« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 21 sierpnia 2019 r., imieniny Joanny, Kazimiery, Wiktorii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Gadomski drużynowym mistrzem Polski z AZS-AWF

(fot. UKS Siódemka Ostrołęka)

Daniel Gadomski, wychowanek ostrołęckiej Siódemki, który na czas studiów reprezentuje AZS-AWF Warszawa zdobył wraz ze swoim nowym klubem drużynowe mistrzostwo Polski. Finał PZLA odbył się, w czwartek 1 sierpnia, na stadionie w Jeleniej Górze.


W drużynie mistrza Polski, w biegu na 1500 metrów, wystąpił Daniel Gadomski pochodzący z Kadzidła. Wychowanek UKS Siódemka Ostrołęka zajął szóste miejsce z czasem 4 min i 10,45 sekund.

Reklama

 

Bieg na 1,5 km wygrał Szymon Żywko z AZS UMCS Lublin z czasem 3:59.58. Drugie miejsce zajął Dariusz Boratyński (KS AZS AWF Wrocław - 4:01.53), a trzecie Grzegorz Kostycz (KS AZS AWF Kraków - 4:02.16).

 

Warto odnotować, że w finale Polskiego Związku Lekkiej Atletyki rozegranym na stadionie miejskim w Jeleniej Górze wystąpiła również Magdalena Żebrowska. Zawodniczka stawiająca pierwsze lekkoatletyczne kroki w OKLA, pod wodzą Bartosza Witkowskiego, reprezentowała w zawodach swój obecny klub - KS Podlasie Białystok.

 

23-latka zajęła drugie miejsce w stawce ze skokiem na odległość 6.16 m. Wygrała Gaja Wota z KS AZS AWF Kraków z wynikiem 6.32 m. Zwyciężczyni skakała jednak w dużo lepszym warunkach, z silniejszym wiatrem.Ostatecznie drużynowe mistrzostwo Polski zdobył AZS-AWF Warszawa, który wyprzedził AZS UMCS Lublin i KS AZS AWF Wrocław. Kolejne miejsca zajęli OŚ AZS Poznań, KS AZS AWF Kraków, KS Podlasie Białystok i RKS Łódź.

Odsłon: 3484
Komentarzy: 2
07:05, 05.08.2019r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Żebrowska: Wiem, że najlepsze jeszcze przede mną

Żebrowska: Wiem, że najlepsze jeszcze przede mną

Magdalena Żebrowska wraz z reprezentacją Polski sięgnęła po drużynowe mistrzostwo Europy. Zawody rozegrane w miniony weekend były historyczne. Biało-czerwoni zwyciężyli w klasyfikacji generalnej pierwszy raz w historii, wyprzedzając m.in. Niemcy i Francję.

Polska drużynowym mistrzem Europy w lekkoatletyce. Złoto również dla Żebrowskiej!

Polska drużynowym mistrzem Europy w lekkoatletyce. Złoto również dla Żebrowskiej!

Po raz pierwszy w historii reprezentacja Polski w lekkoatletyce sięgnęła po drużynowe mistrzostwo Europy. Do historycznego sukcesu biało-czerwonych małą cegiełkę dołożyła Magdalena Żebrowska, która zaprezentowała się w konkursie skoku w dal.

Cross na Ostrej Łące z emocjami (zdjęcia, wideo)

Cross na Ostrej Łące z emocjami (zdjęcia, wideo)

Po raz siódmy biegacze wzięli udział w Crossie na Ostrej Łące. Wydarzenie zorganizowane w ramach Trzeźwościowego Pikniku Rodzinnego przyciągnęło na linię startu ponad 200 zawodników. Poznaj zwycięzców czterech biegów w dwóch kategoriach - kobiet i mężczyzn.

Wysoka pozycja Martyny Budziłek w Gdańsku

Wysoka pozycja Martyny Budziłek w Gdańsku

23-letnia zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka zaprezentowała się z dobrej strony w 26 edycji biegu świętego Dominika w Gdańsku. Na 341 kobiet, które ukończyły bieg Martyna Budziłek zajęła siedemnaste miejsce. Wśród swoich rówieśników była szósta.

Biegacze oddali hołd powstańcom

Biegacze oddali hołd powstańcom

Blisko 13 tys. osób wystartowało w biegu w stolicy kraju, by uczcić pamięć uczestników zrywu z 1 sierpnia 1944 roku. W wydarzeniu wzięli udział również członkowie grupy Biegam Bo Lubię Ostrołęka. Impreza odbyła się, w sobotni wieczór 27 lipca, w świetlne płonących zniczy.

» Wasze komentarze

Hehe @ 19:50, 06.08.2019r. IP: *

"Na czas studiów" - co to w ogóle jest? Przecież on jest zawodnikiem AWF-u!

UKS7 @ 09:31, 10.08.2019r. IP: *.*.158.109

Po skończeniu studiów automatycznie staje się ponownie zawodnikiem Siódemki

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo