« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 16 lipca 2020 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mistrzostwa Europy z udziałem MKKK Shinkyokushin

(fot. MKKK Shinkyokushin)

W czeskiej Pradze w dniach 27-29 czerwca najlepsi karatecy Starego Kontynentu rywalizowali w mistrzostwach Europy kadetów, juniorów i młodzieżowców. Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate Shinkyokushin reprezentowały trzy zawodniczki.


Podopieczne sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca rywalizowały w kategoriach kadetów i młodzieżowców.

Reklama

 

Kinga Kot zajęła szóste miejsce w kategorii 60-65 kg wśród młodzieżowców. Zawodniczka MKKK Shinkyokushin przegrała o wejście do strefy medalowej z Bettiną Gorog. Sędziowie po dwóch dogrywkach wskazali na zawodniczkę z Węgier. Konkurencję wygrała Natalia Korzec z Polski, przed Wiktorią Zibarovą z Litwy, pogromczynią Kingi i Elizą Rackevic z Litwy.

 

W kategorii 50-55 kg U-16 zaprezentowała się Olga Boruch. Podopieczna sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca po zwycięstwie z wyżej notowaną Litwinką przegrała z Niemką Mileną Belimov, późniejszą mistrzynią Europy. Ostatecznie Olga zajęła piąte miejsce. Podium uzupełniły Kateryna Hurina z Ukrainy, Sabina Barkauskaite z Litwy i Ajandek Fandak z Węgier.

 

Ostatnią reprezentantką MKKK Shinkyokushin na mistrzostwach Europy w czeskiej Pradze była Katarzyna Lisiewska. Karateczka uległa Węgierce i zajęła finalnie siódme miejsce. Mistrzynią Europy w kategorii U-16 +65 kg została Marija Sekunda z Litwy. Kolejne miejsca zajęły Sara Makk i Henrietta Gergely - obie z Węgier oraz Kornelija Klastaitytė z Litwy.


Łubudu

- Po cichu liczyliśmy na medal. Tym razem jednak się nie udało. Mimo wszystko dziękujemy zawodniczkom za zaangażowanie podczas zawodów oraz ogromną wolę walki. Na pewno doświadczenie uzyskane podczas zawodów w Pradze zaprocentuje w przyszłości - powiedział w rozmowie z naszym portalem sensei Artur Prusiński.

 

(mp)

Odsłon: 7828
Komentarzy: 1
07:55, 05.07.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Chcesz poboksować?

Chcesz poboksować?

Czy są tutaj fani boksu? Miasto Ostrołęka zaprasza na bezpłatne zajęcia dla wszystkich chętnych z okazji Sportowych Wakacji w Mieście. Dwa razy w tygodniu można podszlifować formę lub nauczyć się tajników widowiskowej dyscypliny.

Paczuski kolejnym rywalem Łasiewickiego?

Paczuski kolejnym rywalem Łasiewickiego?

Karol Łasiewicki w przyszłym tygodniu powróci do treningów i już czeka na kolejną szansę od od Halny Fight Organization. W specjalnej sondzie kibice wskazali, że rywalem podopiecznego trenera Arkadiusza Ludwiczaka powinien być Kamil Paczuski.

Wykorzystana szansa i apetyt na więcej

Wykorzystana szansa i apetyt na więcej

Karol Łasiewiecki przed tygodniem pokazał wielką klasę i pokonał podczas gali HFO - Aim High przed czasem Rafała Korczaka. Walka została przeprowadzona w kategorii K1 -93 kg, a rywal był sporo cięższy od reprezentanta Fight Academy Ostrołęka.

Zyśk wciąż czeka na kolejną walkę

Zyśk wciąż czeka na kolejną walkę

Przemysław Zyśk wciąż jest niepokonany na zawodowym ringu, ale jego kariera nie może nabrać odpowiedniego tempa. Ostatnią walkę stoczył na początku marca w Łomży, gdzie podczas gali Knockout Boxing Night 10 pokonał 22-letniego Wasyla Kurasowa z Ukrainy.

Karatecy MKKK powalczą dopiero jesienią

Karatecy MKKK powalczą dopiero jesienią

Kolejne imprezy zaplanowane na pierwszą część roku przekładane są na drugą część sezonu. W maju 2020 roku miały odbyć się IX Mistrzostwa Klubowe MKKK Shinkyokushin, jednak ze względu na panujący stan epidemiczny w kraju musiały zostać przełożone na jesień.

» Wasze komentarze

Była podopieczna :) @ 18:16, 05.07.2019r. IP: *.*.233.153

Artur i Marian, dla Was czas się zatrzymał :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo