Niedziela, 18 sierpnia 2019 r., imieniny Heleny, Bronisława, Ilony

Zawody strzeleckie ku chwale Ojczyzny. Dołącz

Klub Strzelectwa Sportowego "Obrońca" kontynuuje przedwojenne tradycje zawodów o nazwie "10 strzałów ku chwale Ojczyzny" organizowanych od 1932 roku przez Związek Strzelecki. Kolejna już edycja wydarzenia została zaplanowana na niedzielę 18 sierpnia w Kadzidle.

W zawodach mogą wziąć udział członkowie klubów strzeleckich i innych stowarzyszeń oraz osoby niezrzeszone, tj. dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe.

- Do rywalizacji mogą dołączyć wszyscy chętni, którzy zapoznają się z regulaminem strzelnicy oraz przepisami i zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią - informują organizatorzy zawodów.

Celem wydarzenia jest m.in. popularyzacja i upowszechnienie kultury fizycznej i sportu strzeleckiego, nauka strzelania, wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek oraz zdobywanie odznak strzeleckich. Początek zawodów został zaplanowany w niedzielę 18 sierpnia o godz. 10.00 w strzelnicy przy ulicy Słonecznej 2 w Kadzidle. Rejestracja zawodników odbywać się w będzie w godz. 9.00-15.00. Opłata za udział wynosi symboliczne 5 złotych.

Uczestnicy strzelać będą z karabinu sportowego kaliber 5.6 mm z odległości 50 metrów. Dla najlepszych pięciu zawodników przewidziano puchary. Każdy startujący, bez względu na uzyskany wynik otrzyma pamiątkowy dyplom.

Więcej informacji na temat zawodów uzyskacie pod numerem tel. 602-219-227 oraz w regulaminie.