« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 września 2019 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Gadomski drużynowym mistrzem Polski z AZS-AWF

(fot. UKS Siódemka Ostrołęka)

Daniel Gadomski, wychowanek ostrołęckiej Siódemki, który na czas studiów reprezentuje AZS-AWF Warszawa zdobył wraz ze swoim nowym klubem drużynowe mistrzostwo Polski. Finał PZLA odbył się, w czwartek 1 sierpnia, na stadionie w Jeleniej Górze.


W drużynie mistrza Polski, w biegu na 1500 metrów, wystąpił Daniel Gadomski pochodzący z Kadzidła. Wychowanek UKS Siódemka Ostrołęka zajął szóste miejsce z czasem 4 min i 10,45 sekund.

Reklama

 

Bieg na 1,5 km wygrał Szymon Żywko z AZS UMCS Lublin z czasem 3:59.58. Drugie miejsce zajął Dariusz Boratyński (KS AZS AWF Wrocław - 4:01.53), a trzecie Grzegorz Kostycz (KS AZS AWF Kraków - 4:02.16).

 

Warto odnotować, że w finale Polskiego Związku Lekkiej Atletyki rozegranym na stadionie miejskim w Jeleniej Górze wystąpiła również Magdalena Żebrowska. Zawodniczka stawiająca pierwsze lekkoatletyczne kroki w OKLA, pod wodzą Bartosza Witkowskiego, reprezentowała w zawodach swój obecny klub - KS Podlasie Białystok.

 

23-latka zajęła drugie miejsce w stawce ze skokiem na odległość 6.16 m. Wygrała Gaja Wota z KS AZS AWF Kraków z wynikiem 6.32 m. Zwyciężczyni skakała jednak w dużo lepszym warunkach, z silniejszym wiatrem.


Esprit

Ostatecznie drużynowe mistrzostwo Polski zdobył AZS-AWF Warszawa, który wyprzedził AZS UMCS Lublin i KS AZS AWF Wrocław. Kolejne miejsca zajęli OŚ AZS Poznań, KS AZS AWF Kraków, KS Podlasie Białystok i RKS Łódź.

Odsłon: 3903
Komentarzy: 2
07:05, 05.08.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

OKLA na mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie

OKLA na mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie rozegrano, w sobotę 14 września, Mistrzostwa Mazowsza Młodzików. W zawodach wzięło udział sześcioro reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. W rywalizacji najlepiej wypadła Karolina Grzeszczyk.

Kolejne wartościowe starty UKS Siódemka

Kolejne wartościowe starty UKS Siódemka

W miniony weekend zawodnicy ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka zapisali na swoim koncie dobre wyniki. Najlepiej zaprezentował się Karol Rogoziński, który w Biegu Kolejarza na 3000 metrów stanął na drugim stopniu podium.

Pięć medali OKLA w Olecku

Pięć medali OKLA w Olecku

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki z dobrej strony zaprezentowali się na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U-16 w Olecku. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów, Andrzeja Danelskiego i Bartosza Witkowskiego zdobyli pięć medali.

Bieg Kolejarza dla Dąbrowskiego (zdjęcia, wideo)

Bieg Kolejarza dla Dąbrowskiego (zdjęcia, wideo)

Przemysław Dąbrowski zwyciężył w piątej edycji Biegu Kolejarza na dystansie 3 km. Drugi na linii mety zameldował się ubiegłoroczny triumfator - Karol Rogoziński z Dzbenina. Wśród kobiet najlepsza okazała się Weronika Lenkiewicz z Ostrołęki.

OKLA zaprasza na Mityng Młodzików

OKLA zaprasza na Mityng Młodzików

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki zaprasza do udziału w Mityngu Młodzików U-16 i U-14. Zawody zostaną przeprowadzone we wtorek 17 września na stadionie MZOS-TiIT przy ulicy Witosa 1. Początek rywalizacji został zaplanowany na godz. 15.00.

» Wasze komentarze

Hehe @ 19:50, 06.08.2019r. IP: *

"Na czas studiów" - co to w ogóle jest? Przecież on jest zawodnikiem AWF-u!

UKS7 @ 09:31, 10.08.2019r. IP: *.*.158.109

Po skończeniu studiów automatycznie staje się ponownie zawodnikiem Siódemki

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo