« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 26 stycznia 2020 r., imieniny Pauli, Polikarpa, Pauliny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mistrzostwa Europy z udziałem MKKK Shinkyokushin

(fot. MKKK Shinkyokushin)

W czeskiej Pradze w dniach 27-29 czerwca najlepsi karatecy Starego Kontynentu rywalizowali w mistrzostwach Europy kadetów, juniorów i młodzieżowców. Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate Shinkyokushin reprezentowały trzy zawodniczki.


Podopieczne sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca rywalizowały w kategoriach kadetów i młodzieżowców.

Reklama

 

Kinga Kot zajęła szóste miejsce w kategorii 60-65 kg wśród młodzieżowców. Zawodniczka MKKK Shinkyokushin przegrała o wejście do strefy medalowej z Bettiną Gorog. Sędziowie po dwóch dogrywkach wskazali na zawodniczkę z Węgier. Konkurencję wygrała Natalia Korzec z Polski, przed Wiktorią Zibarovą z Litwy, pogromczynią Kingi i Elizą Rackevic z Litwy.

 

W kategorii 50-55 kg U-16 zaprezentowała się Olga Boruch. Podopieczna sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca po zwycięstwie z wyżej notowaną Litwinką przegrała z Niemką Mileną Belimov, późniejszą mistrzynią Europy. Ostatecznie Olga zajęła piąte miejsce. Podium uzupełniły Kateryna Hurina z Ukrainy, Sabina Barkauskaite z Litwy i Ajandek Fandak z Węgier.

 

Ostatnią reprezentantką MKKK Shinkyokushin na mistrzostwach Europy w czeskiej Pradze była Katarzyna Lisiewska. Karateczka uległa Węgierce i zajęła finalnie siódme miejsce. Mistrzynią Europy w kategorii U-16 +65 kg została Marija Sekunda z Litwy. Kolejne miejsca zajęły Sara Makk i Henrietta Gergely - obie z Węgier oraz Kornelija Klastaitytė z Litwy.- Po cichu liczyliśmy na medal. Tym razem jednak się nie udało. Mimo wszystko dziękujemy zawodniczkom za zaangażowanie podczas zawodów oraz ogromną wolę walki. Na pewno doświadczenie uzyskane podczas zawodów w Pradze zaprocentuje w przyszłości - powiedział w rozmowie z naszym portalem sensei Artur Prusiński.

 

(mp)

Odsłon: 5957
Komentarzy: 1
07:55, 05.07.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ciekawe starcia zawodników Fight Academy Ostrołęka w Warszawie (zdjęcia)

Ciekawe starcia zawodników Fight Academy Ostrołęka w Warszawie (zdjęcia)

Zawodnicy ostrołęckiego Fight Academy rywalizowali w minioną niedzielę w stolicy kraju podczas ligi sportów walki pn. "Granda na pięści i giry" oraz otwartych mistrzostwach Warszawy. Podopieczni trenera Arkadiusza Ludwiczaka zanotowali trzy zwycięstwa i jedną porażkę.

Złoty, srebrny i dwa brązowe medale MKKK w Pucharze Polski (zdjęcia)

Złoty, srebrny i dwa brązowe medale MKKK w Pucharze Polski (zdjęcia)

Zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate rywalizowali w minioną sobotę w trzydziestej szóstej edycji Pucharu Polski seniorów i juniorów organizowanego przez Polski Związek Karate. Reprezentantom MKKK udało się zdobyć cztery medale.

OKKK trzeci w Pucharze Polski we Włocławku

OKKK trzeci w Pucharze Polski we Włocławku

Liczna reprezentacja Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin wzięła udział w trzydziestej szóstej edycji Pucharu Polski seniorów i juniorów wszystkich organizacji karate kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate. OKKK drużynowo uplasował się na podium.

Pracowite dni MKKK Shinkyokushin (zdjęcia)

Pracowite dni MKKK Shinkyokushin (zdjęcia)

Zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate uczestniczyli w seminarium z mistrzem świata open z 2007 roku - Takayukim Tsukagoshim. Japoński sensei prowadził treningi w Konstancinie-Jeziornie wraz z wicemistrzem świata open br. Maciejem Mazurem.

Beata Opęchowska czwarta w Europie!

Beata Opęchowska czwarta w Europie!

Reprezentantka Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin walczyła w białoruskim Mińsku w mistrzostwach Europy. Beata Opęchowska zakończyła rywalizację na czwartej pozycji. Na trzecim stopniu podium stanęła inna z Polek - Aleksandra Matysiak.

» Wasze komentarze

Była podopieczna :) @ 18:16, 05.07.2019r. IP: *.*.233.153

Artur i Marian, dla Was czas się zatrzymał :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo