« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 października 2019 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Aktualności

Moszczyński szósty w Europie!

(fot. OKLA)

Reprezentant Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki zawody w azerskim Baku zapamięta na długo. Sebastian Moszczyński zadebiutował w koszulce z orzełkiem na piersi. W Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Baku zajął szóste miejsce w stawce.


Eliminacje do olimpijskiego konkursu skoku wzwyż w Baku rozegrano w środę 24 lipca. Aby wywalczyć awans do finału, należało pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości 199 cm. Wyczynu tego dokonał 11 skoczków, dwunasty który również otrzymał kwalifikację do finału skoczył 194 cm.

Reklama

 

Sebastian Moszczyński startował w kwalifikacjach w grupie B. W drugiej próbie pokonał 189 cm, a następnie bez strącenia skoczył na wysokość 194 cm i 199 cm - dzięki temu zajął piąte miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.

 

Finał olimpijskiego festiwalu młodzieży odbył się w piątkowe popołudnie. Moszczyński opuścił pierwszy skok na wysokość 184 cm i zaczął rywalizację od wysokości 189 cm. Zawodnik OKLA Ostrołęka w pierwszej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 189, 193, 197 i 200 cm. Do wysokości 203 cm zostało tylko sześciu zawodników. Poprzeczkę zawieszoną na 203 cm udało się pokonać Sebastianowi w trzeciej próbie. Późniejsze ataki mieszkańca Poścień-Zamion (gm. Chorzele) na 206 cm zakończyły się niepowodzeniem.

 

Ostatecznie Sebastian Moszczyński zakończył rywalizację na szóstym miejscu. Wygrał Yahor Huptar z Białorusi, który pokonał wysokość 218 cm. Kolejne miejsca na podium zajęli Paul Metayer z Francji i Roman Petruk z Ukrainy - obaj skoczyli na wysokość 210 cm. Warto dodać, że wychowanek trenera Andrzeja Danelskiego, a obecnie prowadzony przez trenera Roberta Nazarkiewicza ma niespełna 16 lat.


Esprit

- Start Sebastiana w Baku uważam za udany. Był to jego debiut międzynarodowy i na pewno sprostał wyzwaniu. Ciesze się, że mój podopieczny wrócił do skakania, niewiele osób wie, że na przełomie 2018 i 2019 roku zmagał się z kontuzją, która mogła go wykluczyć definitywnie ze sportu. Sebastian urósł tak szybko, że miał problemy ze zdrowiem. Całe szczęście wszystko dobrze się skończyło i możemy oglądać tego utalentowanego chłopaka na arenach krajowych i międzynarodowych - powiedział w rozmowie z naszym portalem trener Robert Nazarkiewicz.

 

Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy odbył się w dniach 21-27 lipca w azerskim Baku.

Odsłon: 3160
Komentarzy: 1
08:40, 27.07.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Bieg w Susku Starym dla Osiora (zdjęcia, wideo)

Biegacz z Wydmin (pow. giżycki) nie dał szans rywalom w VII Biegu Pamięci Marynarzy i Ułanów poległych w 1920 roku. Bartłomiej Osior, w zawodach rozegranych w Susku Starych, 10-kilometrową trasę ukończył z czasem 32:55.93. Drugi na metę dobiegł Patryk Drężek.

Dąbrowski na podium rzeszowskiego maratonu!

Dąbrowski na podium rzeszowskiego maratonu!

Przemysław Dąbrowski wziął udział w kolejnym maratonie. Tym razem reprezentant gminy Rzekuń wystartował w Rzeszowie i ukończył bieg na drugiej pozycji, przegrywając ze zwycięzcą o zaledwie pięć sekund. Na metę dobiegło 422 z 434 zawodników.

UKS Siódemka na 'czwartkach lekkoatletycznych'

UKS Siódemka na "czwartkach lekkoatletycznych"

Czternaścioro najmłodszych zawodników UKS Siódemka Ostrołęka wzięło udział w ostatnim tegorocznym "czwartku lekkoatletycznym" w Łomży. Młodzi lekkoatleci zdobyli w sumie dwanaście medali, ustanawiając przy tym tyle samo rekordów życiowych.

Dobre wyniki UKS Siódemka w Łomży

Dobre wyniki UKS Siódemka w Łomży

Kolejne zawody "czwartków lekkoatletycznych" mają za sobą młodzi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Tym razem lekkoatleci wrócili do domów z pięcioma złotymi, trzema srebrnymi i trzema brązowymi medalami.

Biegacze sprawdzili swoją kondycję (zdjęcia)

Biegacze sprawdzili swoją kondycję (zdjęcia)

Mieszkańcy miasta i regionu wzięli udział w Teście Coopera. Uczestnicy biegnąc przez 12 minut na bieżni stadionu miejskiego przy ulicy Witosa sprawdzili swoją kondycję fizyczną. Pierwsza grupa biegaczy wystartowała punktualnie o godz. 10.00.

» Wasze komentarze

KK24h @ 08:16, 28.07.2019r. IP: *

Zapraszamy - mamy mnóstwo nagród:
# NAZWA DLA
1 500PLN zwycięzca K i M
2 300PLN II miejsce K i M
3 100PLN III miejsce K i M
4 Puchar OPEN miejsca I, II, III K i M
5 Rower konkurs dzieci do 14 roku życia
6 nagroda rowerowa dzieci kat. KJ,MJ, K1,M1
7 Puchar Mistrzostwa KK24h miejsca I, II, III K i M
8 medal miejsca I, II, III K (kategorie)
9 medal miejsca I, II, III M (kategorie)
10 statuetka Ojciec+Syn, Mama+córka miejsca I, II, III K i M
11 puchar Mistrz gm. Rzekuń miejsca I, II, III K i M
12 nagroda sportowa Mistrz gm. Rzekuń miejsca I, II, III K i M
13 puchar Mistrz miasta Ostrołęki OPEN miejsca I, II, III K i M
14 puchar Mistrz miasta Ostrołęki JUNIOR miejsca I, II, III K i M
15 nagroda sportowa konkurs wszyscy
16 gadżet sportowy do pakietu wszyscy
PRZYBYWAJCIE.
Po szczegóły zapraszamy na naszą stronę domową KK24h kropka peel ;)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo