« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 21 sierpnia 2019 r., imieniny Joanny, Kazimiery, Wiktorii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Moszczyński szósty w Europie!

(fot. OKLA)

Reprezentant Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki zawody w azerskim Baku zapamięta na długo. Sebastian Moszczyński zadebiutował w koszulce z orzełkiem na piersi. W Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Baku zajął szóste miejsce w stawce.


Eliminacje do olimpijskiego konkursu skoku wzwyż w Baku rozegrano w środę 24 lipca. Aby wywalczyć awans do finału, należało pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości 199 cm. Wyczynu tego dokonał 11 skoczków, dwunasty który również otrzymał kwalifikację do finału skoczył 194 cm.

Reklama

 

Sebastian Moszczyński startował w kwalifikacjach w grupie B. W drugiej próbie pokonał 189 cm, a następnie bez strącenia skoczył na wysokość 194 cm i 199 cm - dzięki temu zajął piąte miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.

 

Finał olimpijskiego festiwalu młodzieży odbył się w piątkowe popołudnie. Moszczyński opuścił pierwszy skok na wysokość 184 cm i zaczął rywalizację od wysokości 189 cm. Zawodnik OKLA Ostrołęka w pierwszej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 189, 193, 197 i 200 cm. Do wysokości 203 cm zostało tylko sześciu zawodników. Poprzeczkę zawieszoną na 203 cm udało się pokonać Sebastianowi w trzeciej próbie. Późniejsze ataki mieszkańca Poścień-Zamion (gm. Chorzele) na 206 cm zakończyły się niepowodzeniem.

 

Ostatecznie Sebastian Moszczyński zakończył rywalizację na szóstym miejscu. Wygrał Yahor Huptar z Białorusi, który pokonał wysokość 218 cm. Kolejne miejsca na podium zajęli Paul Metayer z Francji i Roman Petruk z Ukrainy - obaj skoczyli na wysokość 210 cm. Warto dodać, że wychowanek trenera Andrzeja Danelskiego, a obecnie prowadzony przez trenera Roberta Nazarkiewicza ma niespełna 16 lat.


Łubudu

- Start Sebastiana w Baku uważam za udany. Był to jego debiut międzynarodowy i na pewno sprostał wyzwaniu. Ciesze się, że mój podopieczny wrócił do skakania, niewiele osób wie, że na przełomie 2018 i 2019 roku zmagał się z kontuzją, która mogła go wykluczyć definitywnie ze sportu. Sebastian urósł tak szybko, że miał problemy ze zdrowiem. Całe szczęście wszystko dobrze się skończyło i możemy oglądać tego utalentowanego chłopaka na arenach krajowych i międzynarodowych - powiedział w rozmowie z naszym portalem trener Robert Nazarkiewicz.

 

Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy odbył się w dniach 21-27 lipca w azerskim Baku.

Odsłon: 2052
Komentarzy: 1
08:40, 27.07.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Żebrowska: Wiem, że najlepsze jeszcze przede mną

Żebrowska: Wiem, że najlepsze jeszcze przede mną

Magdalena Żebrowska wraz z reprezentacją Polski sięgnęła po drużynowe mistrzostwo Europy. Zawody rozegrane w miniony weekend były historyczne. Biało-czerwoni zwyciężyli w klasyfikacji generalnej pierwszy raz w historii, wyprzedzając m.in. Niemcy i Francję.

Polska drużynowym mistrzem Europy w lekkoatletyce. Złoto również dla Żebrowskiej!

Polska drużynowym mistrzem Europy w lekkoatletyce. Złoto również dla Żebrowskiej!

Po raz pierwszy w historii reprezentacja Polski w lekkoatletyce sięgnęła po drużynowe mistrzostwo Europy. Do historycznego sukcesu biało-czerwonych małą cegiełkę dołożyła Magdalena Żebrowska, która zaprezentowała się w konkursie skoku w dal.

Cross na Ostrej Łące z emocjami (zdjęcia, wideo)

Cross na Ostrej Łące z emocjami (zdjęcia, wideo)

Po raz siódmy biegacze wzięli udział w Crossie na Ostrej Łące. Wydarzenie zorganizowane w ramach Trzeźwościowego Pikniku Rodzinnego przyciągnęło na linię startu ponad 200 zawodników. Poznaj zwycięzców czterech biegów w dwóch kategoriach - kobiet i mężczyzn.

Wysoka pozycja Martyny Budziłek w Gdańsku

Wysoka pozycja Martyny Budziłek w Gdańsku

23-letnia zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka zaprezentowała się z dobrej strony w 26 edycji biegu świętego Dominika w Gdańsku. Na 341 kobiet, które ukończyły bieg Martyna Budziłek zajęła siedemnaste miejsce. Wśród swoich rówieśników była szósta.

Biegacze oddali hołd powstańcom

Biegacze oddali hołd powstańcom

Blisko 13 tys. osób wystartowało w biegu w stolicy kraju, by uczcić pamięć uczestników zrywu z 1 sierpnia 1944 roku. W wydarzeniu wzięli udział również członkowie grupy Biegam Bo Lubię Ostrołęka. Impreza odbyła się, w sobotni wieczór 27 lipca, w świetlne płonących zniczy.

» Wasze komentarze

KK24h @ 08:16, 28.07.2019r. IP: *

Zapraszamy - mamy mnóstwo nagród:
# NAZWA DLA
1 500PLN zwycięzca K i M
2 300PLN II miejsce K i M
3 100PLN III miejsce K i M
4 Puchar OPEN miejsca I, II, III K i M
5 Rower konkurs dzieci do 14 roku życia
6 nagroda rowerowa dzieci kat. KJ,MJ, K1,M1
7 Puchar Mistrzostwa KK24h miejsca I, II, III K i M
8 medal miejsca I, II, III K (kategorie)
9 medal miejsca I, II, III M (kategorie)
10 statuetka Ojciec+Syn, Mama+córka miejsca I, II, III K i M
11 puchar Mistrz gm. Rzekuń miejsca I, II, III K i M
12 nagroda sportowa Mistrz gm. Rzekuń miejsca I, II, III K i M
13 puchar Mistrz miasta Ostrołęki OPEN miejsca I, II, III K i M
14 puchar Mistrz miasta Ostrołęki JUNIOR miejsca I, II, III K i M
15 nagroda sportowa konkurs wszyscy
16 gadżet sportowy do pakietu wszyscy
PRZYBYWAJCIE.
Po szczegóły zapraszamy na naszą stronę domową KK24h kropka peel ;)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo