Wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Mistrzostwa Europy z udziałem MKKK Shinkyokushin

(fot. MKKK Shinkyokushin)

W czeskiej Pradze w dniach 27-29 czerwca najlepsi karatecy Starego Kontynentu rywalizowali w mistrzostwach Europy kadetów, juniorów i młodzieżowców. Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate Shinkyokushin reprezentowały trzy zawodniczki.

Podopieczne sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca rywalizowały w kategoriach kadetów i młodzieżowców.

Kinga Kot zajęła szóste miejsce w kategorii 60-65 kg wśród młodzieżowców. Zawodniczka MKKK Shinkyokushin przegrała o wejście do strefy medalowej z Bettiną Gorog. Sędziowie po dwóch dogrywkach wskazali na zawodniczkę z Węgier. Konkurencję wygrała Natalia Korzec z Polski, przed Wiktorią Zibarovą z Litwy, pogromczynią Kingi i Elizą Rackevic z Litwy.

W kategorii 50-55 kg U-16 zaprezentowała się Olga Boruch. Podopieczna sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca po zwycięstwie z wyżej notowaną Litwinką przegrała z Niemką Mileną Belimov, późniejszą mistrzynią Europy. Ostatecznie Olga zajęła piąte miejsce. Podium uzupełniły Kateryna Hurina z Ukrainy, Sabina Barkauskaite z Litwy i Ajandek Fandak z Węgier.

Ostatnią reprezentantką MKKK Shinkyokushin na mistrzostwach Europy w czeskiej Pradze była Katarzyna Lisiewska. Karateczka uległa Węgierce i zajęła finalnie siódme miejsce. Mistrzynią Europy w kategorii U-16 +65 kg została Marija Sekunda z Litwy. Kolejne miejsca zajęły Sara Makk i Henrietta Gergely - obie z Węgier oraz Kornelija Klastaitytė z Litwy.

- Po cichu liczyliśmy na medal. Tym razem jednak się nie udało. Mimo wszystko dziękujemy zawodniczkom za zaangażowanie podczas zawodów oraz ogromną wolę walki. Na pewno doświadczenie uzyskane podczas zawodów w Pradze zaprocentuje w przyszłości - powiedział w rozmowie z naszym portalem sensei Artur Prusiński.