Piątek, 24 stycznia 2020 r., imieniny Felicji, Tymoteusza, Rafała

Wiktor Kosowski tenisowym mistrzem Kurpi (zdjęcia)

Wiktor Kosowski okazał się najlepszym zawodnikiem tenisowych mistrzostw Kurpi. W finałowym spotkaniu łomżanin pokonał Bartosza Muracha w trzech setach 5:7 6:3 6:4. Na kortach ziemnych przy ulicy Hallera w Ostrołęce rywalizowało trzydziestu tenisistów.

Niespełna 15-letni Wiktor Kosowski z Łomży nie dał szans rywalom. W drodze do finału odprawił z kwitkiem Piotra Charytona 6:2 6:3, Jordana Czapskiego 6:3 6:4, Pawła Muracha 6:2 6:1 i Jakuba Noska 6:1 6:0.

Drugi finalista, Bartosz Murach, w drodze do finału również pokonał czterech rywali. Wygrał z Jędrzejem Nowakiem 6:3 6:3, Bartoszem Nowakiem 6:2 6:3, Mateuszem Matyczakiem 7:6 6:3 i Rafałem Kołodziejskim 2:6 5:1 (krecz Kołodziejskiego).

Pierwszy set finałowego starcia zakończył się na korzyść ostrołęczanina. Bartosz Murach wygrał 7:5 i wiele wskazywało na to, że uda mu się wygrać mistrzostwa Kurpi. Jednak w kolejnych odsłonach finału uaktywnił się niezwykły talent nastolatka z Łomży. Wiktor Kosowski rozstrzygnął kolejne dwa sety (6:3 6:4) na swoją korzyść i ostatecznie zwyciężył 2:1 w setach.

W zawodach wzięło udział 30 zawodników. Nagrody najlepszym tenisistom wręczał Piotr Mrozek, sekretarz Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego i jednocześnie organizator mistrzostw.

Singlowe mistrzostwa Kurpi odbyły się w dniach 6-7 lipca na kortach ziemnych przy ulicy Hallera w Ostrołęce.