Narew pokonała IV-ligowca

Daniel Dworecki, strzelec jednej z bramek

Po dobrym spotkaniu, ostrołęcka Narew pokonała wczoraj w Szepietowie miejscową Spartę 5:2. Gdyby celowniki, podopiecznych trenera Dariusza Narolewskiego, były lepiej ustawione wygrana byłaby bardziej okazała. Niebiesko-czerwoni, mimo wszystko, pokazali dobry futbol.

W poprzednich grach kontrolnych Narew wygrała z Bartnikiem Myszyniec 6:2 i uległa warszawskiej Escoli 0:3. Podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego w niedzielę wrócili na właściwe tory.

W niebiesko-czerwonych barwach w niedzielne popołudnie zagrało szesnastu zawodników. Kadra powoli się krystalizuje, dzięki czemu gra ostrołęckiej drużyny wygląda coraz lepiej.

Pierwszą połowę Narew zakończyła prowadzeniem 2:1, po golach Michała Markowskiego i Konrada Sobotki. Dla gospodarzy strzelił Patryk Fabiszewski. Zaliczka przed drugą odsłoną powinna być bardziej okazała, ale swoje sytuacje zmarnowali Kamil Gontarz, Adrian Gwiazda i Piotr Strzeżysz.

Na początku drugiej połowy w drużynie trenera Dariusza Narolewskiego wkradło się trochę nerwowości, co wykorzystali gospodarze. Sparta w ciągu kilku minut doprowadziła do remisu i wiele wskazywało na to, że gra do samego końca będzie wyrównana. Sygnał do ataku dał Mateusz Sowa, który ruszył lewą flanką i idealnie obsłużył swojego imiennika. Pełtakowi nie pozostało nic innego jak dobre podanie zamienić na bramkę.

Narew w kolejnych minutach zdecydowanie przeważała i następne bramki były kwestią czasu. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Kamil Jastrzębski i Daniel Dworecki, asystowali im przy tym Jakub Grzyb i Kevin Karwowski. Ostatecznie Narew odniosła pewne zwycięstwo nad IV-ligową Spartą Szepietowo 5:2.

W kolejnej grze kontrolnej niebiesko-czerwoni zagrają z Wissą Szczuczyn. Mecz został zaplanowany na piątek 26 lipca.

Sparta Szepietowo - Narew 1962 Ostrołęka 2:5 (1:2)
Bramki: Fabiszewski (dwie) - Markowski, Sobotka, Pełtak, Jastrzębski, Dworecki

Narew: Drężek - Popieniek, Pełtak, Niedźwiecki, Zygmunt - Sobotka, Strzeżysz, Jastrzębski, Markowski, Gontarz - Gwiazda oraz Dworecki, Grzyb, Sowa, Karwowski, Dąbrowski

Odsłon: 21361