce zajął Oskar Żebrowski. Zawodnik OKLA Ostrołęka uzyskał w swoim najlepszym rzucie odległość 17,27 m, również bijąc dotychczasową życiówkę. W zawodach wzięło udział dwunastu kulomiotów.

 

Cała trójka najlepszych juniorów w kraju w pchnięciu kulą, dzięki osiągniętych wynikom, posiada prawo występu w mistrzostwach Europy, które zaplanowane są w dniach 18-21 lipca br. w szwedzkim Borås.


JBB

W biegu na 800 metrów zaprezentowała się Katarzyna Butler. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego zajęła 14 miejsce z czasem 2 min i 16,47 sek.

 

Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 20 rozpoczęły się w środę 3 lipca, a zakończą się dziś o godz. 17.30 sztafetą 4 x 400 metrów kobiet i mężczyzn.

 

(mp)

Odsłon: 3327
Komentarzy: 2
07:35, 05.07.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kolejne wartościowe starty UKS Siódemka

Kolejne wartościowe starty UKS Siódemka

W miniony weekend zawodnicy ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka zapisali na swoim koncie dobre wyniki. Najlepiej zaprezentował się Karol Rogoziński, który w Biegu Kolejarza na 3000 metrów stanął na drugim stopniu podium.

Pięć medali OKLA w Olecku

Pięć medali OKLA w Olecku

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki z dobrej strony zaprezentowali się na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U-16 w Olecku. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów, Andrzeja Danelskiego i Bartosza Witkowskiego zdobyli pięć medali.

Bieg Kolejarza dla Dąbrowskiego (zdjęcia, wideo)

Bieg Kolejarza dla Dąbrowskiego (zdjęcia, wideo)

Przemysław Dąbrowski zwyciężył w piątej edycji Biegu Kolejarza na dystansie 3 km. Drugi na linii mety zameldował się ubiegłoroczny triumfator - Karol Rogoziński z Dzbenina. Wśród kobiet najlepsza okazała się Weronika Lenkiewicz z Ostrołęki.

OKLA zaprasza na Mityng Młodzików

OKLA zaprasza na Mityng Młodzików

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki zaprasza do udziału w Mityngu Młodzików U-16 i U-14. Zawody zostaną przeprowadzone we wtorek 17 września na stadionie MZOS-TiIT przy ulicy Witosa 1. Początek rywalizacji został zaplanowany na godz. 15.00.

Jesienne bieganie w Lelisie (zdjęcia, wideo)

Jesienne bieganie w Lelisie (zdjęcia, wideo)

Dzieci i młodzież z roczników 2005 i młodszych rywalizowali na wielu dystansach podczas jesiennych biegów w Lelisie. Uczestnicy wydarzenia walczyli o puchar marszałka województwa mazowieckiego, starosty powiatu ostrołęckiego i wójta gminy Lelis.

» Wasze komentarze

LA @ 09:07, 05.07.2019r. IP: *.*.153.212

Brawo dla lekkoatletów z Ostrołęki!
A sympatycy piłki kopanej nadal twierdzą, że w Ostrołęce najważniejsza jest piłka kopana - nie widzą sukcesów LA i domagają się aby prezentować co takiego zdobyli lekkoatleci.

Twierdzą również, że stadion w Ostrołęce powinien być bardziej piłkarski niż lekkoatletyczny ha ha

LA zasługuje na dobry stadion w Ostrołęce!

do LA @ 10:22, 05.07.2019r. IP: *.*.158.83

Pewnie chodzi o popularność dyscypliny. Nawet na MO można zaobserwować ostatnie 10 najbardziej poczytnych artykułów. Ze świecą szukać artykułów związanych z lekkoatletyką.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo