« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 17 lipca 2019 r., imieniny Anety, Aleksego, Julietty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mistrzostwa Europy z udziałem MKKK Shinkyokushin

(fot. MKKK Shinkyokushin)

W czeskiej Pradze w dniach 27-29 czerwca najlepsi karatecy Starego Kontynentu rywalizowali w mistrzostwach Europy kadetów, juniorów i młodzieżowców. Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate Shinkyokushin reprezentowały trzy zawodniczki.


Podopieczne sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca rywalizowały w kategoriach kadetów i młodzieżowców.

Reklama

 

Kinga Kot zajęła szóste miejsce w kategorii 60-65 kg wśród młodzieżowców. Zawodniczka MKKK Shinkyokushin przegrała o wejście do strefy medalowej z Bettiną Gorog. Sędziowie po dwóch dogrywkach wskazali na zawodniczkę z Węgier. Konkurencję wygrała Natalia Korzec z Polski, przed Wiktorią Zibarovą z Litwy, pogromczynią Kingi i Elizą Rackevic z Litwy.

 

W kategorii 50-55 kg U-16 zaprezentowała się Olga Boruch. Podopieczna sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca po zwycięstwie z wyżej notowaną Litwinką przegrała z Niemką Mileną Belimov, późniejszą mistrzynią Europy. Ostatecznie Olga zajęła piąte miejsce. Podium uzupełniły Kateryna Hurina z Ukrainy, Sabina Barkauskaite z Litwy i Ajandek Fandak z Węgier.

 

Ostatnią reprezentantką MKKK Shinkyokushin na mistrzostwach Europy w czeskiej Pradze była Katarzyna Lisiewska. Karateczka uległa Węgierce i zajęła finalnie siódme miejsce. Mistrzynią Europy w kategorii U-16 +65 kg została Marija Sekunda z Litwy. Kolejne miejsca zajęły Sara Makk i Henrietta Gergely - obie z Węgier oraz Kornelija Klastaitytė z Litwy.


Łubudu

- Po cichu liczyliśmy na medal. Tym razem jednak się nie udało. Mimo wszystko dziękujemy zawodniczkom za zaangażowanie podczas zawodów oraz ogromną wolę walki. Na pewno doświadczenie uzyskane podczas zawodów w Pradze zaprocentuje w przyszłości - powiedział w rozmowie z naszym portalem sensei Artur Prusiński.

 

(mp)

Odsłon: 859
Komentarzy: 1
07:55, 05.07.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Sęk i Opęchowska nagrodzone przez starostę

Sęk i Opęchowska nagrodzone przez starostę

Reprezentantki Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin otrzymały, podczas ostatniej sesji rady powiatu, nagrody okolicznościowe starosty ostrołęckiego. Włodarz powiatu uhonorował utalentowane zawodniczki - Beatę Opęchowską i Julitę Sęk.

Brąz Beaty Opęchowskiej na All American Open

Brąz Beaty Opęchowskiej na All American Open

Beata Opęchowska z Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin zdobyła brązowy medal w prestiżowych otwartych mistrzostwach Ameryk. Pierwsze miejsce zajęła Anastasia Khasanova z Rosji, a drugie Polka - Maria Jasko. Zawody odbyły się 22 czerwca w Nowym Jorku.

Dobre występy MKKK na zakończenie sezonu

Dobre występy MKKK na zakończenie sezonu

Występem w Mazowieckiej Lidze Karate, w sobotę 8 czerwca, zakończył tegoroczne zmagania Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate Shinkyokushin. Zawodnicy z ostrołęckiego klubu zdobyli sześć złotych medali, dwa srebrne i dwa brązowe.

Worek medali UKS Fight Academy w Suszu

Worek medali UKS Fight Academy w Suszu

Dwunastu zawodników w różnych formułach reprezentowało UKS Fight Academy Ostrołęka na mistrzostwach Polski - Polskiej Federacji Kickboxingu. Podopieczni trenera Arkadiusza Ludwiczaka przywieźli z Suszu aż dwadzieścia sześć medali.

Beata Opęchowska wyróżniona przez prezydenta

Beata Opęchowska wyróżniona przez prezydenta

Reprezentantka Ostrołęckiego KKK Beata Opęchowska otrzymała powołanie od Polskiego Związku Karate na All American Open. W jednych z najbardziej prestiżowych zawodów będzie mogła wziąć udział dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika.

» Wasze komentarze

Była podopieczna :) @ 18:16, 05.07.2019r. IP: *.*.233.153

Artur i Marian, dla Was czas się zatrzymał :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo