Wtorek, 10 grudnia 2019 r., imieniny Danieli, Julii, Eulalii

Martyna Budziłek druga w Olsztynie

Zawodniczka ostrołęckiej "Siódemki" zajęła drugie miejsce wśród kobiet na imprezie biegowej na dystansie 5 kilometrów w Olsztynie. Zawody były zorganizowane, w środę 17 lipca, w ramach cyklu biegów przełajowych pod nazwą City Trail on Tour.

W dniach 15-26 lipca w dziesięciu miastach w Polsce odbywa się cykl biegów przełajowych na dystansie 5 kilometrów pod nazwą City Trail on Tour.

W minioną środę jedna z takich imprez odbyła się w Olsztynie. Na linii startu nie zabrakło Martyny Budziłek, zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka.

Biegaczka pochodząca z Kadzidła spośród 169 startujących kobiet zajęła drugie miejsce z czasem 19 min 22 sek. Przegrała tylko o 15 sekund z Martą Szenk z Bydgoszczy. W kategorii open, na 396 zawodników, Martyna Budziłek została sklasyfikowana na wysokim 24 miejscu.

Bieg wygrał Wiktor Kujawa z Olsztyna z czasem 16 min i 52 sek. Drugie miejsce zajął Wojciech Kopeć (00:17:04), a podium uzupełnił Maciej Wojciechowski ze Szczytna (00:17:12).

Zawody biegowe pn. City Trail on Tour w Olsztynie odbyły się w środę 17 lipca.