Poniedziałek, 16 grudnia 2019 r., imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

KK24h na Tatra Road Race w Zakopanem

(fot. archiwum klubu)

Piąta edycja Tatra Road Race przeszła do historii. Na kolarskiej imprezie w Zakopanem nie zabrakło reprezentantów Klubu Kolarskiego 24h. Najlepiej z nich zaprezentował się Tomasz Jarkowski, który w kategorii open zajął 31 miejsce na 507 zawodników.

Klub Kolarski 24h w Zakopanem reprezentowali Tomasz Jarkowski, Dariusz Aleksandrowicz, Rafał Urban i Marek Karczewski.

Najlepszy wynik uzyskał Tomasz Jarkowski. Kolarz w swojej kategorii wiekowej zajął 11 miejsce, a wśród wszystkich kolarzy został sklasyfikowany na 31 miejscu. Ponad 56-kilometrowy dystans z ośmioma sztywnymi podjazdami pokonał w czasie 2 godzin 2 minut i 48 sekund.

Dariusz Aleksandrowicz w kategorii open zameldował się na mecie na 54 miejscu. Rafał Urban dojechał 139, a Marek Karczewski 457. Pełne wyniki z imprezy znajdziecie na stronie timedo.pl.

- Tomek dotarł do mety w podobnym czasie jak przed rokiem, jednak zamierzenie było takie, aby przyjechać w pierwszej dziesiątce. Darek poprawił swój czas z przed roku i planuje kolejną poprawę w następnej edycji. Rafał miał pecha, znów zaliczył defekt roweru i do mety dobiegł. Prezes debiutant poradził sobie z trasą, wjechał wszystkie sztywne podjazdy, co było jego najważniejszym celem na tym wyścigu - relacjonuje Klub Kolarski 24h.

JBB

W wyścigu Tatra Road Race na trasie Hard wystartowało łącznie 616 kolarzy. Zawody ukończyło 507 zawodników, 109 cyklistów zeszło z trasy w trakcie rywalizacji.