Niedziela, 12 lipca 2020 r., imieniny Jana, Pameli, Weroniki

Gadomski drużynowym mistrzem Polski z AZS-AWF

(fot. UKS Siódemka Ostrołęka)

Daniel Gadomski, wychowanek ostrołęckiej Siódemki, który na czas studiów reprezentuje AZS-AWF Warszawa zdobył wraz ze swoim nowym klubem drużynowe mistrzostwo Polski. Finał PZLA odbył się, w czwartek 1 sierpnia, na stadionie w Jeleniej Górze.

W drużynie mistrza Polski, w biegu na 1500 metrów, wystąpił Daniel Gadomski pochodzący z Kadzidła. Wychowanek UKS Siódemka Ostrołęka zajął szóste miejsce z czasem 4 min i 10,45 sekund.

Bieg na 1,5 km wygrał Szymon Żywko z AZS UMCS Lublin z czasem 3:59.58. Drugie miejsce zajął Dariusz Boratyński (KS AZS AWF Wrocław - 4:01.53), a trzecie Grzegorz Kostycz (KS AZS AWF Kraków - 4:02.16).

Warto odnotować, że w finale Polskiego Związku Lekkiej Atletyki rozegranym na stadionie miejskim w Jeleniej Górze wystąpiła również Magdalena Żebrowska. Zawodniczka stawiająca pierwsze lekkoatletyczne kroki w OKLA, pod wodzą Bartosza Witkowskiego, reprezentowała w zawodach swój obecny klub - KS Podlasie Białystok.

23-latka zajęła drugie miejsce w stawce ze skokiem na odległość 6.16 m. Wygrała Gaja Wota z KS AZS AWF Kraków z wynikiem 6.32 m. Zwyciężczyni skakała jednak w dużo lepszym warunkach, z silniejszym wiatrem.

Ostatecznie drużynowe mistrzostwo Polski zdobył AZS-AWF Warszawa, który wyprzedził AZS UMCS Lublin i KS AZS AWF Wrocław. Kolejne miejsca zajęli OŚ AZS Poznań, KS AZS AWF Kraków, KS Podlasie Białystok i RKS Łódź.